skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلاس

تحریریه پیوست

ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به کسب‌وکار

تحریریه پیوست

۱۷ شهریور ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱۲ دقیقه

ابزارهای هوش مصنوعی در کسب‌وکار

هوش مصنوعی(AI) با ایجاد فرصت‌های متعدد، زمینه را برای رشد و پیشرفت کسب‌وکارها فراهم آورده است. هوش مصنوعی بینش‌های عمیقی را ارائه کرده که قبلاً در دنیای فناوری وجود نداشته و یک ابزار مفیدی است که به کارآمدتر شدن بسیاری از فرآیندهای تجاری کمک می‌کند. استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی در کسب‌وکار نتایج مفیدی را حاصل کرده و موجب بهبود فرآیند شغلی شده است.

به گزارش پیوست، ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی فرآیند کاری بسیاری از مشاغل را تسریع و تسهیل کرده است. این ابزارهای هوش مصنوعی در کسب‌وکارها امکاناتی را فراهم آورده که موجب افزایش بهره‌وری  می‌شود. در این جا به معرفی و توضیح تعدادی از کاربردی‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی پرداخته‌ایم.

Pictory، یک ابزار ویدئوساز

پیکتوری، یک تولیدکننده‌ی ویدئو مبتنی بر هوش مصنوعی است که به شما این امکان را می‌دهد به راحتی ویدئوهای با کیفیت بالا ایجاد کنید. یکی از بهترین جنبه‌های این برنامه این است که شما را از ویرایش طراحی ویدئو بی‌نیاز می‌کند. به عنوان مثال، Pictory می تواند پست وبلاگ شما را به یک ویدئوی جذاب تبدیل کند تا برای رسانه‌های اجتماعی یا وب‌سایت یک محتوای ایده‌آل به اشتراک بگذارید.

ویژگی عالی ابزار هوش مصنوعی پیکتوری این است که روی هر رایانه‌ای برای وبلاگ‌نویسان شخصی و شرکت‌ها نصب می‌شود چون یک نرم‌افزار مبتنی بر cloud است. این پلتفرم قابلیت‌هایی را ارائه می‌دهد که کاربران می‌توانند ویدئوها را با لوگو، رنگ‌ها و فونت‌های سفارشی و افزودن موسیقی شخصی‌سازی کنند تا هویت برند را روی محتوا نشان دهند.

Pictory یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی در کسب‌وکار است. این ابزار کسب‌وکار هوشمند، چنین قابلیتی را فراهم می‌آورد تا متن را به صورت صدا روی ویدئو اضافه و ویرایش کنید. حتی کاربران می‌توانند برای ویرایش وبینارها، پادکست‌ها، ضبط‌های زوم و محتواهای دیگر از آن استفاده کنند.

زیرا این ربات قابلیت تشخیص نکات برجسته متن و ویدئوهای طولانی را دارد که از آنها به طور خودکار ویدئوهای خلاصه به همراه زیرنویس برای برقراری تعامل  بیشتر با کاربران، ایجاد کند.

Pictory، ابزار هوش مصنوعی برای بیزینس
محیط ابزار هوشمند pictory

ابزار Jasper، دستیار نوشتن

بسیاری، جاسپر را به عنوان بهترین دستیار نوشتن هوش مصنوعی می‌شناسند که با ویژگی‌ها و کیفیت چشم‌گیر خود پیشتاز بازار است. شما ابتدا کلمات اولیه را در اختیار این ابزار قرار دهید، سپس جاسپر آنها را قبل از ایجاد عبارات، پاراگراف‌ها یا اسناد بر اساس موضوع و لحن صدا تجزیه و تحلیل می‌کند.

این ابزار هوش مصنوعی قادر است یک مقاله ۱۵۰۰ کلمه‌ای را در کمتر از ۱۵ دقیقه تولید کند. این پلتفرم دارای بیش از ۵۰ قالب تولید محتوای هوش مصنوعی، از جمله پست‌های وبلاگ، ایمیل‌های بازاریابی، تولیدکننده تبلیغات فیس‌بوک و گوگل است که عنوان و توضیحات متا، استانداردهای انتشار مطبوعاتی و موارد دیگر را دربردارد.

Jasper، ابزار هوش مصنوعی برای بیزینس
نرم افزار jasper

ابزار هوش مصنوعی Murf، تولیدکننده گفتار متنی

در صدر فهرست بهترین ابزارهای هوش مصنوعی،Murf در کسب‌وکار، به عنوان تولیدکننده گفتار از متن شناخته می‌شود. استودیوی (Murf AI) یک نرم‌افزار تولیدکننده صدای هوش مصنوعی است که می‌تواند روایت‌های واقعی از هر متن نوشته شده را تنها در چند دقیقه به صورت محتوای صوتی ایجاد کند.

یکی از محبوب‌ترین و چشمگیرترین تولیدکننده‌های صدای هوش مصنوعی Murf AI است. به این دلیل که به کتابخانه‌ی گسترده‌ای با بیش از ۱۲۰ صدای حرفه‌ای مجهز است و به شما در ایجاد صداهای استثنایی کمک می‌کند. این صداهای هوش مصنوعی به ۲۰ زبان دنیا در دسترس هستند که تنظیمات برگزیده‌ای مانند Speaker، Accents/Voice Styles و Tone یا Purpose را برای انتخاب شما قرار داده است.

این برنامه روایت‌های صوتی با کیفیت بالا را ارائه می‌کند که شبیه صداهای رباتیک هوش مصنوعی است و معمولاً در ویدئوهای YouTube وجود ندارد. محتوای صوتی که با صدای طبیعی شبیه‌سازی و تولید می‌شود، قابلیت استفاده از آیکون‌های موجود در برنامه برای محتوای شخصی‌سازی شده را دارد. این قابلیت‌ها توسط طیف گسترده‌ای از متخصصان مانند توسعه‌دهندگان محصول، پادکسترها، مربیان و رهبران تجاری استفاده می‌شود؛ چون می‌توانند محتوا را تغییر دهند و با سلیقه خود آن را کنترل کنند.

این ابزار هوشمند گزینه‌های سفارشی‌سازی زیادی را برای کمک به شما در ایجاد بهترین صداهای طبیعی ارائه می‌کند. در نهایت با اضافه کردن موسیقی پس زمینه محتوای ویدئویی خود را با کیفیت بالا، به عنوان یک پروژه استودیو مجازی ذخیره می‌شود، بنابراین می توانید بعداً به آن دسترسی داشته باشید.

ابزار هوش مصنوعی Murf
ورود به برنامه murf

HitPaw Photo Enhancer، ابزار قدرتمند ویرایش عکس

 HitPaw در صدر لیست ابزارهای هوش مصنوعی برای کسب‌وکار است که در دسته‌ی بهترین ابزارهای ارتقای کیفیت تصاویر قرار دارد. این ابزار بهترین ابزار برای ویرایش تصاویر است. این ابزار هوش مصنوعی تصاویر را کمتر تار می‌کند و بدون کاهش کیفیت اندازه آن را افزایش می‌دهد. این برنامه می‌تواند سطح بی‌کیفیت عکس‌های تار را به خوبی برطرف کند.

HitPaw ابزاری است که برای افزایش کیفیت عکس در هر موقعیتی در دسترس شما قرار دارد و تقویت‌کننده چهره هوش مصنوعی است. این ابزار متناسب با چهره‌ی موردنظر، مدل‌های مختلف را به شما ارائه می‌دهد تا چهره شما را بی‌عیب کند؛ همچنین تصاویر سیاه و سفید را رنگی ‌می‌کند. این پلتفرم عکس‌های قدیمی را زنده می‌کند و با کیفیت عکس جدید تحویل می‌دهد؛ در حالی که این کار با یک کلیک در نرم‌افزار قابل اجرا است. با کمک مدل denoise می‌توان به طور خودکار نویز را از تصاویر با ISO بالا و نور دوربین کاهش داده و حذف کرد.

ابزار Flick، دستیار رسانه اجتماعی هوش مصنوعی

Flick ابزاری است که برای شما این امکان را فراهم می‌کند تا محتوای رسانه‌های اجتماعی را سریع‌تر و در مقیاس بالا ارائه دهید. کاربران می‌توانند با استفاده از این برنامه نوشته‌ها و عناوین شخصی و با نام تجاری خود را ۱۰ برابر سریع‌تر از قبل به متون منحصر به فرد ‌تبدیل و دریافت ‌کنند. در واقع این ابزار یک کپی‌رایتر شخصی برای کسب‌وکار خود است.

دستیار رسانه اجتماعی هوش مصنوعی Flick ،یک ابزار بازاریابی است که به شما این امکان را می‌دهد تا فرآیند طوفان فکری، نوشتن و برنامه‌ریزی برای پلتفرم‌‌های مختلف را سرعت ببخشید. این ابزار که دستیار خوانده می‌شود می‌تواند برای موضوعات مختلف که برای آن عنوانی داده شده محتوا تولید کند. با استفاده از این ابزار هوش مصنوعی در کسب‌وکار می‌توان بدون سال‌ها آموزش به یک کپی‌نویس متخصص تبدیل شوید و در زمان کمتر کارهای بیشتری انجام دهید.

ابزار هوش مصنوعی Content Planner، فضای اختصاصی برای ایده‌ها

«Content Planner» ابزار هوش مصنوعی است که فضایی اختصاصی برای ایده‌های بهتر به شما ارائه می‌دهد و کمک می‌کند افکار خود را بهتر سازماندهی کرده و محتوای منسجم‌تری را ایجاد کنید. انتشار محتوا و انجام تسک‌ها با یک زمان‌بندی قابل اعتماد و آسان با استرس کمتر صورت می‌گیرد؛ به طوری که راه بهینه انجام و انتشار را در اختیار شما قر ار می‌دهد.

در واقع وقتی پستی می‌گذارید، این ابزار هوش مصنوعی دسترسی به افراد بیشتری را برای شما ممکن می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا هشتگ‌های خود را برای بهبود عملکرد تنظیم کنید. این ابزار، با قابلیت‌هایی که ارائه می‌دهد سبب می‌شود انتخاب‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در شبکه‌های اجتماعی موثر باشد.

نسل قدرتمند هوش مصنوعی Lovo، تولیدکننده صدا

Lovo یک تولیدکننده صدا و پلتفرم تبدیل متن به گفتار مبتنی بر هوش مصنوعی است که به خاطر کاربردهایی که دارد ابزار شناخته شده‌ای است. این یکی از قوی‌ترین و ساده‌ترین پلتفرم‌ها برای تولید صداهایی شبیه به صدای واقعی انسان است. مدیران به راحتی می‌توانند متون موردنظر خود را به صوت و ویدئو تبدیل کنند و به شکل وبینار برای ارائه به کار بگیرند.

Lovo.ai به چندین صنعت از جمله سرگرمی، بانک، آموزش، بازی، مستند، اخبار و غیره خدمات مفیدی را ارائه می‌دهد. این ابزار امکان تبدیل متن به گفتار و ویرایش ویدئو را دارد. این نرم‌افزار می‌تواند صداهایی شبیه انسان با کیفیت خیره‌کننده تولید کند و سازندگان محتوا می‌توانند به طور هم‌زمان ویدئوی خود را ویرایش کنند.

ابزار هوشمند Lovo

راه‌اندازی Genny توسط Lovo، نسخه پیشرفته‌تر

این ابزار امکان استفاده‌ی بیش از ۵۰۰ صدای هوش مصنوعی با بیش از ۲۰ صدا و بیش از ۱۵۰ زبان با صداهای درجه یک حرفه‌ای را فراهم می‌کند. صداهای موجود شبیه صدای انسان است و واقعی به نظر می‌رسد و می‌توان گفتار خود و لحن صدای دلخواه خود را در محتوا تکمیل کرد. کاربران می‌توانند با این ابزار هوش مصنوعی از ویرایشگر تلفظ، تاکید، سرعت و کنترل صدا بهتر استفاده کنند و حتی امکاناتی که این ابزار فراهم می‌آورد روی زیر و بم صوت تاثیر می‌گذارد.

قابلیت‌های برنامه به گونه‌ای است که هم‌زمان با تولید صدا، به راحتی می‌توان هر قسمت دلخواه را ویرایش کرد. پایگاه‌ داده، منابع از جمله‌های غیرکلامی، جلوه‌های صوتی، موسیقی رایگان، عکس‌ها، ویدئوهای استوک با بیش از ۱۵۰ زبان برای محتوا را می‌توان با انتخاب یک دکمه شخصی‌سازی کرد.

ابزار Fireflies، دستیار هوشمند جلسه

این ابزار هوش مصنوعی به عنوان یک دستیار جلسه هوشمند شناخته می‌شود، زیرا یکی از دغدغه‌هایی که در جلسات مطرح می‌شود این است که نکات مهم در گفت‌وگوها از دست نرود. بنابراین این نرم‌افزار با استفاده از NLP برای حذف نیاز به یاداشت برداری در طول جلسه کنفرانس استفاده می‌شود. با این ابزار شما می‌توانید به راحتی مکالمات صوتی خود را ضبط، رونویسی و جست‌وجو‌کنید.

در واقع با استفاده از یک پلتفرم بصری در جلسات و کنفرانس‌های اینترنتی، می‌توانید ضبط و اشتراک‌گذاری مکالمات خود را آسان‌تر انجام دهید. نکته دیگر اینکه می‌توانید با این ابزار هوشمند جلسات زنده یا فایل‌های صوتی را آپلود کنید و آن را رونویسی کنید؛ هنگام گوش دادن به صدا و پس از آن، رونوشت‌ها را مرور کنید. با این امکان، کار گروهی به یک فرآیند یکپارچه تبدیل می‌شود و با اشتراک‌گذاری جامع بین اعضای گروه، تمامی اعضا به ویژه افراد غایب در جریان جلسه قرار می‌گیرند.

این ابزار هوش مصنوعی امکان بررسی آسان تماس‌ها را فراهم می‌کند. شما با نصب یک ربات Fireflies می‌توانید تماس‌های خود را در تقویم بگنجانید. فایل‌های صوتی موجود را فوراً در داشبورد رونویسی قرار دهید و اطلاعات درخواستی را به شماره‌گیرها، Zapier یا API برای پردازش صدا و تماس‌ها ارائه دهید و یادداشت برداری را حذف کنید.

ابزار هوشمند Tidio برای ارتباط با مشتریان

Tidio یک چت‌بات است و راه‌حل ساده برای مشاغل به شمار می‌رود که برای اضافه کردن ربات چت به وب‌سایت می‌باشد. با این ابزار هوشمند شما می‌توانید فوراً با مشتریان چت کنید و مشکلات آنها را در زمان کمتر حل کنید. چت زنده Tidio با تعدادی از پلتفرم‌های CRM، تجارت الکترونیک و بازاریابی ایمیلی کار می‌کند.

شما به راحتی می‌توانید ابزارها و ویجت‌ها را با Shopify، Messenger، WordPress و بسیاری دیگر از برنامه‌ها ادغام کنید. برخی از راه‌حل‌های کلیدی عبارتند از بازدیدکنندگان خود را دنبال کنید و ببینید کدام صفحات وب‌سایت شما را مرور و ارتباطات شما را شخصی‌سازی می‌کنند.

با این ابزار یک نمای کلی از تمام بازدیدکنندگان وب‌سایت یا فروشگاه خود در زمان واقعی دریافت کنید و ببینید به چه چیزی علاقه دارند. بر اساس این که مشتریان شما چه چیزی را در زمان واقعی تایپ می‌کنند، پاسخ‌های خود را آماده ارسال ‌کنید. در واقع به این وسیله از مشتریان خود حمایت کنید و وفاداری آنها نسبت به برند با پشتیبانی در لحظه از جانب شما افزایش می‌یابد. کاربران می‌توانند Tidio را به راحتی به تمام پلتفرم‌ها و ابزارهای پیشرو در صنعت بدون هیچ گونه کدنویسی متصل کنند.

ابزار Speechify، تولید محتوای گفتار

این ابزار از دیگر ابزارهایی است که می‌توان متن را در قالب‌های مختلف از جمله عکس به گفتار با صدایی طبیعی تبدیل کرد. بر اساس وب، این پلتفرم می‌تواند فایل‌های PDF، ایمیل‌ها، اسناد یا مقاله‌ها را بخواند و آنها را به یک صوت تبدیل کند که به جای خواندن قابل گوش دادن باشد.

این ابزار همچنین به شما امکان می‌دهد تا سرعت خواندن را تنظیم کنید و بیش از ۳۰ صدای طبیعی برای انتخاب در اختیار شما قرار می‌دهد. این نرم‌افزار هوشمند می‌تواند بیش از ۱۵ زبان مختلف را هنگام پردازش متن شناسایی کند و متن چاپ شده یا اسکن شده را به طور یکپارچه به صدای واضح تبدیل کند.

ابزار Reply، پلتفرم تعامل فروش همه‌جانبه

ابزار هوش مصنوعی Reply که پلتفرم تعامل فروش همه‌جانبه است شما را جهت ایجاد فرصت‌های جدید در مقیاس استاندارد و در عین حال به طور شخصی در هر نقطه تماس جهت برقراری ارتباط کمک می‌کند.  Jason AI یک دستیار شخصی است که توسط ChatGPT پشتیبانی می‌شود تا توالی‌های ارتباطی را تنظیم، پاسخ‌های احتمالی را مدیریت و جلسات را برای شما رزرو کند.

این پلتفرم که یکی دیگر از ابزارهای هوش مصنوعی در کسب‌وکار است استفاده آسان از فیلترها را برای هدف قرار دادن مشتریان احتمالی برای خرید محصول یا خدمات شما امکان‌پذیر می‌کند. Jason AI توالی‌هایی را با ایمیل اولیه، پیگیری‌ها و تعاملات اجتماعی ایجاد می‌کند و در عین حال کانال‌های دیگری را برای ارتباط با مشتریان احتمالی از طرف شما پیشنهاد می‌دهد.

ویژگی دیگر این ابزار این است که AI Assistant API کاملاً با سایر APIهای Reply سازگار است و به کاربران امکان می‌دهد ایمیل‌های شخصی یا تجاری را در مقیاس بزرگ ارسال کنند؛ Email Warm-Up API و دامین ایجاد کنند و همچنین حساب‌های ایمیل را برای دسترسی بهتر آماده کنند.

ابزار Anyword، بخش مارکتینگ کسب‌وکار

Anyword یک ابزار کپی‌رایت مبتنی بر داده است که برای بازاریابان طراحی شده است. این ابزار هوشمند امکان تولید کپی موثر برای تبلیغات، ایمیل‌ها، صفحات ورد و محتوا را برای پلتفرم‌های مختلف فراهم می‌کند. وقتی صحبت از ایجاد تبلیغات می‌شود، انجام این کار برای تبلیغات فیس‌بوک، گوگل ادوردز، تبلیغات لینکدین و توییتر آسان است.

البته برای محتوای طولانی‌تر، ایجاد پست‌های وبلاگ، توضیحات محصول، توضیحات YouTube و موارد دیگر ابزار هوش مصنوعی مفیدی است. وجه تمایز آن این است که Anyword به بازاریابان خلاق قدرت می‌دهد تا با ارائه معیارهای پیش‌بینی‌کننده و بینش‌هایی درباره اینکه کدام بخشی از پیام مهم است و برای چه کسی باید طراحی شود، داده‌ها را به جعبه ابزار خود اضافه می‌کند.

https://pvst.ir/fvj

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو