skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

طبق گزارش ۱۴۰۱ دیجی کالا: در روزهای افزایش قیمت ارز مردم بیشتر خرید کرده‌اند

سمانه سمیع تحریریه

۲۴ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۵ دقیقه

طبق گزارش سالانه دیجی کالا در سال ۱۴۰۱، ۳۶درصد از کل کاربران دیجی کالا خانم و ۶۴درصد آقا بوده‌اند و همچنین حدود ۶۵درصد کاربران دیجی‌کالا از متولدین اواخر دهه ۶۰، دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ بوده‌اند. بر همین اساس روزهای پرفروش این مارکت پلیس با روزهایی که اقتصاد ایران با یک جهش تورمی یا ارزی مواجه بوده مطابقت دارد.

به گزارش پیوست، گزارش دیجی‌کالا نشان می‌دهد هر زمان نرخ کالا به دلیل تورم‌های ماهانه یا افزایش نرخ ارز به صورت ناگهای افزایش یافته است تقاضا برای خرید روی این مارکت پلیس نیز افزایش یافته است از همین رو روزهای ۲ و ۳ خرداد، ۱۰ دی، ۱ و ۲ بهمن، ۱، ۵، ۶، ۷ و ۱۳ اسفند، ۱۰ روز پر فروش دیجی‌کالا بوده‌اند که این روزهای رکورددار سال ۱۴۰۱  با روزهایی که اقتصاد ایران با جهش تورمی یا ارزی مواجه بوده است، دارای یک هم‌زمانی هستند.

طبق گزارش سالانه دیجی کالا در سال ۱۴۰۱ ، ۴۱ و نیم میلیون بازدید کننده یکتای ماهانه داشته است و ارزش خالص کالای فروخته شده (NMV)در دیجی‌کالا در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است.

دیجی کالا ۴۱ و نیم میلیون بازدید کننده یکتای ماهانه داشته است.

در ادامه این گزارش آمده است نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) ارزش خالص فروش ریالی دیجی‌کالا در ۱۰ سال گذشته ۷۷درصد بوده است و تعداد فروشنده‌های دیجی‌کالا در سال ۱۴۰۱، با بیش از ۲۳ درصد رشد به بیش از ۳۰۸ هزار فروشنده رسیده است و ۳۶۰میلیون تومان، متوسط فروش هر فروشنده فعال در سال ۱۴۰۱ بوده است.

نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) ارزش خالص فروش ریالی دیجی‌کالا در ۱۰ سال گذشته ۷۷درصد بوده است.

۹۳ درصد از سفارش‌ها  به‌موقع تحویل داده شده است

در ادامه این گزارش آمده است در سال گذشته، ۹۳ درصد از سفارش‌ها در کل کشور به‌موقع به مشتریان تحویل داده شده و ۲ درصد از سفارش‌ها با تاخیری در همان روز و ۴ درصد با تاخیر یک روز یا بیشتر، به دست مشتریان رسیده‌اند. ۱۳ درصد از مشتریان هم پس از خرید در نظرسنجی شاخص توصیه‌کنندگان شرکت کرده و تنوع کالایی دیجی‌کالا در سال گذشته، با ۲۹درصد رشد به ۹.۷ میلیون نوع کالا رسیده است.

در نظرسنجی شاخص توصیه‌کنندگان، دلایل نارضایتی‌ افرادی که به خریدشان نمره کمتر از ۶ می‌دهند، دلایلی همچون کیفیت کالاها، مغایرت اطلاعات مندرج با کالای دریافتی، مشکلات فنی و ظاهری کالا، تاخیر در ارسال سفارش، هزینه ارسال سفارش، مهم‌ترین دلایل نارضایتی آنها بوده است.

در بخش دیگری از این گزارش هم آمده است با برداشته شدن محدودیت‌های پرداخت در محل پس از همه‌گیری کرونا در سال گذشته، تعداد پرداخت‌هایی که با این روش انجام شده هم با افزایش قابل‌توجهی همراه بوده است.

تعداد پرداخت‌ها در روش پرداخت در محل پس از کرونا با افزایش قابل‌توجهی همراه بوده است.

در اسفند سال گذشته، ۱۷ درصد از ارزش خالص کالای فروخته شده دیجی‌کالا، از طریق اعتبار اقساطی بوده است. در سال ۱۴۰۱، امکان دریافت اعتبار خرید اقساطی تا ۳۰ میلیون تومان بدون ضامن و فقط با سفته الکترونیکی، و اعتبار تا سقف ۵۰ میلیون تومان بدون ضامن و فقط با چک، فراهم شده است.

۹۵ درصد نظرها منتشر شده است

در ادامه این گزارش آمده است در سال گذشته، ۹۵ درصد از نظرهای ثبت شده توسط کاربران، تایید و در دیجی‌کالا بیش از ۴۲ میلیون نظر منتشر شده است و از آنجا که خیلی از افراد پیش از آنکه دست به خرید آنلاین یا حضوری بزنند، کالاهای موردنظرشان را در دیجی‌کالا جست‌وجو می‌کنند بهبود موتور جست‌وجوی دیجی‌کالا اولویت تیم‌های تکنولوژی و محصول دیجی‌کالا است.

طبق گزارش سالانه دیجی کالا موبایل و هدفون پرجست‌وجوترین کالاهای دیجی‌کالا بوده‌اند و بازدید، ثبت سفارش و خرید از دیجی‌کالا از طریق وب و اپلیکیشن موبایل بیشترین سهم را در دسترسی و استفاده از دیجی‌کالا دارد.

خرید از دیجی‌کالا از طریق وب و اپلیکیشن موبایل بیشترین سهم را در دسترسی و استفاده از دیجی‌کالا دارد.

در سال گذشته، ۳۶درصد از کل کاربران خانم و ۶۴درصد آقا بوده‌اند و همچنین حدود ۶۵درصد کاربران دیجی‌کالا از متولدین اواخر دهه ۶۰، دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ بوده‌اند.

حدود ۶۵درصد کاربران دیجی‌کالا از متولدین اواخر دهه ۶۰، دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ بوده‌اند.

دیجی‌کالا مهر نیز در راستای مسئولیت‌های اجتماعی دیجی کالا از شهریورماه ۱۴۰۰، باهدف ایجاد مسیری ساده، شفاف و مطمئن برای نیکوکاری مشتریان، شروع به کار کرد. مشتریان دیجی‌کالا می‌توانند با خرید مستقیم کالاهای موردنیاز خیریه‌های معتبر به خدمت‌رسانی این مراکز به نیازمندان، تحصیل و سوادآموزی، سلامت و درمان، محیط‌زیست و حیوانات، خدمات اجتماعی، فرهنگ و هنر و فعالیت‌های مذهبی کمک کنند. این کمک‌ها توسط دیجی‌کالا بسته‌بندی و برای خیریه‌ها ارسال می‌شود.

سامسونگ پرفروش‌ترین برند

در بخش کالاها و برندهای گزارش دیجی کالا هم آمده است بر اساس فروش ریالی گوشی موبایل سامسونگ  و برند سامسونگ به عنوان پرفروش‌ترین برندها در سایت دیجی کالا بوده‌اند.

۸۵ درصد کاربران از نحوه‌ برخورد و ارتباط تحویل‌دهندگان دیجی کالا راضی بوده‌اند.

پیک‌های دیجی‌کالا، آخرین نقطه خدمت به مشتری هستند. ۸۵ درصد کاربران از نحوه‌ برخورد و ارتباط این تحویل‌دهندگان راضی بوده‌اند.

گزارش کامل دیجی‌کالا را از اینجا بخوانید.

https://pvst.ir/ffe
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو