skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سامسونگ نمی‌تواند بینگ‌ را جایگزین گوگل کند

۳۱ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

سامسونگ نمی‌تواند بینگ را جایگزین گوگل کند

چند روز پیش نیویورک تایمز گزارشی در مورد تحول گوگل با تمرکز بر هوش مصنوعی منتشر کرد که در آن اشاره کوتاهی به احتمال جایگزینی بینگ به عنوان موتور جست‌وجوی پیش‌فرض گوشی‌های سامسونگ شده بود. خبرساز شدن همین بخش از گزارش به ریزش ۲.۵ درصدی سهام گوگل منجر شد. به نظر می‌رسد سامسونگ، حداقل در بیشتر بازارهای خود، اجازه چنین کاری را ندارد.

به گزارش پیوست، اندرس پروسکوفسکی، خبرنگار یکی از روزنامه‌های اتریشی، روز دوشنبه با انتشار توییتی گفت سامسونگ نمی‌تواند گوگل را کنار بگذارد و به سراغ گزینه دیگری مثل بینگ برود.

او می‌گوید تمامی شرکت‌هایی که گوشی‌های اندرویدی را با خدمات گوگل تولید می‌کنند با قرارداد توزیع اپلیکیشن موبایلی (MADA) موافقت کرده‌اند. بر اساس این قرارداد، شرکت‌هایی که می‌خواهند فروشگاه اپلیکیشنی گوگل (Play Store) را روی دستگاه‌های خود داشته باشند باید موتور جست‌وجوی گوگل را به عنوان موتور جست‌وجوی پیش‌فرض عرضه کنند.

با این حال شرایط در بازارهای خاصی مثل اروپا و هند متفاوت است. پروسکوفسکی می‌گوید در این مناطق به دلیل الزام برخی نهاد‌های رگولاتوری، گوشی‌های اندرویدی یک صفحه انتخاب موتور جست‌وجوی پیش‌فرض را در خود جای داده‌اند. در نتیجه، حتی در این مناطق هم شرکتی نمی‌تواند گوگل را به طور کامل کنار بگذارد.

بنابراین سامسونگ برای استفاده از بینگ به عنوان موتور جست‌وجوی پیش‌فرض باید خدمات گوگل را به طور کامل از گوشی‌های اندرویدی خود حذف کند. به گفته پروسکوفسکی، سامسونگ اهرم‌های فشار مختلفی در اختیار دارد اما تغییر موتور جست‌وجوی پیش‌فرض یکی از آنها نیست.

منبع: Neowin

https://pvst.ir/enw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو