skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

چندین شکایت علیه متا بر سر داده‌های کاربران اروپا

۱۰ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

بلومبرگ می‌گوید متا پلتفرم در اروپا هدف شکایت‌های متعددی قرار گرفته که مدعی‌اند این شرکت پیش از جمع‌آوری حجم زیادی اطلاعات از کاربران فیسبوک و اینستاگرام، به درستی موافقت آنها را دریافت نکرده است. این داده‌ها برای تبلیغات هدفمند استفاده می‌شوند. شاکیان می‌گویند متا با ارائه دو گزینه پولی و رایگان، پوششی فراهم کرده تا به همان روال سابق داده‌های کاربران را جمع‌آوری کند.

به گزارش پیوست، هشت سازمان روز پنجشنبه به نهادهای داده ملی شکایت برده و شرکت متا را به ایجاد «پوشش» با ارائه گزینه‌ای پولی برای خلاصی از تبلیغات متهم کردند.

طبق ادعای شاکیان، این اقدام مقررات عمومی حفاظت از داده یا GDPR اتحادیه اروپا را نقض می‌کند. براساس این قانون اتحادیه اروپا می‌تواند برای جدی‌ترین موارد نقض، تا سرحد ۴ درصد از ورودی مالی سالانه شرکت را به عنوان جریمه در نظر بگیرد.

اورسولا پاشل، نایب‌رئیس گروه مصرف‌کننده‌ی BEUC در اتحادیه اروپا، طی یک بیانیه مشترک گفت: «گزینه غیرمنصفانه پول یا رضایت شرکت متا تازه‌ترین تلاش این شرکت برای قانونی‌ کردن مدل تجاری است. این در واقع همان جمع‌آوری تمام اطلاعات حساس درمورد زندگی مردم است که با مدل تبلیغات تهاجمی به درآمد تبدیل می‌شود.»

شرکت متا از ماه نوامبر سطوح بدون تبلیغاتی را در ازای یک هزینه ماهانه ارائه کرده است. این اقدام در پاسخ به افزایش فشار و ممنوعیت استفاده از داده‌های کاربران برای هدف‌گیری تبلیغاتی، بدون دریافت رضایت آنها، اعمال شده است.

متا برای تایید اقدامات خود به بیانیه‌هایی اشاره می‌کند که احکام دادگاه اتحادیه اروپا نیز از آن پشتیبانی کرده و براساس آن کسب‌وکارها باید برای کاربرانی که مایل به جمع‌آوری داده و فروش آن به خریداران تبلیغات نیستند، گزینه دیگری در نظر بگیرند که «در صورت لزوم یک هزینه مناسب را شامل شود.»

به گفته متا در اروپا: «گزینه خرید یک اشتراک برای رهایی از تبلیغات، پیش‌نیازهای رگولاتورهای اروپایی را برآورده کرده و همچنین گزینه‌ای در اختیار کاربران می‌گذارد و متا هم می‌توان به تمام مردم خدمت‌رسانی کند.»

حال شکایت مصرف‌کنندگان فشار تازه‌ای بر رگولاتورهای داده است تا سریع در این باره تصمیم بگیرند. مقررات جدید اتحادیه اروپا از روز ۷ مارس اجرایی می‌شود و براساس آن از یک سو نهاد‌های نظارتی قدرت بیشتری می‌گیرند و از سوی دیگر محدودیت‌های بیشتری برای پردازش داده‌های شخص کاربران در راستای تبلیغات اعمال می‌شود و احتمال انتقاد از سوی اتحادیه اروپا افزایش می‌یابد.

کمیسیون محافظت از داده ایرلند، که به دلیل استقرار دفتر اروپایی متا در دوبلین، نهاد اصلی ناظر بر این شرکت به حساب می‌آید می‌گوید به ارزیابی طرح متا ادامه خواهد داد. هیاتی به نام EDPB که از ناظران محافظت از داده تشکیل شده نیز به صورت جداگانه در حال کار رویز اظهارنظری «درمورد پیش‌نیاز‌های رضایت معتبر در مدل‌های پول یا رضایتی هستند که در بیشتر پلتفرم‌های بزرگ آنلاین به اجرا درآمده است.»

این اظهارنظر قرار است شفافیت بیشتری درمورد چگونگی عملکرد شرکت‌های فناوری فراهم سازد.

 

https://pvst.ir/hce

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو