skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طرح اشتراک پولی و حذف تبلیغات پلتفرم‌های متا در اتحادیه اروپا

۱۱ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مالک فیسبوک و اینستاگرام می‌خواهد این امکان را برای کاربران فراهم کند تا در ازای پرداخت یک اشتراک، پلتفرم‌های متا را بدون تبلیغات تجربه کنند.

به گزارش پیوست، متا در حال بررسی یک طرح اشتراک پولی برای محصولات شبکه اجتماعی است تا به نگرانی‌های اتحادیه اروپا در رابطه با داده و تبلیغات پاسخ دهد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از قیمت یا زمان عرضه آن در دسترس نیست و عرضه این محصول هنوز در دست بررسی می‌باشد.

اما گزارشی از نیویورک تایمز نشان می‌دهد احتمال عرضه این محصول حداقل در اتحادیه اروپا زیاد است. متا به درخواست اظهارنظر در این باره پاسخی نداده است.

اتحادیه اروپا با قوانین مختلف از جمله قانون خدمات دیجیتال (DSA) محدودیت‌های بسیاری را برای غول‌های تکنولوژی آمریکا در نظر گرفته و متا به شکل به‌خصوصی زیر ذره‌بین رگولاتور‌های اروپایی قرار دارد. این شرکت خرداد‌های امسال در پی انتقال داده‌های کاربران اروپایی به ایالات متحده ۱.۳ میلیارد دلار در اروپا جریمه شد.

مالک بزرگترین پلتفرم‌های شبکه اجتماعی جهان پیش از این هم امکانات تازه‌ای را برای کاربران اروپایی فراهم کرده و حال قصد دارد امکان خروج کامل اروپاییان از تبلیغات آنلاین را فراهم کند.

در صورت به اجرا رسیدن این طرح، باید دید دیگر پلتفرم‌ها برای انطباق با محیط جدید رگولاتوری و رقابت با متا چه راهکاری را اتخاذ می‌کنند. از سوی دیگر، اتحادیه اروپا همواره به عنوان پیشتاز قانون‌گذاری در جهان، الگویی برای رگولاتور‌های مختلف به حساب می‌آید و در صورت موفقیت قوانین، می‌توان محدودیت‌های مشابهی را در مناطق دیگر از جمله آمریکا انتظار داشت.

 

https://pvst.ir/fu8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو