skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ایلان ماسک: چند آژانس دولتی آمریکا در توییتر قبلی به پیام‌های خصوصی کاربران دسترسی داشتند

۲۸ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۲

ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر، در مصاحبه‌ای با تاکر کارلسون، مجری راست‌گرای شبکه فاکس، گفت چند آژانس دولت آمریکا در مدیریت سابق توییتر به پیام‌های خصوصی کاربران «دسترسی کامل» داشتند. ماسک پس از مصاحبه با خبرنگار BBC اعلام کرد برای برقراری اعتدال بین طیف‌های مختلف سیاسی با کارلسون مصاحبه خواهد کرد.

به گزارش پیوست، در ویدئو کوتاهی که از مصاحبه او با مجری معروف شبکه فاکس منتشر شده ماسک می‌گوید‌: «چند آژانس مختلف دولتی عملاً به همه چیز توییتر دسترسی داشتند. من از این موضوع اطلاعی نداشتم.»

ماسک به سوال کارلسون که «آیا این شامل پیام‌های خصوصی مردم هم می‌شود» نیز پاسخ مثبت داد.

ماسک چندی پس از انعقاد قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری توییتر اسناد مختلفی از اسرار مدیریت سابق را در اختیار خبرنگاران معتمد خود قرار داد و نشانه‌های مداخله نهاد‌های دولتی آمریکا در امور توییتر و ارتباط نزدیک آنها با مدیریت سابق بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی را شوکه کرد. مت تایبی یکی از افرادی بود که از سوی ماسک مامور گزارش در مورد اسناد داخلی توییتر شد و پس از مدتی از ارتباط نزدیک FBI با مدیریت سابق خبر داد.

ایلان ماسک در مصاحبه‌ دیگری که اخیراً با خبرنگار BBC انجام داد نیز از دشواری‌های مدیریت بر توییتر و فشار دادگاه برای نهایی کردن این قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری گفت. به گفته ماسک، توییتر از آنچه گفته می‌شد ارزش کمتری داشت و اگر ترس از تصمیم دادگاه نبود این شبکه اجتماعی را حداقل با قیمت ۴۴ میلیارد دلاری خریداری نمی‌کرد.

با این حال ماسک در دوران مدیریت خود تحولات زیادی در این شبکه اجتماعی ایجاد کرده است که از جمله می‌توان به کاهش نظارت بر محتوا اشاره کرد. بسیاری از رسانه‌ها از کاهش نظارت بر محتوا در دوران مدیریت ماسک انتقاد می‌کنند و معتقدند چنین رویکردی به افزایش شایعه‌پراکنی، اطلاعات وارونه و تنش منتهی می‌شود.

بر اساس اسنادی که به تازگی از دادگاهی در کالیفرنیا منتشر شد، مالک جدید توییتر آن را در شرکتی به نام X ادغام کرده است. پس از انتشار این خبر بسیاری در مورد حرکت ماسک به سمت سوپراپلیکیشینی به نام X که پیشتر هم درمورد آن صحبت کرده بود گمانه‌زنی کردند. ایلان ماسک در پاسخ به توییت یکی از کاربران توییتر تقریباً گمانه‌زنی‌های کاربران را تایید کرد و به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی در آینده تغییرات زیادی پیدا کند.

 

https://pvst.ir/en0
برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو