skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

گزارش سالانه تپسل: بانکی‌‌ها بیشتر خرج می‌کنند اما فروشگاه‌ها امیدوارتر هستند

۲۴ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

طبق گزارش سالانه تپسل، در سال ۱۴۰۱ نمایش تبلیغات گوگل ادز نسبت به سال گذشته ۳ برابر رشد داشته است اما به دلیل فیلترینگ در مهرماه و شفاف نبودن وضعیت فعالیت مجدد آن در آبان ماه با افت شدیدی مواجه شد.

به گزارش پیوست، تبلیغات گوگل‌ادز پس از یک دوره رکود رشد کرد و مجددا افزایش یافت. دلایل این رشد را می‌توان مواردی مانند رشد تبلیغات در چهارماه آخر سال نرخ تبدیل بالای گوگل‌ادز و انتقال ریسک مواجهه با چالش‌هایی از قبیل تغییرات نرخ ارز، بسته‌شدن اکانت، فیلترینگ و غیره دانست.

آذرماه که همواره بهترین ماه برای صنعت تبلیغات دیجیتال بود این بار سال متفاوتی را تجربه کرد به دلیل بازگشت تبلیغ‌دهندگان برای اجرای برنامه‌های تبلیغاتی بعد از دو ماه سکوت و همچنین وجود رویداد ویژه جام جهانی و رویدادهای مهم بلک فرایدی و شب یلدا در این ماه مجدد توانست جز بهترین ماه‌های سال برای تبلیغات انتخاب شود اما اختلالات اینترنتی سبب شد به بیشینه ظرفیت خود مطابق پیش‌بینی‌ها نرسد.

در ۶ ماه دوم نصب اپلیکیشن روند صعودی داشت و دلیل آن هم می‌توان به اختلالات اینترنت و مهاجرت کاربران از وب‌سایت‌ها به اپلیکیشن‌های موبایل به منظور بهره‌مندی از اطلاعات حتی در فضای بدون دسترسی به اینترنت نسبت داد.

بررسی داده‌های مربوط به تحصیلات اعضای تپسل نشان می‌دهد با افزایش مهارت‌محوری افراد و سازمان‌ها از یک سو و افزایش تقاضا برای شغل از سنین کمتر از سوی دیگر، میزان جذب افراد توانمند و با مهارت، فارغ از نوع تحصیلات آنها بیش از پیش افزایش یافته است. با تفکیک داده‌های سن اعضای تپسل به جنسیت و مقایسه آن با رزومه‌های دریافتی مشخص گردید تعداد خانم‌های متقاضی شغل در زمینه دیجیتال مارکتینگ از سنین کمتر رشد قابل توجهی داشته و توزیع سنی مطابق نمودار به دست آمده است.

فروشگاه‌های اینترنتی با فاصله بیشترین تعداد تبلیغ‌دهندگان را به خود اختصاص داده‌اند اما دسته‌بندی‌های مالی، بانکی، بیمه و سرمایه‌گذاری بیشترین بودجه را صرف تبلیغات کرده‌اند. دسته‌بندی‌های آرایشی بهداشتی و سلامتی، گردشگری و سفر و حمل و نقل در رتبه‌های بعدی قرار دارند و می‌توان این جای‌گیری‌ها را هم راستا با اولویت های کاربران اینترنتی دانست. رشد و ظهور دسته‌بندی‌های بازی سازی و آموزشی نشانگر حضور بیشتر این صنایع در فضای تبلیغات دیجیتال است.

شهریور ماه به دلیل مناسبت‌های بازگشت به مدرسه و دانشگاه و همچنین وارد شدن به ۶ ماه دوم سال که معمولاً پرتکاپوتر از ۶ ماه اول است برندها شروع به ایجاد ارتباطات بیشتر برای بهره‌برداری در پاییز و زمستان می‌کنند. اما سال گذشته با اتفاقاتی که در این ماه افتاد بسیاری از کمپین‌ها لغو شدند.

رویکرد تپسل برای انتخاب رسانه‌هایی که در اختیار تبلیغ‌دهندگان خود قرار می‌دهد بر اساس محبوبیت و کیفیت آنهاست. اندازه‌‌گیری محبوبیت یک رسانه با توجه به میزان ترافیک و کیفیت آن بر اساس تعامل و میزان تبدیل کاربران آن رسانه اندازه‌گیری می‌شود؛ از این رو می‌توان گفت آماری که در این نمودار دیده می‌شود فارغ از آمار کمی به محبوبیت و کیفیت نوع رسانه‌ها نیز اشاره دارد؛ به طور مثال با توجه به نمودار ۹۵ درصد ظرفیت نمایش تبلیغات دیجیتال رسانه‌های ورزشی ایران در سال ۱۴۰۱ در اختیار تپسل بوده است.

https://pvst.ir/f4s

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو