skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اینستاگرام بالاخره امکان دانلود ریلز را فراهم کرد

۳۱ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

دانلود ریلز اینستاگرام

اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد ریل‌های عمومی را دانلود و در خارج از این اپلیکیشن اشتراک‌گذاری کنند. این قابلیت فعلا برای کاربران آمریکایی فعال شده است و ریلز دانلودی واترمارکی از نام اینستاگرام و حساب منتشر کننده را به همراه دارد.

به گزارش پیوست، در حالی که تیک‌تاک سال‌ها است چنین امکانی را برای کاربران فراهم کرده است اما مشترکان اینستاگرام معمولا برای دانلود ریلز از اپلیکیشن‌های شخص ثالث استفاده می‌کردند.

به نقل از تک‌کرانچ، آدام موسری مدیر اینستاگرام در کانال خود گفت که کاربران آمریکایی از این پس می‌توانند ریلز اینستاگرامی را دانلود کنند و برای کاربران این منطقه گزینه دانلود «Download» در بخش اشتراک‌گذاری اضافه شده است.

با این حال به گفته موسری این قابلیت تنها محدود حساب‌های عمومی است. افزون بر این حساب‌های عمومی هم می‌توانند امکان دانلود را غیرفعال کنند.

در حالی که موسری به هیچگونه واترمارکی برروی ریل دانلود شده اشاره نکرده است اما تصویری منتشر شده از سوی او نشان می‌دهد که ویدیو دانلودی لوگوی اینستاگرام و نام حساب را به همراه خود دارد. تیک‌تاک نیز با فرمت مشابهی ویدیو‌های دانلودی را نشانه‌گذاری می‌کند.

گزینه دانلود به بخش اشتراک‌گذاری ریل‌ها اضافه شد

گفتنی است که اینستاگرام، پیش از این هم امکان دانلود ریلز شخصی را برای کاربران فراهم کرده بود.

شبکه‌اجتماعی تحت مالکیت متا در سال ۲۰۲۱ تبلیغ محتوای حاوی واترمارک تیک‌تاک (یا هرگونه واترمارک دیگری) را در بخش ویدیوها متوقف کرد. آگوست سال گذشته یوتیوب نیز واترمارکی را به ویدیو‌های کوتاه دانلودی از این شبکه اجتماعی اضافه کرد تا از اشتراک‌گذاری میان پتلفرمی جلوگیری کند.

درنتیجه قابلیت جدید اینستاگرام را می‌توان تاکتیکی برای کشاندن کاربران به پلفترم خود دانست.

بخش ریلز اینستاگرام مدت‌ها است که در مرکز توجه مدیران متا قرار گرفته است. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، در تماس خود با سرمایه‌گذاران در رابطه درآمدهای اولین سه ماهه سال ۲۰۲۳ گفت به لطف پیشنهادات مبتنی بر هوش مصنوعی، زمانی که کاربران برای این شبکه اجتماعی می‌گذارند ۲۴ درصد افزایش یافته است.

 

https://pvst.ir/f6e

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو