skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

مونا میرزایی نویسنده میهمان

۱۰ زن تاثیرگذار دنیای فین‌تک در سالی که گذشت

مونا میرزایی
نویسنده میهمان

۲۵ خرداد ۱۴۰۳

زمان مطالعه : ۷ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

سال ۲۰۲۳ سال بزرگی در دنیای فین‌تک بوده و با توجه به حضور نمایندگان برجسته‌ای از زنان تحولات بسیاری در این  صنعت ایجاد شده است. برخی از زنان فعال در این صنعت در سال گذشته تلاش‌های آگاهانه‌ای داشتند تا تاثیرات بسزایی بگذارند. در مجله فین‌تک جمعی از ۱۰۰ زن برتر در این حوزه در این سال منتشر شده است. اسلایفیلد، استاینر،کولانکووسکا، دونکادا، جیمو فرناندز، دریسکول، برادهی، بیر، گاروی و جونیکرا ۱۰ زن برتر حوزه فین‌تک هستند.

 به گزارش پیوست،‌ معرفی کردن زنان و بیان موفقیت و دستاوردهای آنان در محیطی که هنوز بخش عمده آن را مردان تشکیل می‌دهد می‌تواند الهام‌بخش و الگوی خوبی برای سایر افراد در کسب جایگاه‌های برتر و رسیدن به موفقیت باشد.

بنابراین به گفته‌ مجله فین‌تک، به ۱۰ زن برتر و تاثیرگذار معرفی شده در لیست این حوزه می‌پردازیم تا با دستاورد آنها در کسب‌وکار بیشتر آشنا شویم؛ ابتدا از آخر به این لیست اشاره می‌کنیم:

۱۰- جیلیان اسلایفیلد (Jilian Slyfield)

10 زن تاثیرگذار دنیای فین‌تک
جیلیان اسلایفیلد،‌زن شماره ۱۰ صنعت فین‌تک ۲۰۲۳

به‌ عنوان مدیر ارشد نوآوری Aon برای استراتژی نوآوری در مقیاس عمل می‌کند، که به نیازهای برآورده نشده مشتریان رو به رشد مربوط به افزایش نوسانات، دسترسی بهتر به سرمایه، توسعه نیروی کار انعطاف‌پذیر و توسعه محصولات اصلی برای مشتریانی که در بازار دیده نمی‌شوند، رسیدگی می‌کند. او برای یافتن، ایجاد و رشد منابع جدید و مهم ارزش برای مشتریان، با همکاران خود در سراسر Aon همکاری می‌کند.

۹- جوآن استاینر

جوآن استاینر(JoAn Stoiner) معاون اجرایی و مدیر ارشد داده مسترکارت، مسئول استراتژی و مدیریت داده‌های سازمانی شرکت است. هدف او این است که شرکت بیشترین بهره را از دارایی‌های اطلاعاتی خود ببرد. استوینر قبلا به عنوان مدیر اداره اطلاعات و حریم خصوصی EVP سازمان خدمت می‌کرد. او بر تیم‌ها نظارت داشت و تعاملات این زمینه را در حالی که مسئول حفظ حریم خصوصی و حاکمیت اطلاعات جهانی بود رهبری کرد.

۱۰ زن تاثیرگزار دنیای فین تک
جوآن استاینر،‌زن تاثیرگذار فین‌تک و معاون اجرایی و مدیر ارشد داده مسترکارت

۸- آنتا کولانکووسکا

آنتا کولانکووسکا(Aneta Kolankowska) در سال ۲۰۰۱ به عنوان یک تحلیلگر کسب‌وکار جوان برای BNP Paribas شروع به کار کرد. او به سرعت به سمت مدیر ارشد پروژه ارتقا یافت در جایی که مسئول تجزیه و تحلیل سیستم‌های محلی، مدیریت ارتقا و توسعه سیستم‌ها، پشتیبانی از سیستم‌های گزارش‌دهی و ایجاد اسناد سیستم‌های محلی بود. پس از ترک آنجا، او در اکتبر ۲۰۲۲ به عنوان مدیر ارشد اطلاعات به BNP Paribas بازگشت.

۱۰ زن تاثیرگذار دنیای فین تک ۲۰۲۳۳
کولانکووسکا،‌تحلیل‌گر جوان و توانمد کسب‌وکارهای فین‌تک

۷- سوئیتا دونکادا

سوئیتا دونکادا (Sweatha Donkada) با ۱۴ سال تخصص در داده‌ها، تجزیه و تحلیل پیشرفته، تحویل و مدیریت فناوری اطلاعات، یک رهبر فنی و مردمی است. او همچنین به عنوان مشاور قابل اعتماد رهبری اجرایی در استراتژی فنی حوزه فین‌تک خدمت می‌کند و به پاس رهبری خود در توسعه تکنیک‌ها و فرهنگ مهندسی، تحسین مهندس ممتاز را دریافت کرده است.

دونکادا بیش از ۱۳ سال است که با UBS کار می‌کند، او کار خود را به عنوان یک توسعه‌دهنده میز معاملاتی آغاز کرد و تا نقش فعلی خود به عنوان مدیر اجرایی، رئیس معماری و تحول داده و تجزیه و تحلیل، ترقی کرده است. او قبل از پیوستن به UBS به عنوان یک تحلیلگر تجاری در Barclays Capital مشغول به کار بود.

۱۰ زن تاثیرگذار دنیای فین‌تک
سوئیتا دونکادا رهبر فنی و حرفه ‌ای در تحلیل داده‌های حوزه فین‌تک

۶. ایزابل جیمنو فرناندز

ایزابل جیمنو فرناندز(Isabel Jimeno Fernandez)، یک رهبر برجسته و خلاق در حوزه کاری خود، تقریبا ۹ سال به عنوان مدیر ارشد فناوری در Santander خدمت کرده است. قبل از پیوستن به سانتاندر، او تقریبا ۱۰ سال در Produban، بازوی فناوری Grupo Santander، که بر طراحی و مدیریت مداوم زیرساخت‌های فناوری اطلاعات تمرکز دارد، فعالیت داشت.

با این حال، مهارت‌های او به صنعت بانکداری محدود نمی‌شود، ایزابل با مهارت هوشمندانه خود در استفاده از فناوری، کارنامه‌ای درخشان در مدیریت و خدمات مشتری، برخورداری از تخصص و مهارت در زبان‌های برنامه‌نویسی جاوا، PHP و مدیریت و بازیابی سیستم‌های فناوری اطلاعات تخریب شده دارد. در زمینه تحصیلات آکادمیک همچنین  او دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه کاتولیک آمریکا در واشنگتن دی‌سی است.

۵- آلگرا دریسکول

آلگرا دریسکول(Allegra Driscoll) در سال ۲۰۲۰ به عنوان SVP، واحد CIO سیستم‌های شرکتی و رئیس استراتژی فناوری و تحول به American Express ملحق شد. او قبل از اینکه به سمت SVP، واحد خدمات تجاری جهانی CIO برود قبل از پیوستن به امریکن اکسپرس، مدیر عامل Credit Suisse در بخش بازارهای جهانی، مستقر در نیویورک بود.

در آنجا، دریسکول رئیس جهانی مشتری و فناوری محتوا، مسئول توسعه برنامه‌های کاربردی مشتری و ابزارهای مدیریت داخلی مشتری بود. او قبلا در بخش تجاری در Credit Suisse کار کرده است و مسئولیت طراحی و بهینه‌سازی‌ عملکردهای خدمات مشتریان بانک سرمایه‌گذاری و فناوری مربوطه را بر عهده داشت.

۱۰ زن تاثیرگذار دنیای فین تک
آلگرا دریسکول، رپیس موسسه امریکن اکسپرس

۴- غینوا برادهی

غینوا برادهی(Ghinwa Baradhi) مدیر ارشد اطلاعات خاورمیانه شمال آفریقا (MENA) HSBC و مسئول عملکرد فناوری منطقه‌ای بانک است. در این نقش، Ghinwa بر افزایش ارزش تجاری و تجربه مشتری با ادغام استراتژی فناوری اطلاعات با کارایی و ساده سازی کسب‌وکار تمرکز دارد.

برادهی به افتخار زحماتش جوایز عالی MENA CIO ۲۰۱۹  Internationa Data Corporation (IDC) را دریافت کرد. غینوا از زمان پیوستن به HSBC در سال ۲۰۰۶ به عنوان رئیس عملیات و کیفیت فناوری اطلاعات منطقه،۱۳ سال در داخل شرکت موقعیت‌های مختلف از جمله مدیریت اثربخشی عملیاتی بانکداری و بازارهای جهانی و همچنین نظارت بر عملیات فناوری اطلاعات و تحویل نرم‌افزار را گذرانده است.

۱۰ زن تاثیرگذار دنیای فین‌تک
برادهی مدیر ارشد اطلاعات خاورمیانه

۳- لری بیر

لری بیر(Lori Beer) مدیر ارشد اطلاعات جهانی JPMorgan Chase & Co (CIO) و یکی از اعضای کمیته عملیاتی است. او مسئول زیرساخت‌ها و سیستم‌های IT جهانی این شرکت است، بر بودجه ۱۴ میلیارد دلاری و بیش از ۵۵۰۰۰ تکنسین نظارت دارد که برای مدیریت دارایی و ثروت، خرده‌فروشی و عملیات عمده‌فروشی JPMorgan Chase کار می‌کنند.

بیر در سال ۲۰۱۴ به این شرکت پیوست و اخیرا به عنوان مدیر ارشد اطلاعات بانک شرکت و سرمایه‌گذاری (CIB) خدمت کرده است. او مسئول یک واحد تجاری ۱۰ میلیارد دلاری بوده که محصولات تخصصی WellPoint را ارائه می‌داد در حالی که قبل از پیوستن به شرکت به عنوان معاون اجرایی شرکت‌های تخصصی و فناوری اطلاعات برای WellPoint، Inc بیر همچنین یکی از اعضای هیات مشاوره نیویورک است.

۲- سارا گاروی

سارا گاروی( Sarah Garvey) برای Citi مستقر در سنگاپور به عنوان COO برای داده‌ها و تجزیه و تحلیل، APAC و EMEA کار می‌کند. او ابتدا به مدت ۶ سال به عنوان رئیس جهانی خدمات مرکز داده و سپس به عنوان رئیس زیرساخت فناوری گروه، برای دویچه خدمت کرد، جایی که با رئیس خدمات مرکز داده جهانی، رئیس زیرساخت فناوری گروه APAC برای اجرای استراتژی فناوری شریک شد.

 نقشه راه تحول مسئولیت‌های او شامل استراتژی، تجزیه و تحلیل و برنامه‌ریزی، مدیریت مالی افراد، ریسک و کنترل، مدیریت فروشنده و تدارکات و اجرای برنامه است. بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۷، گاروی به‌ عنوان رئیس فناوری امور شرکت‌ها و بازاریابی برند و تجربه برای Standard Chartered در سنگاپور خدمت کرد. او قبلا رئیس مهندسی محصول، تجربه کاربری و تجربه کارمند در Stan Chart بود.

۱- کریستینا جونکیرا

کریستینا جونکیرا(Cristina Junqueria) بنیانگذار Nubank برزیل است. او به عنوان الهام بخش‌ترین رهبر زن در فین‌تک به عنوان بخشی از مکمل سالانه ۱۰۰ زن برتر مجله فین‌تک شناخته شد. جونکیرا در دانشگاه سائوپائولو در رشته مهندسی صنایع تحصیل کرده و پس از فارغ‌التحصیلی در حالی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در مدل‌سازی اقتصادی و مالی اخذ کرد، به عنوان مشاور دستیار در گروه مشاوره بوستون مشغول به کار شد.

در سال ۲۰۰۷، او در دانشکده مدیریت دانشگاه نورث وسترن Kellogg در شیکاگو ثبت نام کرد و در آنجا با مدرک MBA فارغ التحصیل شد. جونکیرا پس از کسب MBA به برزیل بازگشت و به عنوان رئیس بخش کسب‌وکارهای کوچک و متوسط در Unibanco، بزرگترین سازمان بانکداری خصوصی در این کشور کار کرد.

پس از ادغام Unibanco با Ita، دومین شرکت بزرگ بانکداری خصوصی برزیل، پست مدیر پورتفولیو در اختیار جونیکرا قرار گرفت. او با داشتن درک کامل از بخش مالی کشور و مفهومی از آنچه می‌خواست تغییر دهد، پس از پنج سال موقعیت خود را ترک کرد و نوبانک را که امروز بزرگترین نئوبانک در جهان است، تأسیس کرد.

https://pvst.ir/i5a

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو