skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

راهنمای استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت کوپایلوت برای تولید متن و عکس رایگان

بابک نقاش تحریریه

۲۴ دی ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۱۴ دقیقه

در این مطلب می‌خوانید

  مایکروسافت کوپایلوت (Microsoft Copilot) یک ابزار هوش مصنوعی است که توسط مایکروسافت و OpenAI توسعه یافته است. این ابزار به کاربران در نوشتن کد، تولید محتوای خلاقانه و انجام کار‌های روزمره کمک می‌کند.

  کوپایلوت توسط یک مدل زبانی بزرگ (LLM) ساخته شده است که روی مجموعه داده‌ای عظیم از کد، متن و محتوای خلاقانه آموزش دیده است. این مدل می‌تواند الگو‌های زبانی را شناسایی و پیش‌بینی کند و به کاربران در تولید متن، ترجمه زبان‌ها، نوشتن کد، نوشتن انواع مختلف محتوای خلاقانه و انجام کار‌های روزمره کمک کند.

  کوپایلوت بینگ

  کوپایلوت بینگ (Bing Copilot) نام اولیهٔ مایکروسافت کوپایلوت بود که در سال ۲۰۲۲ توسط مایکروسافت و OpenAI توسعه یافت. این ابزار هوش مصنوعی به کاربران در نوشتن کد، تولید محتوای خلاقانه و انجام کار‌های روزمره کمک می‌کند.

  کوپایلوت بینگ در ابتدا فقط از طریق موتور جستجوی بینگ در دسترس بود. کاربران می‌توانستند با وارد کردن یک عبارت در موتور جستجوی بینگ، از کوپایلوت بینگ برای دریافت کمک در نوشتن کد، تولید محتوای خلاقانه یا انجام کار‌های روزمره استفاده کنند.

  کوپایلوت بینگ با نام جدید مایکروسافت کوپایلوت در دسترس عموم قرار گرفته است. این ابزار اکنون در برنامه‌های مایکروسافت 365 مانند ورد، اکسل، پاورپوینت، اوت‌لوک، Teams و غیره نیز قابل دسترسی است.

  قابلیت‌های کوپایلوت بینگ و مایکروسافت کوپایلوت یکسان هستند. هر دو ابزار از یک مدل زبانی بزرگ (LLM) استفاده می‌کنند که بر روی مجموعه داده‌ای عظیم از کد، متن و محتوای خلاقانه آموزش دیده است.

  کوپایلوت مانند این است که هر زمان که در وب جستجو می‌کنید، یک دستیار شخصی و خلاق در کنار خود داشته باشید. برای استفاده بهتر از کوپایلوت می‌توانید:

  سؤال واقعی خود را بپرسید. وقتی سؤالات پیچیده می‌پرسید، بینگ پاسخ‌های مفصلی به شما می‌دهد.

  یک پاسخ واقعی دریافت کنید. کوپایلوت به نتایج جستجو در سرتاسر وب نگاه می‌کند تا به شما پاسخی خلاصه و پیوند‌هایی به منابع آن ارائه دهد.

  خلاق باشید هنگامی که به ایده نیاز دارید، کوپایلوت می‌تواند به شما کمک کند شعر بنویسید، داستان بنویسید یا حتی یک تصویر کاملاً جدید برای شما ایجاد کند.

  با استفاده از کوپایلوت، می‌توانید سؤالات ثانویه و تکمیلی مانند «آیا می‌توانید به عبارت ساده‌تر توضیح دهید» یا «گزینه‌های بیشتری به من بدهید» بپرسید تا در جستجوی خود پاسخ‌های متفاوت و حتی دقیق‌تری دریافت کنید. با این حال، در کوپایلوت، هر مکالمه تعداد محدودی تعامل خواهد داشت تا تعاملات در جستجو ثابت بماند.

  چگونه به کوپایلوت دسترسی داشته باشم؟

  برای دسترسی به کوپایلوت می‌توانید از سه راه زیر استفاده کنید:

  می‌توانید در https://copilot.microsoft.com یا با مرورگر مایکروسافت اج، از طریق نوار کناری Edge با کلیک کردن روی نماد Copilot در بالا سمت راست، به کوپایلوت دسترسی پیدا کنید.

  برای دسترسی به کوپایلوت از مرورگر کروم یا مایکروسافت EDGE می‌توانید استفاده کنید و مانند قبل لازم نیست حتما Edge باشد.

  برای دسترسی به کوپایلوت حتما باید از فیلترشکن یا تحریم شکن استفاده کنید. برخی ابزارهای رایج پاسخگو نیستند و VPN شما باید قابلیت مخفی کردن نشانی IP و موقعیت جغرافیایی را داشته باشد.

  روش دوم برای دسترسی به کوپایلوت استفاده از افزونه‌های مرورگر مایکروسافت Edge است. در نوار کناری این مرورگر می‌توانید دکمه مربوط به کوپایلوت را در بالای صفحه سمت راست مشاهده کنید.

  تفاوت بین پاسخ دقیق، متعادل و خلاق چیست؟

  مایکروسافت کوپایلوت سه سبک مکالمه مختلف ارائه می‌دهد: خلاقانه، متعادل و دقیق. این سبک ها هر کدام اولویت‌ها و نیازهای مختلف را برآورده می‌کنند:

  خلاقانه: این سبک پاسخ‌هایی را ارائه می‌دهد که طولانی‌تر و توصیفی‌تر هستند. برای کاربرانی که گفتگوی تخیلی‌تر و جذاب‌تر را ترجیح می‌دهند ایده‌آل است.
  متعادل: این سبک دقت و خلاقیت را در پاسخ های خود متعادل می‌کند. برای کاربرانی که خواهان مکالمه متعادل هستند مناسب است.
  دقیق: این سبک بر پاسخ‌های کوتاه‌تر و متمرکز بر جستجو تمرکز دارد. برای کاربرانی که خواهان پاسخ‌های سریع و دقیق هستند عالی است.
  می‌توانید بین این سبک‌ها در تنظیمات کوپایلوت جابه‌جا شوید تا بهترین مطابق با نیازهای شما را انتخاب کنید.

  چگونه به Image Creator برای خلق تصویر با متن دسترسی داشته باشیم؟

  برای ایجاد یک تصویر با Bing AI Image Creator، می‌توانید این مراحل را دنبال کنید:

  یک مرورگر وب باز کنید و به bing.com/create بروید.

  وارد حساب مایکروسافت خود شوید.

  توضیح تصویری که می‌خواهید ایجاد کنید را در کادر متن وارد کنید و روی دکمه Create کلیک کنید.

  منتظر بمانید تا هوش مصنوعی تصویر درخواستی را ایجاد کند. تصاویر شما تا 90 روز ذخیره خواهند شد.

  همچنین می‌توانید از Bing Image Creator از Designer برای تولید تصاویر بر اساس کلمات خود با هوش مصنوعی استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این ویژگی به سایت bing. com/create مراجعه کرده و روی گزینه Image Creator from Designer کلیک کنید.

  مایکروسافت Image Creator چیست؟

  Image Creator محصولی است برای کمک به کاربران برای ایجاد تصاویر توسط هوش مصنوعی ایجاد شده است. برای استفاده از این قابلیت می‌توانید یک متن بنویسید و تصویری را توصیف کنید تا مایکروسافت Image Creator به کمک موتور DALL·E 3 متن شما را به تصویر تبدیل کند.

  چگونه اعلان‌های بهتری ایجاد کنم؟

  ایجاد یک تصویر با Image Creator متفاوت از جستجوی یک تصویر در Bing است. زمانی که توصیف دقیق‌تری داشته باشید و به جزییات بیشتر توجه کنید تصویر بهتری دریافت خواهید کرد بنابراین لازم است خلاق باشید می‌توانید از صفت‌ها، مکان‌ها، حتی سبک‌های هنری کمک بگیرید.

  به این دو مثال توجه کنید

  عکسی از نمای نزدیک از یک فضانورد با لباس درخشان ساخته شده از پلاسما که کلاه خود را بر سر دارد، اما شما نمی‌توانید چهره او را ببینید انگار کهکشان در داخل آن قرار دارد. تصویری واقع‌گرایانه خلق کنید.

  عکسی از نمای نزدیک از یک فضانورد با لباس درخشان ساخته شده از پلاسما که کلاه خود را بر سر دارد، اما شما نمی‌توانید چهره او را ببینید انگار کهکشان در داخل آن قرار دارد. تصویری واقع‌گرایانه خلق کنید.

  تصویری از یک خرس پاندای نارنجی با عینک آفتابی در ساحل، به سبک هنر دیجیتال با رنگ‌های شاد برای من ایجاد کنید

  تصویری از یک خرس پاندای نارنجی با عینک آفتابی در ساحل، به سبک هنر دیجیتال با رنگ‌های شاد برای من ایجاد کنید

   

  کوپایلوت چگونه در اسکایپ کار می‌کند؟

  می‌توانید با کوپایلوت در اسکایپ چت کنید، پاسخ‌هایی را از وب دریافت کنید، محتوای نوشتاری ایجاد کنید، ایده‌های برنامه‌ریزی تعطیلات را جمع‌آوری کنید، و موارد دیگر که همه توسط هوش مصنوعی تولید می‌شوند. همچنین می‌توانید با کوپایلوت در اسکایپ در یک مکالمه یک به یک چت کنید یا آن را به گروهی با دوستان، خانواده یا همکاران خود اضافه کنید.

  هنگامی که کوپایلوت بخشی از یک گروه در اسکایپ است، تنها زمانی می‌تواند به چت دسترسی داشته باشد که با استفاده از @Bing آن را منشن کرده باشید. بینگ حافظه‌اش را تازه‌سازی می‌کند و با هر منشن جدیدی از نو شروع می‌کند.

  با این حال، چند نکته کلیدی وجود دارد:

  هنگام خلاصه کردن یک مکالمه، کوپایلوت ممکن است ضمایر را اشتباه بگیرد. اگر این اتفاق افتاد، می‌توانید به بینگ بگویید که ضمایر را با استفاده از @Bing در پیام تصحیح کند.

  کوپایلوت از تعاملات ویدیویی صوتی در اسکایپ پشتیبانی نمی‌کند و به هیچ مکالمه صوتی دسترسی نخواهد داشت یا در آن شرکت نخواهد کرد.

  توجه داشته باشید که کوپایلوت هنوز در مراحل اول توسعه است و احتمال اشتباه آن زیاد است.

  Visual Search یا جستجوی تصویری در کوپایلوت چیست و چگونه کار می‌کند؟

  جستجوی تصویری به شما امکان می‌دهد تصاویر را در داخل کوپایلوت وارد کنید و در مورد آن‌ها سؤال بپرسید. برای مثال، می‌توانید در مورد تصاویری که توصیف آن‌ها دشوار است، سؤال بپرسید. دستور غذایی را که نام آن را نمی‌دانید بگیرید، نژاد سگی را که نمی‌شناسید شناسایی کنید و موارد دیگر. جستجوی تصویری را انجام دهید، روی نماد دوربین در نوار ورودی در Copilot کلیک کنید، تصویری را از دستگاه خود آپلود کنید یا یک لینک وب‌سایت ارائه دهید، و درخواست خود را بنویسید.

  آیا مکالمات با کوپایلوت ذخیره می‌شوند؟

  بله، مکالماتی که با Copilot در Bing دارید در نوار کناری Copilot در Bing ذخیره می‌شود. ما این را «سابقه چت» می‌نامیم و می‌توانید هر مکالمه‌ای را که قبلاً با Copilot در Bing داشتید، مشاهده، دسترسی و دانلود کنید. به عنوان مثال، اگر از Copilot در Bing اطلاعاتی درباره اولین قدم زدن روی ماه بخواهید، مکالمه‌ای که دارید در تاریخچه چت ذخیره می‌شود، که می‌توانید هر زمان که بخواهید آن را بازگردانید.

  انواع نسخه‌های کوپایلوت

  کوپایلوت در سه نسخه عرضه شده است:

  مایکروسافت Copilot برای مرورگر‌ها: برای دسترسی آنلاین به کوپایلوت روی مرورگر‌ها می‌توانید از مایکروسافت Edge و گوگل کروم استفاده کنید.

  مایکروسافت 365 کوپایلوت (Microsoft 365 Copilot): این نسخه از کوپایلت فقط در برنامه‌های مایکروسافت 365 مانند Word، اکسل، پاورپوینت، Outlook، Teams و غیره قابل دسترس است.

  ویندوز کوپایلوت(Windows Copilot): این نسخه از کوپایلوت در سطح سیستم عامل ویندوز 11 قابل دسترس است.

   

  قابلیت‌های کوپایلوت

  مایکروسافت کوپایلوتیک ابزار هوش مصنوعی است که توسط مایکروسافت و OpenAI توسعه یافته است. این ابزار به کاربران در نوشتن کد، تولید محتوای خلاقانه و انجام کار‌های روزمره کمک می‌کند.

  این مدل می‌تواند الگو‌های زبانی را شناسایی و پیش‌بینی کند و به کاربران در تولید متن، ترجمه زبان‌ها، نوشتن کد، نوشتن انواع مختلف محتوای خلاقانه و انجام کار‌های روزمره کمک کند.

  قابلیت‌های نوشتن کد و برنامه‌نویسی

  کوپایلوت می‌تواند به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در نوشتن کد کمک کند. این ابزار می‌تواند کد‌های کامل یا قسمت‌هایی از کد را به صورت خودکار تولید کند.

  برای مثال، اگر می‌خواهید یک تابع جدید در زبان جاوا اسکریپت ایجاد کنید، می‌توانید عبارت زیر را وارد کنید:

  function myFunction() {

   // کد تابع

  }

  کوپایلت پیشنهاداتی را برای تکمیل تابع شما ارائه می‌دهد. برای مثال، کوپایلت ممکن است پیشنهاد دهد که تابع شما یک پارامتر ورودی داشته باشد یا یک تابع را به عنوان خروجی برگرداند.

  کوپایلوت همچنین می‌تواند به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در رفع خطا‌های کد کمک کند. برای مثال، اگر کد شما دارای یک خطا باشد، کوپایلوت ممکن است پیشنهاداتی را برای رفع خطا ارائه دهد.

  قابلیت‌های تولید محتوای خلاقانه

  کوپایلت می‌تواند به کاربران در تولید انواع مختلف محتوای خلاقانه مانند مقالات، داستان‌ها، شعر، کد، اسکریپت، موسیقی، ایمیل و غیره کمک کند.

  برای مثال، اگر می‌خواهید یک مقاله در مورد هوش مصنوعی بنویسید، می‌توانید از کوپایلوتبخواهید که برای شما یک پیش‌نویس مقاله تولید کند. کوپایلوت می‌تواند با توجه به اطلاعاتی که شما در جعبه گفتگو وارد می‌کنید، پیش‌نویسی تولید کند.

  کوپایلوت همچنین می‌تواند به کاربران در ترجمه زبان‌ها کمک کند.

  قابلیت‌های انجام کار‌های روزمره

  کوپایلوت می‌تواند به کاربران در انجام کار‌های روزمره مانند تنظیم قرار ملاقات، نوشتن یادداشت، ترجمه زبان‌ها و غیره کمک کند.

  برای مثال، اگر می‌خواهید یک قرار ملاقات برای ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه تنظیم کنید، می‌توانید عبارت زیر را وارد کنید:

  تنظیم قرار ملاقات برای ۱۰ صبح سه‌شنبه

  کوپایلوت یک یادداشت را ایجاد می‌کند که به شما یادآوری می‌کند که باید یک قرار ملاقات برای ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه تنظیم کنید.

  کوپایلوت هنوز در حال توسعه است و ممکن است همیشه دقیق نباشد. برای بهبود دقت کوپایلوت، می‌توانید به آن بازخورد دهید.

  چگونه از کوپایلوت بهتر استفاده کنم؟

  طوری سؤال بپرسید که انگار دارید با یک نفر صحبت می‌کنید. به این معنی استفاده از جزئیات، درخواست برای توضیح یا اطلاعات بیشتر و گفتن هدف مدنظر است. به این مثال توجه کنید: “من در حال برنامه‌ریزی سفری با دوستانم در ماه سپتامبر هستم. چه سواحلی با یک پرواز 3 ساعته از هیترو لندن فاصله دارند؟ سپس با چیزی مانند “وقتی به آنجا رسیدیم چه کار کنیم؟ ”

  مستقیماً در مورد نحوه تعامل با کوپایلوت راهنمایی بخواهید. چیز‌هایی مانند “چه کاری می‌توانید انجام دهید” را امتحان کنید. “آیا می‌توانید در مورد X به من کمک کنید؟ ” “محدودیت‌های شما چیست؟ ” وقتی چیزی که نمی‌تواند کمکی کند، بینگ به شما اطلاع می‌دهد.

  کوپایلوت سعی می‌کند پاسخ‌ها را سرگرم‌کننده و واقعی نگه دارد، اما با توجه به اینکه این کوپایلوت هنوز در مراحل اولیه است، ممکن است نتایج غیرمنتظره یا نادرست را بر اساس بخشی خلاصه‌شده از محتوای وب نشان دهد، بنابراین در استفاده از کوپایلوت لازم است که هشیار باشید و به پاسخ‌های آن کمی با تردید نگاه کنید. از دکمه بازخورد در سمت راست پایین هر صفحه Bing برای به اشتراک گذاشتن نظر خود استفاده کنید.

   

  Image Creator from Designer چیست و چگونه از آن استفاده کنم؟

  می‌توانید از کوپایلوت بخواهید که فقط با استفاده از کلمات شما یک تصویر کاملاً جدید برای شما ایجاد کند. فقط بگویید «یک تصویر از من بساز» یا «تصویری از من بکش» و دقیقاً همان چیزی را که به دنبالش هستید به پایان برسانید. هنگامی که شما منظور خود را توضیف می‌کنید و جزییات دقیق و فراوان به آن اضافه می‌کنید، Image Creator بهترین خروجی را خواهد داشت، بنابراین خلاق باشید و جزئیاتی مانند صفت‌ها، مکان‌ها یا حتی سبک‌های هنری مانند “هنر دیجیتال” و “عکس واقع گرایانه” را اضافه کنید.

  به این مثال توجه کنید: به جای تایپ کردن «تصویر یک موجود برای من بساز»، سعی کنید «تصویری از یک خرس پاندای نارنجی با عینک آفتابی در ساحل، به سبک هنر دیجیتال با رنگ‌های شاد برای من ایجاد کنید» را تایپ کنید.

  کوپایلوت چه تفاوتی با یک موتور جستجو دارد؟

  کوپایلوت از تجربه بینگ استفاده می‌کند تا نوع جدیدی از جستجو را در اختیار شما قرار دهد. در واقع لیستی از پیوند‌های مرتبط از منابع قابل اعتماد را در سراسر وب ادغام می‌کند تا یک پاسخ خلاصه و واحد به شما بدهد. برای ارتباط با کوپایلوت مهم است که به شیوه‌ای طبیعی با آن گفنگو کنید. ما اغلب عادت داریم که در استفاده از موتور‌های جستجو از کلمات کلیدی استفاده می‌کنیم و عبارات مورد استفاده ما قالب جمله ندارند ولی در ارتباط با هوش مصنوعی بهتر است مانند یک انسان صحبت و تقاضای خود را مطرح کنید.

  کوپایلوت چگونه پاسخ‌ها را ایجاد می‌کند؟

  کوپایلوت محتوای مرتبط را در سراسر وب جستجو می‌کند و سپس آنچه را که پیدا می‌کند خلاصه می‌کند تا یک پاسخ مفید ایجاد کند. همچنین منابع خود را ذکر می‌کند، بنابراین می‌توانید پیوند‌های محتوای وب را که به آن ارجاع می‌دهد مشاهده کنید.

  آیا پاسخ‌های تولید شده توسط کوپایلوت همیشه درست هستند؟

  مایکروسافت گفته است که کوپایلوت تمام پاسخ‌های خود را بر اساس منابع قابل اعتماد مطرح می‌کند اما هوش مصنوعی ممکن است اشتباه کند یا محتوای اینترنت ممکن است همیشه دقیق یا قابل اعتماد نباشد. کوپایلوت گاهی اوقات اطلاعاتی را که پیدا می‌کند اشتباه ارائه می‌دهد و ممکن است پاسخ‌هایی را ببینید که قانع‌کننده به نظر می‌رسند اما ناقص، نادرست یا نامناسب هستند. بنابراین قبل از تصمیم‌گیری یا اقدام بر اساس پاسخ‌های کوپایلوت پاسخ‌ها را دوباره بررسی کنید.

  چگونه سابقه چت خود را حذف کنم؟

  اگر به دنبال حذف مکالمات چت از تاریخچه چت خود هستید، می‌توانید این موارد را انجام دهید: (در دسکتاپ) روی نماد سطل زباله که هنگام نگه داشتن ماوس روی نام چت ظاهر می‌شود، کلیک کنید. یا (در موبایل) یک چت را از صفحه سابقه چت اجرا کنید و سپس روی «. . » در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید. این کار مکالمات شما را که در کوپایلوت در سابقه Bing ذخیره شده‌اند حذف می‌کند و این گفتگو دیگر برای شخصی‌سازی تجربه شما استفاده نمی‌شود. می‌توانید تاریخچه گپ را کاملاً غیرفعال کنید، که از ذخیره سابقه جستجوی شما به عنوان بخشی از این کنترل‌های درون محصول جلوگیری می‌کند.

  اگر به دنبال حذف کامل سابقه چت خود از جمله عبارت‌های جستجوی زیربنایی ذخیره شده در سابقه جستجوی خود هستید، علاوه بر مرحله توضیح داده شده در بالا، باید به داشبورد حریم خصوصی مایکروسافت بروید، روی تاریخچه جستجو کلیک کنید، و تمام نمونه‌هایی را که به‌عنوان «هوش مصنوعی Bing» ظاهر می‌شوند را حذف کنید.

  مایکروسافت کوپایلوت از چه زبان‌هایی پشتیبانی می‌کند؟

  کوپایلوت در حال حاضر از زبان‌های زیر برای درخواست‌ها (پرامپت) پشتیبانی می‌کند:

  •  انگلیسی
  • فرانسوی
  • آلمانی
  • ایتالیایی
  • ژاپنی
  • پرتغالی (برزیل)
  • چینی (ساده‌شده)

  لطفاً توجه داشته باشید که پشتیبانی زبان برای رابط کاربری کوپایلوت (UI) ممکن است با پشتیبانی زبان برای درخواست‌ها متفاوت باشد. اگر از کوپایلوت برای Microsoft 365 استفاده می‌کنید و خطایی دریافت می‌کنید که نشان می‌دهد زبانی در حال حاضر در کوپایلوت پشتیبانی نمی‌شود، به این معنی است که کوپایلوت در حال حاضر نمی‌تواند اطلاعات به آن زبان را پردازش کند.

  https://pvst.ir/ety

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو