skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات:‌ تا شهریور ۱۴۰۴ همه شهرها تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌گیرند

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۹ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات وعده داد تا پایان دولت سیزدهم یعنی شهریور ۱۴۰۴ همه شهرهای کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌گیرند. زارع‌پور اعلام کرد اکنون تعداد پوشش‌های فیبر نوری به حدود ۷ میلیون عدد رسیده است.

به گزارش پیوست، عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد پیشرفت پروژه فیبر نوری توضیح داد: برنامه‌ریزی پروژه این بود امسال به ۸ میلیون پوشش برسیم. هفته بعد جشن ۷ میلیون پوشش را خواهیم گرفت. تلاش‌مان این است تا پایان سال به این عدد اضافه کنیم اما ممکن است کمتر از ۸ میلیون باشد. ابتدای سال تعداد پوشش‌ها حدود ۲.۳ میلیون بوده و اکنون ۳ برابر شده است؛ کار بسیاری بزرگی صورت گرفته است. این مسیر در سال آینده هم ادامه پیدا خواهد کرد که بتوانیم تا شهریور ۱۴۰۴ در همه شهرهای کشور این امکان را برای همه مردم عزیزمان فراهم کنیم.

ساخت یک پایگاه فضایی جدید در جنوب کشور

وزیر ارتباطات از پرتاب ماهواره پارس‌یک توسط پرتابگر سایوز نیز خبر داد: فردا صبح ماهواره پارس‌یک توسط پرتابگر سایوز از روسیه پرتاب خواهد شد. تعداد ماهواره‌های سنجشی ما با این پرتاب افزوده خواهد شد.

او همچنین در مورد پایگاه فضایی جدیدی که در دست ساخت است گفت: در راستای توسعه فعالیت‌های فضایی کشور با تکمیل بزرگترین پایگاه فضایی غرب آسیا که در جنوب کشور در حال ساخت است می‌توانیم خودمان این ماهواره‌ها را در مدار خورشیدآهنگ ۹۸ درجه قرار بدهیم. مسیر توسعه صنعت فضایی کشور پرشتاب ادامه پیدا می‌کند و پرتاب‌های متعددی برای سال آینده پیش‌بینی شده و ماهواره‌های متعددی در دست ساخت است.

زارع‌پور همچنین در ارتباطات با انتخابات پیش روی مجلس توضیح داد: اطلاعات افراد رای‌دهنده مانند چک کردن کد ملی، اینکه در سن رای‌گیری هستند، خدای ناکرده تا روز گذشته دچار حادثه نشدند و زنده هستند توسط خود ثبت احوال روی تک‌تک دستگاه‌ها چک می‌شود. بخشی از کار هم ارتباطات برخط است که در همه شعب ثابت این امکان را فراهم کرده‌ایم. در مورد شعب سیار هم برخی نقاط دورافتاده و روستاهای زیر ۲۰ خانوار نقاطی باقی مانده که تلاش می‌کنیم مساله‌شان را حل کنیم. برای انتخابات هیچ مشکلی از منظر ارتباطات و سیستم‌هایی که باید وجود داشته باشد در همکاری مشترک ما با وزارت کشور نیست و همه چیز برای برگزاری یک انتخابات پرشور فراهم است.

https://pvst.ir/hc4
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو