skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گوگل تولید لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک را در هند کلید می‌زند

۱۰ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

گوگل تولید لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک خود را در هند آغاز می‌کند. غول‌های تکنولوژی مدتی است که هند را به مرکز جدید اسمبل محصولات تبدیل کرده‌اند و این کشور نیز یارانه‌های متعددی را برای کمک به فعالیت‌ شرکت‌ها در نظر گرفته است.

به گزارش پیوست به نقل از بلومبرگ، سوندار پیچای، مدیرعامل الفابت و گوگل در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق)، گفت: «ما برای تولید کرموم‌بوک در هند با شرکت HP همکاری می‌کنیم- این‌ها اولین کروم‌بوک‌های تولید شده در هند هستند و دانش‌آموزان هندی به رایانش مقرون‌به‌صرفه و امن دسترسی بهتری پیدا می‌کنند.»

گوگل با این اقدام و تقویت زنجیره عرضه در هند، قدرت رقابتی خود با تولیدکنندگان کامپیوتر‌های ویندوزی از جمله دل و ایسوس را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر این اقدام پیروزی دیگری برای دولت مودی که یارانه ۲ میلیارد دلاری برای انتقال زنجیره تولید غول‌های تکنولوژی در نظر گرفته به حساب می‌آید.

در دورانی که شرکت‌های بزرگ در پی تنش بین واشنگتن و پکن به دنبال جایگزینی برای چین هستند، جمعیت ۱.۴ میلیارد نفری هند نیز فعالیت خود در حوزه تولید لوازم الکترونیکی را بیشتر کرده است.

تولید بومی به گوگل کمک می‌کند تا زنجیره عرضه با ثباتی را در هند پدید آورده و از هرگونه محدودیت احتمالی برای واردات مصون باشد. کروم‌بوک‌ از جمله محصولات ارزان‌قیمت بازار به حساب می‌آید و با توجه به حاشیه سود کم، حساسیت بالایی به تعرفه‌های واردات و صادرات دارد.

دهلی نو می‌خواهد با کاهش محدودیت‌هایی که پیشتر برای واردات لپتاپ، تبلت و دیگر سخت‌افزارهای IT در نظر گرفته بود، زمان بیشتری به شرکت‌های فعال این حوزه بدهد.

کروم‌بوک‌های گوگل در کارخانه Flex در مجاور شهر چنای در جنوب هند به تولید می‌رسد. شرکت HP از سال ۲۰۲۰ تولیدات لپ‌تاپ خود را در این کارخانه انجام داده است. تولید کروم‌بوک‌ها قرار است از ۲ اکتبر آغاز شود و جامعه هدف آن عمدتا بخش آموزش است.

https://pvst.ir/g1y

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو