skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایلان ماسک شرکت هوش مصنوعی xAI را راه‌اندازی می‌کند

۲۲ تیر ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

در تلاش دیگری برای ورود به عرصه هوش مصنوعی، ایلان ماسک نیز کسب‌وکار جدید هوش مصنوعی خود را راه‌اندازی کرد.

به گزارش پیوست، ماسک روز چهاشنبه در توییتر گفت: «شکل گیری @xAI را با هدف درک واقعیت اعلام می‌کنم.» مالک توییتر شرکت هوش مصنوعی خود را در ماه مارس در ایالت نوادا به ثبت رسانده بود.

ماسک مدت‌ها است که در حال جذب محققان است تا رقیبی برای اوپن‌ای‌آی، شرکتی که در ماه نوامبر ChatGPT را روانه بازار کرد، ایجاد کند. ماسک در گذشته از اصلاح سیاسی این ابزار شکایت کرده و درمورد توسعه بیش از حد هوش مصنوعی هشدار داده است.

ماسک یکی از هم‌بنیان‌گذاران اوپن‌ای‌آی بود که درپی جنگ قدرت داخلی راهش را از این شرکت جدا کرد.

فراگیر شدن ChatGPT سرمایه‌گذاران بسیاری را به جذب هوش مصنوعی کرده است. مایکروسافت، که پیش از عرضه ChatGPT هم با اوپن‌ای‌آی همکاری داشت، در ماه ژانویه و با یک سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری روابط خود را قوی‌تر کرد. گوگل، زیرمجموعه الفابت، نیز با عرضه چت‌بات بارد پا به عرصه رقابت گذاشته است.

ماسک در مراسم شورای مدیرعامل وال‌استریت‌ ژورنال در ماه مه با اشاره به گوگل و مایکروسافت گفت: «باید یک بازیگر بزرگ سومی در این رقابت حضور داشته باشد. پس به زودی بیشتر در این باره می‌گویم.»

وبسایت شرکت xAI می‌گوید که افرادی با تجربه هوش مصنوعی در شرکت‌هایی مثل گوگل، مایکروسافت، اوپن‌ای‌آی و تسلا را جذب خود کرده است. ایلان ماسک مدیرعامل تسلا نیز هست.

ماسک از جمله کسانی بود که در ماه مارس به همراه تعداد زیادی از متخصصان هوش  مصنوعی خواستار توقف شش ماهه یا بیشتر توسعه هوش مصنوعی شد. حامیان این پیشنهاد عقیده داشتند که بخش صنعتی باید برای تنظیم استاندارد‌های امنیتی و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی مدتی دست از کار بکشد.

 

https://pvst.ir/fes

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو