skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ارائه گواهینامه تضمین کیفیت محصول دانش‌بنیان توسط پارک فناوری پردیس

۱۶ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

نشان تجاری پردیس از سوی پارک فناوری پردیس به محصولات دانش‌بنیان تولید شده دراین پارک اعطا می‌شود و تضمین کننده کیفیت محصول دارنده آن نشان است.

به گزارش پیوست؛ در این طرح کالا از منظر کیفی براساس معیارهای مشخص سنجش می‌شود و براساس کیفیت کالاها شرکت‌ها به سه دسته طلایی، نقره‌ای و برنزی تقسیم‌بندی می‌شوند.

هدف طرح اطمینان دادن و خدمات پس از فروش از سمت پارک به مشتری و ایجاد ارزش‌افزوده برای شرکت تولیدکننده است.

در آیین رونمایی از نشان تجاری پردیس، میلاد صدرخانلو، رئیس مرکز توسعه و تجارت و فناوری پارک فناوری پردیس درباره زمان شروع طرح گفت: ما از سال ١٣٩٩ پروژه تائید و تضمین کیفیت محصولات پارک فناوری پردیس را شروع کردیم و الان توانستیم به‌صورت رسمی به چند شرکت این گواهی را اعطا کنیم. از آنجایی پارک فناوری پایه کل دانش‌بنیان‌ها است، با ایجاد این طرح باعث می‌شود بازار خوبی برای فروش محصولات شکل بگیرد.

صدرخانلو با اشاره به بازیگران اصلی این پروژه ادامه داد: پارک فناوری پردیس به عنوان نهاد سیاست‌گذار، صندوق توسعه فناوری‌های نوین به عنوان نهاد مالی و شرکت توانمندسازان فناوران نوین به عنوان مجری طرح در این پروژه حضور دارند.

رئیس مرکز توسعه و تجارت و فناوری پارک فناوری پردیس درباره جزئیات این طرح توضیح داد: در این طرح از گارانتی افزوده برای شرکت‌ها استفاده می‌شود. گارانتی پارک به قراردادی اطلاق می‌شود که پارک فناوری پردیس متعهد می‌شود اگر شرکت تولیدکننده از انجام تعهداتش خودداری کند یا به مشتری خسارت وارد کند، پارک فناوری و شرکت ارائه دهنده محصول خسارات را جبران می‌کنند.

رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس بیان کرد: سامانه‌ای خاص هم برای شرکت‌‌ها و هم برای مشتریان برای دریافت گارانتی و مشاهده کیفیت و خدمات پس از فروش طراحی شده و هم اکنون در دسترس قرار دارد. اقدامات وسیعی انجام شده است تا امروز که پروژه نشان تجاری رونمایی می‌شود صرفا جنبه نمایشی نداشته بلکه به صورت عملیاتی اجرا شود.

او درباره مدت زمان اعطای گواهینامه به شرکت‌ها گفت: گزارش‌های ارزیابی و بازخورد ارزیابی توسط پارک فناوری پردیس تهیه و به شرکت‌ها اعلام می‌شود. فرایند اخذ گواهینامه در صورت تایید کیفیت محصولات ظرف مدت ۲۰ روز به شرکت‌ها اعطا می‌شود. همچنین در ظرف مدت ۱۹ روز گواهینامه تضمین کیفیت در صورتی که محصولات تولید از معیارهای مورد نظر برخورد باشند صادر می‌شود.

روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور نیز در این مراسم گفت: نشان تجاری پردیس یک حرکت خطرپذیر و رو به جلو است و برای پیشبرد و رشد آن نیاز به بانک خطرپذیر است.

بانک خطر پذیر می‌خواهیم

فیروزآبادی با اشاره به برنامه این معاونت نسبت به تاسیس بانک خطر پذیر گفت: ایجاد یک بانک خطرپذیر برای حمایت از زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور با وجود بیش از ۱۰ هزار شرکت دانش‌بنیان و ۵۰۰ هزار فعال واقعی ضرورت دارد.

او با اشاره به‌ این‌ موضوع که محصولی در دنیا وجود ندارد که محققان و دانشمندان ایرانی نتوانند آن را تولید کنند ادامه داد: در چند دهه اخیر هرچیزی که دانشمندان ایرانی خواهان تولید آن بودند را توانستند تولید کنند. همچنین ارتقای نام معاونت علمی به معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در راستای توسعه بازار داخلی و کمک برای صادرات محصولات دانش بنیان است.

https://pvst.ir/fmo

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو