skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اپل، دیزنی و چند شرکت دیگر تبلیغات در اکس را متوقف کردند

تحریریه پیوست

۲۷ آبان ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

در پی اظهارنظری یهودی‌ستیزانه از ایلان ماسک، اپل و دیزنی تبلیغات خود در شبکه اجتماعی تحت مالکیت ماسک را متوقف کردند. اکس یا توییتر سابق از زمان مالکیت ایلان ماسک و قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری، تعداد زیادی از خریداران تبلیغات خود را از دست داده است.

به گزارش پیوست، برند‌های مهم تبلیغاتی از جمله اپل، IBM، اوراکل، کام‌کست و دیزنی در پی اظهارنظر ماسک زیر یک پست حامی دیدگاه‌های نازی‌ها به تبلیغات خود در شبکه اجتماعی اکس پایان دادند.

به گفته فایننشال تایمز، موج جدید توقف تبلیغات در اکس را شرکت IBM روز پنجشنبه کلید زد. این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که تبلیغات خود در اکس را متوقف می‌کند و حالا اپل، چهارمین خریدار بزرگ تبلیغات اکس طبق داده‌های شرکت تحقیقاتی Sensor Tower، نیز خرید تبلیغات از این پلتفرم را متوقف کرده است. نیویورک تایمز نیز روز گذشته با انتشار گزارشی درمورد واکنش مشتریان تبلیغاتی، به توقف همکاری دیزنی با این پلتفرم اشاره کرد.

اکس در حالی با خشم مشتریان تبلیغات مواجه شده است که لیندار یاکارینو، مدیرعامل جدید اکس، یکی از اهداف خود را جذب دوباره بازار به این پلتفرم عنوان کرده بود.

شرکت‌های بزرگ بیم از آن دارند که تبلیغات آنها در کنار محتوای سمی به نمایش گذاشته شود. ماسک پس از خرید توییتر سیاست‌های نظارتی این وبسایت را متحول کرد و بخش زیادی از کارکنان نظارتی را اخراج کرد. او در ماه جولای اعلام کرد که درنتیجه این تحولات درآمد تبلیغاتی حدود پنجاه درصد کمتر شده و ارزیابی‌های جدید نشانگر کاهش شدید ارزش این پلتفرم هستند.

با این حال یاکارینو از زمان به دست گرفتن مدیریت اکس به ملاقات با خریداران تبلیغات روی آورده و در تلاش است تا به آنها درمورد توجه بیشتر اکس به امنیت اطمینان خاطر دهد. اما منتقدان می‌گویند او قدرت چندانی برای جلوگیری از توییت‌های ماسک ندارد و همین پست‌های بحث‌برانگیز بسیاری از مشتریان اکس را فراری می‌دهد.

با توجه به سابقه یاکارینو به عنوان مدیر یکی از زیرشاخه‌های شرکت رسانه‌ای کام‌کست، توقف همکاری با این شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

https://pvst.ir/gey

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو