skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استفاده مدیران از هوش مصنوعی برای ادغام و تملیک کسب‌وکارها

۴ مهر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

هوش مصنوعی و فرآیند M&A

فرآیند ادغام و تملیک (M&A) در کسب‌وکارها با کمک هوش مصنوعی شامل تغییرات بسیاری شده است. بر اساس گزارشات اخیر سازمان جهانی EY چنین استنباط می‌شود که اکثر مدیران از فناوری هوش مصنوعی جهت انجام این عملیات استفاده می‌کنند.

به گزارش پیوست، مطالعه اخیر EY که ۱۲۰۰ مدیرعامل را مورد بررسی قرار داده است نشان می‌دهد که بیش از یک چهارم (۲۷ درصد) از این افراد مورد مطالعه در حال حاضر از فناوری هوش مصنوعی در فرآیند M&A (ادغام و تملیک) در مجموعه خود استفاده می‌کنند. همچنین ذکر شده است که ۴۴ درصد از مدیران نیز از این فناوری برای پیش‌بینی‌های اولیه بهره می‌برند تا در آینده کسب‌وکار خود را برای نوآوری دیجیتالی آماده کنند.

ادغام و تملیک به معاملاتی گفته می‌شود که در آنها مالکیت شرکت‌ها و دیگر کسب‌وکارها خریداری یا دو شرکت در یکدیگر ادغام می‌شوند. این روش گاهی به منظور دستیابی به فناوری، بازار یا نیروی انسانی نخبه مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک شرکت می‌تواند با تملیک یک کسب‌وکار یا ادغام در آن به این موارد دست پیدا کند.

با توجه به اینکه انجام معاملات تجاری و دنیای اقتصاد دیجیتال رقابتی‌تر از گذشته است. شناسایی اهداف خرید، طراحی استراتژی مناسب و برقراری ارتباط تجاری امن چالش‌برانگیز است. کارکرد هوش مصنوعی در فرآیند ادغام و تملیک (M&A) از ابتدا تا ادغام ابعاد گوناگون برای هدایت مسیر جهت ایجاد تحول موثر است.

هوش مصنوعی، یک خردکننده داده

شناسایی اهداف تجاری، فرآیند M&A و بررسی‌های لازم به شیوه سنتی دشوار و زمان‌بر است. با ورود هوش مصنوعی به این حوزه کل این روند تسهیل و تسریع شده است. الگوریتم‌های هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل حجم وسیعی از داده‌های مربوط به صورت‌های مالی، داده‌های ساختاریافته و بدون ساختار از جمله جریان بازار و حتی احساسات آنلاین می‌تواند بینش‌هایی را ارائه دهد که تا پیش از این مورد توجه قرار نگرفه بود. به کمک این نتایج جزئی و جامع است که مدیران با اطلاع بیشتر و دید جامع‌تری اهداف شرکت را ترسیم، جایگاه بازار را بررسی و نسبت به خطرات احتمالی آگاهانه تصمیم می‌گیرند.

در دهه گذشته، با در دسترس بودن حجم زیادی از داده‌ها برای تجزیه و تحلیل از جمله منابع داده‌های جایگزین و بدون ساختار یافته، نوع و شکل معاملات تغییر کرده است. تجمیع و تمرکز منابع داده در ساختار هوش مصنوعی، یک زاویه دید جدیدی است که از طریق آن می‌توان معاملات را ارزیابی کرد.

تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌ها

یکی از اصلی‌ترین کارکردهای هوش مصنوعی در فرآیند ادغام و تملیک (M&A)، تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌ها است. مدیران با استفاده از نمونه و اطلاعات تاریخی و همچنین الگوریتم‌های پیشرفته می‌توانند چشم‌اندازی بهتر و نگاهی اجمالی به عملکرد در آینده کسب‌وکار خود داشته باشند. مدل‌های هوش مصنوعی می‌تواند نتایج ارزشمندی از هم‌افزایی بخش‌های مختلف، میزان درآمد و رشد، کارایی عملیاتی و ارزش معاملات را در اختیار مدیران قرار دهد. این امکاناتی که توسط هوش مصنوعی مهیا می‌شود تا حد زیادی در ارائه تصویری شفاف و همه‌جانبه از مسیر پیش رو کمک کننده است.

این آینده نگری به مدیران اجازه می دهد تا با اطمینان مذاکرات را پیش ببرند، انتظارات واقع بینانه داشته باشند و از انجام معاملات غیرسودمند اجتناب کنند.

هوش مصنوعی، پس‌پردازش بهینه

فرآیند ادغام و تملیک صرفا با ادغام دو نهاد به پایان نمی‌رسد. تلفیق دو نهاد متمایز قطعا چالش‌برانگیز است. از برخوردهای فرهنگی گرفته تا ناکارآمدی‌های عملیاتی همگی موجب بروز اختلاف و ناسازگاری درون مجموعه می‌شود. استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی جهت تجزیه و تحلیل داده‌های هر دو نهاد در حال ادغام و شناسایی حوزه‌ها برای بهینه‌سازی موثر است.

ارائه راه‌حل‌ها و بینش‌های هوش مصنوعی برای ساده‌سازی زنجیره تامین، هماهنگی سیستم‌های IT و بهبود تجربه مشتری راه را برای یکپارچه‌سازی فرآیند M&A تسهیل و هم‌افزایی را تسریع می‌کند.

همگرایی هوش مصنوعی با ادغام و تملیک در را به سمت دنیای جدیدی از احتمالات باز می‌کند. ادغام هوش مصنوعی در این فرآیند، بینش‌ها و دیدگاه‌های جدیدی را ارائه می‌دهد و موجب افزایش احتمال موفقیت در برنامه‌های طراحی شده می‌شود. هوش مصنوعی با انجام یک‌سری از بررسی‌ها و تحلیل‌های گوناگون داده‎‌هایی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد که تا پیش از این برای دستیابی به آنها زمان و هزینه بسیاری نیاز بود. بهره‌مندی از این فناوری در پیشبرد اهداف و تحقق برنامه‌های رشد و توسعه عامل مهم و اثربخشی به شمار می‌رود.

https://pvst.ir/fze

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو