skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

احتمال اشتراک پولی اینستاگرام و فیسبوک در اروپا قوت گرفت

۱۲ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

متا که به دلیل قوانین جدید اتحادیه اروپا با محدودیت‌های بیشتری در قاره سبز، یکی از بزرگترین بازارهای خود، روبرو است در حال کار روی اشتراک پولی جدیدی است که به کاربران این منطقه اجازه می‌دهد با پرداخت هزینه از تبلیغات اینستاگرام و فیسبوک خلاص شوند.

به گزارش پیوست، ماه گذشته (شهریور) نیز گزارشی از نیویورک‌تایمز مدعی شده بود که متا در حال کار روی اشتراک پولی و حذف تبلیغات در ازای آن است. حالا گزارش دیگری از رویترز نیز به نقل از چند منبع مطلع این موضوع را تایید می‌کند.

به گفته یکی از افراد مطلع، قیمت‌های مختلفی پیشنهاد شده اما اشتراک ۱۰ یورویی عملی ‌تر از همه به نظر می‌رسد و در چند ماه آینده باید در انتظار عرضه این قابلیت باشیم.

هدف از اجرای این طرح، پیروی از مقررات جدید اتحادیه اروپا است که امکان نمایش تبلیغات شخصی‌سازی شده را بدون دریافت رضایت کاربران محدود می‌کند. تبلیغات هدفمند یکی از مجاری اصلی درآمد شبکه‌های اجتماعی و به ویژه متا است.

عرضه یک اشتراک پولی علاوه بر اینکه مجرای درآمدی تازه‌ای را برای این شرکت فراهم می‌کند، بار مسئولیت بزرگی را نیز از دوش متا برمی‌دارد و کاربران با انتخاب نسخه رایگان در واقع رضایت خود را برای حضور در تبلیغات شخصی‌سازی شده اعلام می‌کنند.

وابستگی متا به بازار اروپا

با اینکه کاربران اروپایی تنها ۱۵ درصد از تمام مشترکان متا هستند، اما همین منطقه حدود یک چهارم از درآمد متا را تامین می‌کند.

اروپا پس از ایالات متحده و کانادا، دومین بازار بزرگ متا به حساب می‌آید

با وجود قیمت پیشنهادی ۱۰ یورو برای اشتراک پولی و بدون تبلیغات، متا هم همانند دیگر اپلیکیشن‌های گوشی همراه احتمالا حق کمیسیون اپل و گوگل را به قیمت نهایی اضافه می‌کند. درنتیجه کاربران اروپایی احتمالا در طرح نهایی حدود ۱۳ یورو برای اشتراک پولی متا پرداخت می‌کنند.

از جمله دیگر پلتفرم‌های محبوب اشتراکی در اروپا می‌توان به نتفلیکس با اشتراک پایه ۷.۹۹ دلاری، یوتیوب ۱۲ یورویی و اسپاتیفای ۱۱ یورویی اشاره کرد.

متا اوایل سال جاری میلادی حدود ۳۹۰ میلیون یورو از سوی کمیسر حریم خصوصی داده‌های ایرلند جریمه شد و مشخص شد که این شرکت نمی‌تواند «قرارداد» خود را به عنوان پایه و اساس حقوقی برای نمایش تبلیغات شخصی‌سازی شده به کاربران استفاده کند.

درنتیجه این شبکه اجتماعی اعلام کرد که به زودی از کاربران اروپایی برای نمایش این تبلیغات و هدف گرفتن آنها در منطقه کسب رضایت می‌کند.

به گفته یکی از سخنگویان متا، این شرکت به «خدمات رایگانی که با تبلیغات هدفمند پشتیبانی می‌شوند» باور دارد اما در حال بررسی «گزینه‌هایی است تا پیروی از مقررات نوظهور رگولاتوری» را تضمین کند.

کمیسیون محافظت از داده ایرلند و کمیسیون اروپا، دو رگولاتوری اصلی اتحادیه اروپا در حوزه شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، هنوز در این باره اظهارنظر نکرده‌اند.

 

https://pvst.ir/g2g

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو