skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایلان ماسک می‌گوید «واتس‌اپ قابل اعتماد نیست»

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

شب گذشته فواد دبیری، از مهندسان توییتر، با انتشار تصویری درمورد استفاده واتس‌اپ از میکروفون اندروید اظهار نگرانی کرد. ایلان ماسک در پاسخ به این توییت گفت: «واتساپ قابل اعتماد نیست» و همین پاسخ توجه بسیاری را به این مساله جلب کرد. واتس‌اپ در واکنش به این موضوع استفاده از میکروفون را رد کرده است و مدعی شده که وجود مشکل در اندروید موجب گزارش ارائه اشتباه به کاربران شده است.

به گزارش پیوست، اسکرین شات دبیری نشان می‌دهد این پیام‌رسان زمانی که او خواب بوده به دفعات از میکروفون دستگاه استفاده کرده است. به گفته او، این اسکرین‌شات مربوط به گزارشی است که گوشی اندرویدی پیکسل از دسترسی اپلکیشین‌ها ارائه می‌دهد.

توییت فواد دبیری

با این حال واتس‌اپ می‌گوید مشکلی در این اپلیکیشن وجود ندارد و مساله از سمت گوگل و در سیستم عامل اندروید است. گوگل و واتس‌اپ هر دو وجود چنین باگی را تایید کرده‌اند.

پیام‌رسان محبوب شرکت متا در حساب توییتری خود اعلام کرده است که نقصی در اندروید باعث این مشکل شده است. واتساپ می‌گوید: «ما باور داریم که این باگ از سمت اندروید است و اطلاعاتی را به اشتباه در داشبورد حریم خصوصی به واتس‌اپ نسبت می‌دهد و ما از گوگل درخواست کردیم تا مساله را بررسی و رفع کند.»

بلاگ واتس‌اپ (wabetainfo) یک ماه پیش با اشاره به وجود چنین باگی اعلام کرد: «هشدار اشتباهی است» که این اطلاعیه، مالکان برخی از دستگاه‌های پیکسل و سامسونگ را متاثر کرده است.

واتس‌اپ می‌گوید ریستارت کردن گوشی می‌تواند این مشکل را رفع کند. گوگل هم اعلام کرده است که اطلاعات کمی در مورد ریشه این مشکل وجود دارد اما این مساله در حال بررسی است.

سخنگوی گوگل در بیانیه‌ای گفت: «ما از این مشکل مطلع هستیم و با همکاری نزدیک با واتس‌اپ آن را بررسی می‌کنیم.»

https://pvst.ir/eu5

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو