skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سم آلتمن در کنار ولادیمیر پوتین و شی‌ جین پینگ، نامزد شخص سال مجله تایم شد

۱۵ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مجله تایم آمریکا حدود یک قرنی است که هرسال فردی را به عنوان شخص سال انتخاب می‌کند. سال گذشته ولودیمیر زلسنکی، رئیس‌جمهور اوکراین به عنوان شخص سال انتخاب شد و در لیست ۹ نامزد نهایی سال جاری نام یکی از رهبران خبرساز تکنولوژی به چشم می‌خورد.

به گزارش پیوست، سم آلتمن مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران اوپن‌ای‌آی، شرکتی که با عرضه chatGPT توجه بسیاری از جهانیان را به خود جلب کرد، در کنار چهره‌هایی مثل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، شی جین پینگ، رئیس جمهور و رهبر حزب کمونیست چین و تایلر سوئیفت، خواننده محبوب آمریکایی به عنوان نامزد شخص سال مجله تایم انتخاب شده است.

آلتمن در سال جاری و در موارد متعددی تتیر خبر‌ها شد. اوپن‌ای‌آی امسال از مدل زبانی جدید GPT-4 رونمایی کرد و چندی پیش در اولین رویداد توسعه دهندگان، خبر راه‌اندازی یک بازارگاه GPT و امکان ساخت و توسعه GPTهای شخصی‌سازی شده منتشر شد.

مدیرعامل اوپن‌ای‌آی به تازگی در یک هفته خبرساز ابتدا در روز جمعه ۱۷ نوامبر از سوی هیات مدیره شرکت اخراج شد، به مایکروسافت رفت و سپس پس از پنج روز به شرکت خود بازگشت و ساختار حاکمیتی شرکت نیز در نتیجه این تحولات به طور کامل عوض شد و در نهایت ۳۰ نوامبر تولد یک سالگی chatGTP را آلتمن مجددا به عنوان مدیرعامل شرکت جشن گرفت.

اوپن‌ای‌آی که از حمایت تمام قد مایکروسافت برخوردار است و طبق گزارش‌ها حدود ۱۳ میلیارد دلار سرمایه از ردموندی‌ها گرفته چندی پیش و با انتشار خبری مبنی بر احتمال عرضه سهام جدید به کارکنان حدود ۹۰ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد و ارزشمندترین استارت‌آپ تاریخ نام گرفت.

بسیاری از منتقدان مدیرعامل ۳۸ ساله اوپن‌ای‌آی اما معتقدند که او با توسعه سریع و بی حد و مرز این تکنولوژی معایب آن را نادیده گرفته و آینده بشر را به خطر می‌اندازد. 

https://pvst.ir/glw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو