skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

آموزش

تحریریه پیوست

آروان آکادمی دو دوره رایگان آموزش دانش ابری منتشر کرد

تحریریه پیوست

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

آروان آکادمی مرجع تخصصی آموزش دانش ابری است و با ارایه‌ی دوره‌های آموزشی براساس تازه‌ترین فناوری‌های ابری، مهارت‌های تخصصی و کاربردی دانش‌پذیران فارسی‌زبان این حوزه را توسعه می‌دهد.

به گزارش پیوست؛ «آروان‌ آکادمی» در فاز نخست، دو دوره‌ی ابتدایی مسیرهای آموزشی «DevOps Engineer» و «Cloud Architect» را ارائه می‌کند. همچنین سپیده رحمانی مسوول واحد آموزش آروان‌کلاد، از انتشار دوره‌های بعدی در این مسیر آموزشی تا پایان سال جاری خبر داد.
رحمانی در پاسخ به پرسش میزان استقبال دانش‌پذیران تاکنون گفت: تاکنون بیش از ۵۰۰۰  نفر برای دوره‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.
او درباره چگونگی راه‌اندازی آموزش آنلاین و رایگان آروان‌آکادمی می‌گوید: این پروژه با محتوای باکیفیت و به‌روز با هدف توانمندسازی نیروی انسانی، به شکل رایگان در دسترس تمام دانش‌پذیران بدون محدودیت جغرافیایی قرار گرفته است.

دروازه‌ی ورود به دانش ابری چگونه باز می‌شود؟

رحمانی درباره ورود دانش‌پذیران به دنیای دانش ابری گفت: گام‌های اولیه‌ی دو دوره‌ آموزشی در دسترس است. دو قدم بعدی از پایان فصل بهار و گام‌های نهایی تا پایان سال جاری در اختیار دانش‌پذیران قرار می‌گیرد.

او شاخص‌های تولید (از سرفصل‌های تخصصی تا اجرا و ضبط) این دوره‌ها را بسیارسخت‌گیرانه و مطابق با استاندارد‌های روز دنیا توضیح داد و گفت: کل مسیر آموزشی این دو رشته‌، ۱۶۰ ساعت و ۷۰۰ ساعت تمرین در نظر گرفته شده است. که این ساعت‌ها به دو بخش «Cloud Architect» با ۸۰ ساعت دوره‌ی آموزشی و ۳۰۰ ساعت تمرین و دوره‌ی «DevOps Engineer»، با ۹۰ ساعت دوره‌ی آموزشی و ۴۰۰ ساعت تمرین تقسیم می‌شود.

رحمانی درباره‌ی انگیزه‌ی راه‌اندازی این آکادمی ابراز امیدواری کرد که این دوره‌ها بتوانند فقدان آموزش دانش ابری در کشور را پر کند؛ چراکه در مهمترین شاخص‌های ارزیابی اکوسیستم نوآوری کشورهای توسعه‌یافته، میزان استقبال و مهارت نیروهای متخصص دانش ابری در این کشورها، همواره جز مولفه‌های پیشرفت دیجیتال محسوب می‌شود. از این رو ما هم در این آکادمی در پی ایجاد زیرساخت‌های چنین ایده‌آلی هستیم.

https://pvst.ir/hvk

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو