skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تردز برای رقابت با اکس بخش مباحث پرطرفدار را اضافه می‌کند

۲۴ بهمن ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

پلتفرم میکروبلاگری متا پس از آنکه شرکت مادرش هفته گذشته از توقف ترویج محتوای سیاسی خبر داد، حالا مشغول آزمایش قابلیت تازه‌ای است که این بار موضوعات سیاسی را نیز شامل می‌شود و بخشی مختص مباحث پرطرفدار و ترند روز به تردز می‌آید.

به گزارش پیوست، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا و مالک تردز، طی پستی در این شبکه اجتماعی گفت: «در حال آزمایش کوچکی روی برترین موضوعات روز تردز در آمریکا هستیم. پس از اصلاح آن را به زبان‌های بیشتر و در کشور‌های بیشتری عرضه خواهیم کرد…»

این قابلیت برداشتی از یک ویژگی مشابه در شبکه اجتماعی اکس یا توییتر سابق است که مباحث داغ و ترندهای روز را به کاربران معرفی می‌کند. این قابلیت ابتدا در ایالات متحده و در یک آزمایش محدود بررسی می‌شود.

تک‌کرانچ می‌گوید این بخش که «Today’s topics» نام می‌گیرد را سیستم‌های هوش مصنوعی متا و براساس نحوه تعامل کاربران با پست‌ها تنظیم می‌کنند. مباحث و موضوعات روز در دو بخش به نمایش گذاشته می‌شود: بخش جستجو و در فید For You.

همانند شبکه اجتماعی اکس، هوش مصنوعی متا هم موضوعات مختلفی مثل تعداد افرادی که در مورد یک موضوع خاص صحبت می‌کنند یا با پست‌های مربوط به آن مبحث تعامل می‌کنند را در نظر می‌گیرد.

به گفته متا تیمی از متخصصان محتوایی وظیفه خواهند داشت تا انطباق موضوعات و مباحث اینا بخش با سیاست‌ها و دستورالعمل‌های مختلف شرکت را بررسی کنند. این تیم همچنین موضوعات مشابه و کپی شده و موضوعاتی که «بی‌معنی یا گمراه‌کننده» هستند را نیز زیر نظر می‌گیرد.

کاربران می‌توانند با بازخورد خود به نظارت بیشتر کمک کنند و محتوای مشکل سازی که فورا از سوی متخصصان و الگوریتم تشخیص داده نشده را برای بررسی نشانه‌گذاری کنند.

با توجه به تغییری که چند روز پیش متا در سیاست‌های خود اعمال کرد و براساس آن از ترویج موضوعات سیاسی در الگوریتم عمومی جلوگیری می‌شود، بسیاری درمورد حضور مباحث و موضوعات روز سیاسی در این بخش گمانه‌زنی می‌کردند. تغییر سیاست‌های متا باعث شده تا بسیاری از تولیدکنندگان محتوا که موضوعات مورد بحث‌شان ماهیت سیاسی دارد و به ویژه از شبکه اجتماعی اکس به تردز مهاجرت کرده‌اند در این باره ابراز تاسف کنند. البته به گفته متا این تغییر با توجه به درخواست کاربران و براساس نظرات آنها اعمال شده است.

با این حال متا می‌گوید موضوعات سیاسی از بخش Today’s topics حذف نمی‌شوند و ترند‌های روز سیاسی هم در این بخش به نمایش گذاشته می‌شوند.

یکی از سخنگویان متا در این باره گفت: «محتوای سیاسی می‌تواند یک مبحث باشد. ما تنها در صورتی مباحث سیاسی را حذف می‌کنیم که دستورالعمل‌های اجتماعی یا دیگر سیاست‌های یکپارچگی را نقض کنند. بخش Today’s topics قرار است به موقع، موضوعات مرتبط را در اپلیکیشن منعکس کند و این بخش پیشنهادات شخصی‌سازی شده نیست.»

به عبارت دیگر مباحث را الگوریتم هوش مصنوعی تشخیص داده و برای این بخش در نظر می‌گیرد اما خبری از شخصی‌سازی برای افراد مختلف نیست و همه (البته به احتمال زیاد براساس فاکتور‌هایی مثل مکان، زبان و کشور) محتوای ترند را حتی اگر سیاسی باشد مشاهده می‌کنند.

تغییر جدید متا به وضوح گام دیگری در جهت رقابت با شبکه اجتماعی اکس یا توییتر سابق است. پلتفرم تحت مالکیت ماسک همچنان محل اصلی بحث درمورد مباحث روز، به ویژه مباحث سیاسی، است. باید دید کاربران تا چه اندازه از اضافه شدن این بخش جدید به تردز استقبال می‌کنند و آیا متا می‌تواند سطح تعامل را افزایش دهد.

https://pvst.ir/h80

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو