skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اینترنت ۲۰ گیگابیتی گوگل وارد مرحله جدید آزمایشی شد

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

اینترنت ۲۰ گیگابیتی گوگل

گوگل به دنبال چند سازمان است تا اینترنت فوق سریع و متقارن این شرکت با سرعت ۲۰ گیگابیتی را آزمایش کنند. این شرکت از موسسات آموزشی و خیریه چند شهر آمریکایی خواسته تا درخواست خود را برای شرکت در این آزمایش ارائه کنند.

به گزارش پیوست، اینترنت ۲۰ گیگابیتی گوگل یکی از سریع‌ترین گزینه‌های موجود اینترنت جهان است. به گفته گوگل این خدمت به صورت یک اتصال متقارن به معنی برابری پهن‌باند دانلود و آپلود به صورت همزمان، در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد و به خصوص برای موسساتی که به پهن‌باند بسیار بالا برای تحقیقات خود نیاز دارند مفید است.

نیک ساپوریتو، مدیر محصول مولتی‌گیگ و تجاری گوگل، می‌گوید این شرکت در این مرحله از آزمایش‌‌های محدود اینترنت فوق‌سریع به هشت شرکت و سازمان جدید نیاز دارد.

اینترنت ۲۰ گیگابیتی گوگل از اواخر سال گذشته (۲۰۲۲) وارد فاز آزمایشی شده و اسکرین‌شاتی که ساپوریتو از تست سرعت این اتصال به خانه‌اش در شهر کانزاس منتشر کرده نشانگر سرعتی بیش از ۲۰ گیگابیت و لتنسی (تاخیر) صفر است.

اسکرین‌شات ساپروتینو از سرعت اتصال به اینترنت فوق‌سریع گوگل

ساپوریتو می‌گوید برای آزمایش اوج توان این اتصال، هرچندتایی که می‌شد از بازی‌های جام جهانی را روی دستگاه‌های مختلف خانه‌اش با کیفیت 4K پخش کرده اما به اشباع اتصال نزدیک هم نشده است.

گوگل در این پروژه با دانشگاه شهر میزوری کانزاس همکاری می‌کند. طبق گفته‌های ساپوریتو، مدرسه علوم و مهندسی این دانشگاه از اینترنت ۲۰ گیگابیتی گوگل برای کار با بزرگ داده‌ها و تکنولوژی پیشرفته واقعیت مجازی استفاده می‌کند.

گوگل پیش از این نسخه‌ای با سرعت پایین‌تر (که البته باز هم سرعت بالایی دارد) را در مناطق منتخبی از آمریکا عرضه کرده است. در برخی از مناطق آمریکا کاربران می‌توانند با ۱۲۵ دلار در ماه به اینترنت متقارن ۵ گیگابیتی و با ۱۵۰ دلار در ماه به خدمت ۸ گیگابیتی دسترسی پیدا کنند. هر دوی این خدمات یک جک فیبر ۱۰ گیگی را برای افزایش سرعت در آینده نیز شامل می‌شوند.

 

https://pvst.ir/ewb

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو