skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

قابلیت تماس ویدیویی و صوتی اکس برای کاربران معمولی

۵ اسفند ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شبکه اجتماعی اکس که پیشتر امکان تماس صوتی و تصویری را برای مشترکان پولی خود فراهم کرده بود، حالا این امکان را در اختیار تمامی کاربران می‌گذارد.

به گزارش پیوست، براساس پستی که انریکه باراگان، از مهندسان اکس منتشر کرده و لیندا یاکارینو، مدیرعامل شرکت آن را بازنشر کرده است، این پلتفرم رفته‌رفته امکان تماس‌ را برای تمامی کاربران فراهم می‌کند و دیگر این قابلیت محدود به مشترکان X Premium نیست.

اشتراک پریمیوم اکس یک طرح پولی است که پیشتر با نام توییتر بلو شناخته می‌شد و امکانات بیشتری مثل اصلاح پست، بارگذاری ویدیو‌های طولانی و فرمت متن را برای خریداران فراهم می‌کند. مشترکان همچنین یک تیک آبی دریافت می‌کنند و قدرت نفوذ پست‌هایشان بیشتر است و تبلیغات کمتری می‌بینند.

اما به زودی یکی از قابلیت‌های پولی این اشتراک در اختیار همه قرار می‌گیرد. این قابلیت در بخش پیام مستقیم تعبیه شده و همانند اپلیکیشن‌های دیگری مثل واتساپ و اینستاگرام به شما اجازه برقراری تماس صوتی و تصویری را می‌دهد. به دلیل همخوانی با iOS CallKit API، تماس‌های دریافتی از این شبکه اجتماعی را همانند یک تماس معمولی روی صفحه قفل مشاهده می‌کنید.

این امکان در ابتدای عرضه بسیار خبرساز شد و کاربران معترض می‌گفتند مایل به دریافت تماس از دنبال‌کنندگانی که نمی‌شناسند نیستند. اما اکس امکانی را برای محدود کردن یا حتی غیرفعال کردن تماس‌ها فراهم کرده است. برای این کار:

۱. ابتدا اپلیکیشن اکس را باز کنید

۲. روی تصویر پروفایل خود بزنید

۳. به بخشی تنظیما ت و حریم خصوصی بروید

۴. منوی حریم خصوصی و امنیت را انتخاب کنید

۵. روی گزینه‌ Direct messages یا پیام‌های مستقیم بزنید

۶. حال در این بخش می‌توانید گزینه‌های تماس صوتی و تصویری را تنظیم کنید.

براساس این تنظیما شما می‌توانید تماس‌ها را به مخاطبان دفترچه تلفن خود، حساب‌هایی که دنبال می‌کنید یا تنها کاربران وریفای شده محدود کنید. اگر هم می‌خواهید قابلیت تماس را به طور کامل بردارید، گزینه «Enable audio and video calling» را غیرفعال کنید و در این صورت دیگر کسی امکان تماس با شما را نخواهد داشت.

https://pvst.ir/hba

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو