skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

پلاس

مونا میرزایی نویسنده میهمان

سایت‌های هوش مصنوعی مورد نیاز طراحان و گرافیست‌ها

مونا میرزایی
نویسنده میهمان

۲۱ خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱۴ دقیقه

هوش مصنوعی (AI) به سرعت در حال تغییر صنعت طراحی گرافیک است. ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی به گرافیست‌ها کمک می‌کنند تا خلاق‌تر، کارآمدتر و سازنده‌تر باشند.

هوش مصنوعی چگونه به گرافیست‌ها کمک می‌کند

به عنوان یک طراح گرافیک، ممکن است در مورد هوش مصنوعی (AI) و تأثیر آن روی کار گرافیست‌ها شنیده باشید. هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که با بهینه و خلاقانه‌تر کردن فرآیند طراحی، شیوه کار شما را متحول کند. در این مقاله، ما نحوه کمک هوش مصنوعی به گرافیست‌ها را بررسی می‌کنیم.

ایده‌های هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

یکی از بزرگترین چالش‌های طراحان گرافیک، ارائه ایده‌های تازه و بدیع است. هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند ایده‌ها را به سرعت و به راحتی پیدا کنید. ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Adobe’s Sensei و Deep Dream می‌توانند حجم وسیعی از داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنند و بر اساس اولویت‌ها و معیارهای شما، تصاویر و مفاهیم طراحی منحصر به فرد ایجاد کنند.

این مطالب را هم بخوانید:
راهنمای استفاده از هوش مصنوعی Midjourney؛ ربات هنرمند طراح 
مقدمه‌ای بر مبانی هوش مصنوعی، هر آنچه برای شروع باید بدانید 
راهنمای استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت بینگ برای تولید متن و عکس رایگان 
هوش مصنوعی ایرانی مانی برای تبدیل متن به عکس (راهنمای ثبت‌نام و استفاده) 

بهینه‌سازی فرایندهای طراحی

هوش مصنوعی می‌تواند به گرافیست‌ها کمک کند فرآیند طراحی خود را ساده، بهینه و مقرون به صرفه‌تر کنید. به عنوان مثال، ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Designhill و Canva می‌توانند به طور خودکار بر اساس نیازهای گرافیست‌ها طرح ایجاد کنند. همچنین می‌توانید از هوش مصنوعی برای خودکارسازی کارهای تکراری مانند تغییر اندازه تصاویر، تصحیح رنگ و تطبیق فونت استفاده کنید. این باعث صرفه جویی در وقت شما می‌شود و به شما کمک می‌کند تا روی جنبه‌های خلاقانه کار خود تمرکز کنید.

بهبود کیفیت طراحی

هوش مصنوعی می‌تواند با شناسایی مشکلات احتمالی و پیشنهاد بهبود کار به گرافیست‌ها کمک کند تا کیفیت طرح‌های خود را بهبود بخشند. به عنوان مثال، هوش مصنوعی می‌تواند طرح‌های گرافیست‌ها را تجزیه و تحلیل کند و مشکلات مربوط به کنتراست رنگ، اندازه فونت و فاصله را شناسایی کند. هوش مصنوعی همچنین می‌تواند پالت‌ها و فونت‌های رنگی جایگزین را برای موثرتر کردن طراحی گرافیکی پیشنهاد کند.

طراحی‌های خود را شخصی سازی کنید

هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند طرح‌های خود را شخصی سازی کنید تا نیازهای مشتریان خود را برآورده کنید. به عنوان مثال، ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند داده‌های مربوط به مخاطبان و ترجیحات مشتری را تجزیه و تحلیل کنند و طرح‌هایی ایجاد کنند که برای آنها جذاب باشد. این به شما کمک می‌کند تا طرح‌های موثرتری ایجاد کنید و روابط قوی‌تری با مشتریان خود ایجاد کنید.

تقویت همکاری

هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند تا با سایر طراحان و ذینفعان همکاری موثرتری داشته باشید. ابزارهای همکاری مبتنی بر هوش مصنوعی مانند Conceptboard و Miro می‌توانند به شما کمک کنند ایده‌های خود را به اشتراک بگذارید، طوفان فکری کنید و درباره طرح‌های خود بازخورد دریافت کنید. این به شما کمک می‌کند کارآمدتر کار کنید و طرح‌های بهتری ایجاد کنید.

تولید همزمان چندین طرح گرافیکی به صورت خودکار

در یک نظرسنجی، بازاریابان نشان دادند که تولید خودکار چندین نوع طراحی، بزرگ‌ترین گردش کار گرافیکی است که می‌خواهند به صورت اتوماتیک انجام شود. ابزارهای هوش مصنوعی براساس ترجیحات، نیازها و طرح‌های قبلی برند، چندین نسخه از طرح گرافیکی را تولید می‌کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند نسخه‌های منحصر به فرد و جایگزین محتوای بصری را بدون به خطر انداختن یکپارچگی برند ایجاد کنند.

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

Jasper.ai

Jasper.ai یک هوش مصنوعی مولد هنری برای گرافیست‌ها است که می‌تواند تصاویر و عکس‌های منحصربه‌فردی را در چند ثانیه و بر اساس درخواست‌های کاربر ایجاد کند. تصاویر2k با وضوح بالا را برای استفاده تجاری بدون کپی‌رایت و واترمارک ارائه می‌دهد.

کاربران معتقدند استفاده از Jasper.ai سریع‌تر و راحت‌تر از جستجوی تصاویر استوک یا ایجاد تصاویر است. Jasper.ai همچنین یک ابزار هوش مصنوعی برای نوشتن ارائه می‌دهد که می‌تواند محتوا تولید کند و نوشتن را بهبود بخشد.

کاربران می‌توانند تا ۲۰۰ تصویر را به صورت رایگان در طول دوره آزمایشی تولید کنند. تصاویر تولید شده را می‌توان بدون هیچ محدودیتی به صورت تجاری مورد استفاده قرار داد و کاربران دارای حق چاپ تجاری هستند.

Jasper.ai نظرات مثبتی از کاربران خود دریافت کرده است که آن را در ایجاد محتوا و بهبود فرآیند طراحی خود مفید می‌دانند. تصاویر تولید شده به دلیل کیفیت بسیار مورد تقدیر قرار گرفته‌اند.

کاربران مجاز به انتشار تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی در سایت‌ها/وبلاگ‌های خود هستند و حق استفاده از تصاویر را برای مقاصد تجاری دارند. با این حال، این تصاویر منحصر به کاربران نیست و می‌تواند توسط دیگران نیز استفاده شود.

هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

Designs.ai

Designs.ai یک پلتفرم آنلاین هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها است که طراحی را برای همه قابل دسترس می‌کند. حتی اگر پیشینه طراحی نداشته باشید به شما کمک می‌کند تا در کمتر از دو دقیقه portfolio خود را ایجاد کنید. علاوه بر این ویرایشگر هوشمند و ابزار منحصربه‌فرد آن باعث صرفه جویی در زمان وا یجاد ایده‌های ناب برای محتوای بازاریابی شما می‌شود.

با Designs.ai می‌توانید لوگوها، طرح‌های گرافیکی، ویدیوها و مدل آزمایشی محصول خود را ایجاد کنید. شما می‌توانید از میان کتابخانه‌ای با بیش از  ۲۰ هزار الگو و ۱۰ هزار آیکون، زمینه طراحی مدنظرتان را انتخاب کنید. این پلتفرم همچنین از هوش مصنوعی برای تولید هزاران تنوع گرافیکی و میلیون‌ها دارایی بصری استفاده می‌کند. اما شما فقط با قرار دادن اطلاعات برند و ترجیحات خود می‌توانید لوگو و قالب طراحی خود را ایجاد کنید.

هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

Adobe sensei

Adobe sensei با استفاد از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای ارزش‌آفرینی در کسب کار و سرعت بخشیدن به کارها و ایجاد بینش بازاریابی استفاده می‌شود. adobe این اپلیکیشن را در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد تا مشاغل سریع‌تر و هوشمندتر کار کنند. این برنامه با کمک به طراحان سبب می‌شود آن‌ها روی موارد مهم‌تر مانند ایده پردازی هنری و خلاقانه و ایجاد تعامل با مشتریان تمرکز کنند.

هوش مصنوعی Adobe Sensei به گرافیست‌ها امکان می‌دهد طرح‌های با کیفیت بالا ایجاد کنید که به طور خودکار با اندازه و وضوح صفحه تنظیم می‌شوند. جدا از ساده‌سازی فرآیندهای کاری، Adobe Sensei به شما کمک می‌کند تا تصمیمات طراحی بهتری برای بازاریابی بگیرید. ویژگی پیش‌بینی آن می‌تواند عملکرد آینده شما را پیش‌بینی کند و به شما کمک می‌کند تا استراتژی‌های کمپین خود را بهینه کنید.

هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

Uizard

هوش مصنوعی Uizard به عنوان یک پروژه تحقیقاتی یادگیری ماشین در سال ۲۰۱۷ آغاز شد. امروزه ابزار نمونه‌سازی مبتنی بر هوش مصنوعی بیش از ۴۰۰ هزار کاربر دارد و بیش از ۸ هزار پروژه ایجاد شده توسط کاربران را در هر هفته انجام می‌دهد. هدف آن کمک به طراحان و غیر طراحان برای ایجاد محصولات دیجیتالی است که مخاطبان بتوانند با آن‌ها تعامل داشته باشند.

با uizard می‌توانید وب‌سایت‌ها، رابط بصری نرم‌افزارهای دسکتاپ، همچنین اپلیکیشن‌های وب و موبایل را به صورت حرفه‌ای در عرض چند ثانیه طراحی کنید. این ابزار به طور خودکار طراحی‌های دستی را پس از اسکن به یک نمونه اولیه تبدیل می‌کند و آن‌ها را در پروژه و تولید محصول شما اعمال می‌کند.

علاوه بر این، قالب‌های طراحی از پیش ساخته uizard و گزینه‌ کشیدن و رها کردن طرح‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا به سرعت آنچه را که می‌خواهید، ویرایش کنید.

Fronty

Fronty یک ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها و طراحان تجربه کاربری است که تصاویر بارگذاری شده توسط کاربر را به کدهای HTML/CSS تبدیل می‌کند و راه جدیدی برای ایجاد و توسعه وب‌سایت‌ها محسوب می‌شود. درحال حاضر این ابزار طراحی گرافیکی هوش مصنوعی با خدمات فناوری دیگری از جمله گوگل آنالیتیک در ارتباط است.

در این برنامه می‌توانید به سادگی یک تصویر از طراحی صفحه وب خود را آپلود کنید و هوش مصنوعی عناصر مختلف تصویر را شناسایی می‌کند. سپس به طور خودکار طبق هر یک از آن‌ها، کد  HTML/CSS را تولید می‌کند. همچنین می‌توانید از ویرایشگر رابط کاربری آنلاین (UI) آن برای اصلاح صفحات وب خود استفاده کنید.

هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

Khroma

هوش مصنوعی Khroma به دلیل نبود ابزاری که گرافیست‌ها بتوانند‌ ترکیب رنگ‌ها را به راحتی ترکیب و مقایسه کنند، ایجاد شده است. Khroma  یک تولیدکننده ترکیب رنگ مبتنی بر هوش مصنوعی است که از انتخاب هزاران پالت رنگی ساخته شده توسط انسان در سراسر اینترنت استفاده می‌کند.

برای ایجاد یک لیست شخصی از ترکیب رنگ‌ها، ابتدا باید ۵۰ رنگ را در وب سایت کروما انتخاب کنید. رنگ‌ها را به صورت گرادیان تیره تا روشن، پالت، تایپوگرافی و تصویر مشاهده کنید. شما همچنین می‌توانید ترکیب‌های جدید را کشف و جستجو کنید و مجموعه خود را بسازید. علاوه‌براین می‌توانید تصویر دلخواه خود را آپلود کرده و رنگ‌ها را روی آن تست کنید..

هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

AutoDraw

 هوش مصنوعی AutoDraw یک ابزار مبتنی بر وب برای گرافیست‌ها است تا طراحی را برای همه قابل دسترس و لذت‌بخش کند. این ابزار به شما کمک می‌کند با تلفیق کردن یادگیری ماشین و نقاشی هنرمندان مختلف، سریع طراحی کنید و آثار هنری خود را اصلاح کنید.

 ابزاری که در این برنامه موجود است تلاش می‌کند آنچه را که شما می‌کشید، حدس بزند و مطابق با او پیشنهادهای طراحی موجود از هنرمندان و طراحان مختلف را به شما ارائه دهد. اینگونه با الهام از طرح‌های معروف، آثار هنری شما بهتر به نظر می‌رسد. پس از اتمام، کار خود را به عنوان یک فایل  PNG  دانلود کرده و از هر دستگاهی در رسانه‌های اجتماعی می‌توانید به اشتراک بگذارید.

هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

Deep Art Effects

هوش مصنوعی Deep Art Effects یک ابزار پردازش تصویر برای گرافیست‌ها است که طراحی شما را با یک کلیک به آثار هنری تبدیل می‌کند. تقریبا 2 میلیون کاربر جهانی توسط این نرم افزار طراحی گرافیک به همراه 120 سبک هنری، بیش از 200 میلیون اثر هنری خلق کرده‌اند. شرکت‌های بزرگی چون سامسونگ، هواوی و گلبوس، برخی از شرکای این نوآوری محسوب می‌شوند.

این نرم‌افزار برای شما نه تنها سبک‌های هنری مختلف را ایجاد می‌کند؛ بلکه تصاویر طراحی شما را نیز اصلاح می‌کند. با این برنامه سبک‌های هنری خود را تعریف کنید، تصاویر را با هر وضوحی پردازش کنید و با استفاده از سبک‌های هنرمندان موردعلاقه‌تان طراحی کنید.

هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

Let’s Enhance

هوش مصنوعی letsenhance.io یک تقویت‌کننده و ارتقادهنده‌ تصویر است که می‌تواند به گرافیست‌ها کمک کند؛ در سال ۲۰۱۷ برای مقابله با چالش‌های طراحی گرافیکی ایجاد شده است. از آن‌جایی که تصاویر در هنگام آپلود در وبسایت‌های آنلاین به دلیل سایزهای متفاوت فشرده، کم حجم و پیکسل شکل می‌شوند. به لطف الگوریتم پردازش تصویر پیشرفته lets Enhance، تصاویر تا ۱۶ برابر بدون افت کیفیت ارتقا پیدا می‌کنند و سایز آن‌‌ها نیز کاهش می‌باید.

شما با این عمل می‌توانید تصاویر کم کیفیت را پاک کنید، اندازه لوگوی خود را تغییر دهید. تناژها و رنگ‌ها را با یک کلیک تنظیم کنید، همه‌ی این کارها از هر پلتفرم آنلاین در دسترس قابل انجام است. این ابزار هوش مصنوعی برای طراحان گرافیک این امکان را می‌دهد حداکثر ۲۰ درصد دارایی بصری را همزمان پردازش کنند و سبب تسریع گردش کار شود.

هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

Remove.bg

کاربران با Remove.bg می‌توانند به طور خودکار پس زمینه هر عکس را تنها با کشیدن و رها کردن در برنامه حذف کنند. از نظر قاب‌بندی و جدا کردن آسان‌تر بخشی از یک عکس به کاربران کمک می‌کند و به عکس‌ها ظاهری حرفه‌ای می‌دهد. بیش از ۲۸۰۰۰ مشتری از این برنامه استفاده می‌کنند.

جدا از حذف پس زمینه در عکس‌ها،  remove.bg به شما امکان می‌دهد کار خود را در عرض چند ثانیه ویرایش کنید تا بتواند تصاویری بسیار موثر در حال حرکت ایجاد کنید؛ در واقع یک نرم افزار کاربردی برای ساخت استاپ موشن است. علاوه‌براین، نرم افزار به طور کامل با فتوشاپ ادغام می‌شود که می‌تواند روند کار شما را تسریع کند.

هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

Sketch2code

 مایکروسافت Sketch2Code طراحی دستی شما را به یک نمونه اولیه HTML تبدیل می‌کند. مایکروسافت این اپلیکیشن را برای توانمندسازی برندها و توسعه‌دهندگان برای به حداکثر رساندن استفاده از هوش مصنوعی ایجاد کرد. این راه‌حل می‌تواند فرآیند زمان‌بر کشیدن دستی یک طرح فریم یا برنامه و ارسال آن را کوتاه کند و بر اساس یک طرح گرافیکی کد HTML ایجاد کند.

Sketch2Code از هوش مصنوعی برای شناسایی الگوهای طراحی، تشخیص متن و درک ساختارها استفاده می‌کند. می‌توانید از طرح خود برای آپلود یا انتخاب یک تصویر از گالری استفاده کنید. هوش مصنوعی عناصر موجود در تصویر را شناسایی می‌کند و کار شما را به یک پایگاه کد تبدیل می‌کند و حتی می‌توانید از پیش تنظیمات آن‌ها را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنید.

Movavi

Movavi

Movavi نرم افزاری است که در ساخت ابزارها و برنامه‌های چند رسانه‌ای برای پلتفرم‌های مختلف مانند ویندوز، مک و دستگاه‌های تلفن همراه نسبت به برنامه‌های این حوزه برتری دارد. از جمله خلاقیت‌های آن‌ها Movavi Photo Editor است، یک نرم افزار پیشرفته و ویرایش عکس با هوش مصنوعی که برای هر مرحله از تخصص طراحی شده است.

رابط کاربر پسند و ویژگی‌های هوشمند آن به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویری فوق العاده و خاص را بدون زحمت تولید کنید. ویژگی تقویت خودکار هوش مصنوعی، رنگ‌ها و کنتراست، همچنین نور، هایلایت، سایه‌ها و روشنایی را در یک چشم به‌هم زدن تنظیم می‌کند.

Movavi به طور دقیق و بدون دردسر عناصر ناخواسته را از عکس‌های شما حذف می‌کند ولی ترکیب و اصالت عکس را حفظ می‌کند. اندازه و ابعاد عکس‌ها را با تضمین کیفیت اصلی تغییر می‌دهد. ویژگی که در این برنامه موجود است، نویز طراحی دیجیتال را از بین ‌می‌برد و عکس‌های شما را زیبا و حرفه‌ای می‌کند.

ویژگی‌های مهم ابزارهای هوش مصنوعی برای گرافیست‌ها

داشتن رابط بصری آسان

اکثر طراحان و تولیدکنندگان محتوا بدون پیشینه طراحی شروع می‌کنند. در واقع بازاریابان بیشتر تمایل دارند ابزارهای آنلاین یا گرافیک‌ساز را به‌کار بگیرند تا اینکه یک طراح را استخدام کنند یا از نرم افزار طراحی پیشرفته استفاده کنند. به همین دلیل، بهترین کار قراردادن یک ابزار طراحی گرافیکی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی است که حتی برای مبتدیان هم به راحتی قابل یادگیری می‌باشد.

محیط طراحی کاربرپسند

یک نظر سنجی  Venngage نشان می‌دهد که بزرگترین چالش در تولید محتوا، ایجاد تصاویری بسیار جذاب برای تبلیغات است. چالش‌های دیگری که در طراحی گرافیک مطرح می‌شود، شامل یافتن چیدمان مناسب و ایجاد طرح‌های عالی در تلفیق با یکدیگر است.

یک ابزار طراحی گرافیکی حرفه‌ای نه تنها به شما کمک می‌کند تا انواع محتواهای بصری برجسته ایجاد کنید، بلکه سبب می‌شود که مخاطبان خود را در حین ارائه برند خود شگفت‌زده کنید و تعامل بیشتری برقرار کنید.

بهینه‌سازی و کارایی ابزارها در دسکتاپ و موبایل

41 درصد از تولیدکنندگان محتوا بین دو تا پنج بار در هفته محتوای بصری تولید می‌کنند. یک ابزار طراحی گرافیکی خوب هوش مصنوعی به شما کمک می‌کند آثار هنری را از هر پلتفرم و دستگاهی به طور کارآمد ایجاد و ویرایش کنید. برخی از ابزارها به شما این مکان را می‌دهند که طرح‌های خود را تنها با یک ضربه، ویرایش یا به روزرسانی کنید تا بتوانید محتوای خود را در کانال‌های مختلف تغییر دهید و آن را به اشتراک بگذارید.

سایر ویژگی‌های مهم

تولید طراحی خودکار: ابزار‌های هوش مصنوعی می‌توانند به طور خودکار طرح‌هایی را بر اساس نیاز کاربر ایجاد کنند. این می‌تواند در زمان و تلاش برای طراحان گرافیک صرفه‌جویی کند و همچنین می‌تواند به ایجاد طرح‌های سازگارتر و حرفه‌ای‌تر کمک کند.

ویرایش و بهبود تصویر: از ابزار‌های هوش مصنوعی می‌توان برای ویرایش و بهبود تصاویر استفاده کرد و آن‌ها را واضح‌تر، روشن‌تر و زنده‌تر نشان داد. این می‌تواند یک ابزار ارزشمند برای طراحان گرافیکی باشد که نیاز به ایجاد تصاویر با کیفیت بالا برای پروژه‌های خود دارند.

تطبیق رنگ و پالت‌ها: ابزار‌های هوش مصنوعی را می‌توان برای تطبیق رنگ‌ها و ایجاد پالت رنگ استفاده کرد. این می‌تواند برای طراحان گرافیکی مفید باشد که می‌خواهند طرح‌هایی ایجاد کنند که از نظر بصری جذاب و سازگار باشند.

انتخاب فونت: از ابزار‌های هوش مصنوعی می‌توان برای انتخاب فونت‌های مناسب برای یک پروژه خاص استفاده کرد. این می‌تواند به طراحان گرافیک کمک کند تا طرح‌هایی ایجاد کنند که از نظر بصری جذاب و خوانا باشند.

طراحی چیدمان: ابزار‌های هوش مصنوعی را می‌توان برای طراحی طرح‌بندی برای وب سایت‌ها، بروشور‌ها و سایر مواد بازاریابی استفاده کرد. این می‌تواند به طراحان گرافیک کمک کند تا طرح‌هایی ایجاد کنند که از نظر بصری جذاب و موثر باشند.

طراحی و ایده پردازی: از ابزار‌های هوش مصنوعی می‌توان برای طراحی و ایده پردازی برای طرح‌های جدید استفاده کرد. این می‌تواند به طراحان گرافیک کمک کند تا ایده‌ها و مفاهیم جدیدی را برای پروژه‌های خود ارائه دهند.

https://pvst.ir/f3q

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو