skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

مصاحبه ایلان ماسک: جبهه‌گیری تند علیه بایکوت تبلیغاتی و نگرانی از هوش مصنوعی

۹ آذر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و مالک شبکه اجتماعی اکس، مایل به بازگشت مشتریان تبلیغاتی نیست و نابودی اکس در صورت عدم تامین هزینه‌ها را بر گردن بایکوت تبلیغاتی می‌داند. اما فراتر از اکس، ماسک مجددا در این مصاحبه نیز در مورد آینده هوش مصنوعی اظهار نگرانی کرد. او همچنین می‌گوید اوپن‌ای‌آی، که او یکی از بنیان‌گذاران آن بود، از مسیر هدف اصلی خود خارج شده و در واقع عکس آن چیزی است که قرار بود باشد.

به گزارش پیوست، ماسک در مصاحبه‌ای با خبرنگار نیویورک تایمز خطاب به مشتریان تبلیغاتی اکس که مدتی است این شبکه اجتماعی را تحریم کرده‌اند گفت: «برن به درک!» مشتریان بزرگ تبلیغات اکس از جمله دیزنی، اپل و چندین شرکت دیگر به تازگی و در پی اظهارنظری یهودی‌ستیزانه از ایلان ماسک به خرید تبلیغات از پلتفرم تحت مالکیت او پایان دادند.

به گفته ماسک بایکوت تبلیغاتی که به ناحق علیه این پلتفرم به اجرا گذاشته شده باعث نابودی شرکت می‌شود و مردم جهان درمورد مقصر ماجرا قضاوت می‌کنند. او معتقد است که اکس به عنوان مظهری برای آزادی بیان، البته با پیروی از قوانین کشور‌های مختلف، به گونه‌ای است که امکان‌ اظهارنظرهای متضاد و گاه ناراحت کننده را فراهم می‌کند و به همین دلیل ماهیت سازنده و مهمی در اجتماع دارد.

تاکید ماسک بر آزادی بیان و کاهش نظارت بر محتوای این پلتفرم باعث شده تا بسیاری از مشتریان تبلیغاتی حتی پیش از جنجال اخیر هم درمورد همکاری با این پلتفرم مردد باشند. تعداد زیادی از کارکنان بخش نظارت بر محتوای این شبکه اجتماعی پس از مالکیت ایلان ماسک تعدیل نیرو شدند و بسیاری از محدودیت‌های محتوایی برداشته شد.

نگرانی از هوش مصنوعی و جنجال اوپن‌ای‌آی

مالک اکس و x.AI، شرکت هوش مصنوعی رقیب اوپن‌ای‌آی، در بخش دیگری از این مصاحبه با اشاره به هدفش از راه‌اندازی OpenAI گفت که این شرکت را در ابتدا با هدف تبدیل شدن به یک قطب تازه و رقیبی برای گوگل تاسیس کرد و قرار بود به صورت کاملا متن باز باشد. اما به گفته او امروز این شرکت کسب سود را در اولویت قرار داده و به هیچ عنوان ماهیت متن‌باز ندارد.

او همچنین گفت که گمان می‌برد اخراج یکباره سم آلتمن به دلیل یک موضوع نگران کننده و کشف جدیدی در این شرکت انجام گرفته است. با این حال او معترف است که اطلاعات دقیقی از جزئیات این مساله ندارد و اگر هیات مدیره به اشتباه و برمبنای دلیل ناکافی به این اقدام دست زده است باید از سمت خود کنار گذاشته شود.

ماسک معتقد است که ادعای عدم استفاده از داده‌های دارای حق کپی‌رایت در شرکت‌های هوش مصنوعی نیز یک دروغ روشن است. به گفته او شرکت‌های هوش مصنوعی از جمله اوپن‌ای‌آی به روشنی از محتوای دارای حق کپی‌رایت استفاده کرده‌اند و از آنجایی که روند قانونی پیگیری استفاده از این محتوا و نقض قوانین کپی‌رایت سال‌ها زمان می‌برد، تکنولوژی هوش مصنوعی تا زمان حکم دادگاه به یک خدای دیجیتالی تبدیل شده و عملا اقدام قانونی در چنین مرحله‌ای بی‌ فایده است.

به بایدن رای نخواهم داد

مالک اکس همچنین در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در ایالات متحده گفت، به نامزدی که حامی آزادی بیان باشد رای نمی‌دهم و به همین دلیل به جو بایدن رای نخواهم داد.

 

https://pvst.ir/gka

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو