skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

استفاده از DALL-E آزاد شد، با مرورگر ادج مایکروسافت تصویر بسازید

۱۸ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

مایکروسافت ترکیب هوش مصنوعی با محصولات خود را در اولویت قرار داده است. این شرکت که به تازگی چت‌بات هوشمند بینگ‌ را با کیبورد اندرویدی SwiftKey ترکیب کرد، حالا مولد تصویر DALL-E را نیز با مایکروسافت ادج (Microsoft Edge)، مرورگر پیش‌فرض سیستم‌عامل ویندوز، ترکیب کرده است.

به گزارش پیوست، هوش مصنوعی DALL-E یکی از اولین ابزارهای اوپن‌ای‌آی، سازنده ChatGPT، بود که با خلق تصویر از نوشته‌های کاربران به موج پیشین ابزارهای مبنی بر هوش مصنوعی شکل داد و پس از آن محصولات دیگری مثل Midjourney به شهرت رسیدند.

برخلاف میدجرنی که تنها از طریق دیسکورد قابل دسترسی است، تنها با یک مرورگر می‌توان از DALL-E استفاده کرد. با اقدام اخیر مایکروسافت اما دسترسی بیش از پیش ساده شده است و حتی نیازی به مراجعه به وبسایت نیست.

مایکروسافت این بار هم یک گام از گوگل جلوتر رفت. همانند استفاده از هوش مصنوعی در موتور جستجو که مایکروسافت با پیش‌دستی از گوگل توانست توجه بسیاری از کاربران را به موتور جستجوی بینگ جلب کند، این بار هم با اضافه شدن DALL-E به منوی کناری مرورگر ادج دسترسی کاربران خود را به مولد تصویر اوپن‌ای‌آی راحت‌تر کرده است. طبق گفته‌های اخیر مدیرعامل گوگل این شرکت قرار است چت‌بات هوش مصنوعی خود را به موتور جستجوی گوگل اضافه کند.

گفتنی است که تنها چند ساعت از ادغام DALL-E با مرورگر ادج (آخرین نسخه پس از بروزرسانی) گذشته است و ممکن است این قابلیت هنوز برای تمامی کاربران فعال نشده باشد. DALL-E در حال حاضر تنها از طریق پلتفرم دسکتاپ قابل دسترسی است و با یک توضیح ساده تصویر مد نظر شما را تولید می‌کند.

مولد‌های تصویر به ابزار پرطرفداری در جهان دیجیتال تبدیل شده‌اند. مایکروسافت پیش از این مولد تصویر DALL-E را به چت‌بات بینگ اضافه کرده است و کاربران می‌توانند مستقیما از طریق این چت‌بات هوشمند نیز تصاویر هنری خود را خلق کنند. ادوبی، غول‌ نرم‌افزاری و ارائه دهنده ابزارهای خلاق برای هنرمندان دیجیتال، نیز در واکنش به فراگیر شدن ابزار‌های هوش مصنوعی از محصولی به نام Firefly رونمایی کرده است که با ساز‌وکاری شبیه‌ به DALL-E و مید‌جرنی، به خلق آثار هنری با استفاده از هوش مصنوعی کمک می‌کند.

منبع: Techgameworld

https://pvst.ir/ek4

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو