skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کاربران ۲۴ درصد زمان بیشتری را در اینستاگرام سپری می‌کنند

۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

گزارش سه ماهه شرکت متا نشان می‌دهد که این شرکت پس از ۹ ماه از سراشیبی رکود خارج شده است. مارک زاکربرگ می‌گوید کاربران اینستاگرام به لطف قابلیت ریلز ۲۴ درصد زمان بیشتری را صرف این شبکه اجتماعی می‌کنند و متا به طور کلی در اولین سه ماهه سال ۲۰۲۳ با رشد ۳ درصدی نسبت به سال گذشته روند رکود درآمدی خود را متوقف کرده است.

به گزارش پیوست، بازار تبلیغات مدت‌ها است که روی خوشی به بزرگان شبکه‌ اجتماعی نشان نداده است و افزایش رقابت با قدرت گرفتن تیک‌تاک برای زاکربرگ و شرکتش مشکل ساز شده است. گزارشی در اردیبهشت سال گذشته نشان داد که تیک‌تاک در حوزه تبلیغات دیجیتالی فراتر از غول‌ها رفته است.

از این رو زاکربرگ و مدیرانش در رقابت مستقیم با تیک‌تاک تمرکز خود روی بخش ریلز را افزایش داده‌اند. گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد که قمار متا روی ویدیو‌های کوتاه جواب داده و کاربران زمان بیشتری را در این اینستاگرام صرف می‌کنند.

به گفته بیزنس اینسایدر، مارک زاکربرگ روز چهارشنبه در تماس درآمدی متا گفت پس از راه‌اندازی بخش ریلز اینستاگرام کاربران ۲۴ درصد زمان بیشتری را در این پلفترم سپری کرده‌اند.

براساس متنی از این تماس، مارک زاکربرگ در تماس درآمدی می‌گوید: «ریلز اجتماعی‌تر شده و مردم بیش از ۲ میلیارد مرتبه در روز ریلز به اشتراک می‌گذارند و این آمار در شش ماه گذشته دو برابر شده است.»

همچون تمامی اخبار تکنولوژی روز، ردپایی از هوش مصنوعی در تماس تلفنی زاکربرگ نیز دیده می‌شود. او می‌گوید مقداری از بهبود درآمد متا را مدیون هوش مصنوعی است. به گفته زاکربرگ این شرکت سرمایه‌گذاری‌هایی را روی هوش مصنوعی انجام داده است تا به ارائه ریلز به کاربران کمک کند.

زاکربرگ می‌گوید: «سرمایه‌گذاری ما در سیستم‌های پیشنهاد و رده‌بندی به نتایج بسیاری منتهی شده است که امروز در موتور جستجو، ریلز و تبلیغات شاهدش هستیم.»

گفتنی است که متا این بار هم جزئیات دقیقی از سهم ریلز در کاربران فعال روزانه ارائه نکرده است. اما متا می‌گوید کاربران فعال ماهانه این شرکت در مجموع اپلیکیشین‌ها ۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته و به بیش از ۳.۸ میلیارد نفر رسیده است. براساس اطلاعات منتشر شده در گزارش درآمدی متا، تعداد کاربران فعال فیسبوک با رشد ۴ درصدی نسبت به سال گذشته به بیش از ۲ میلیارد نفر رسیده است.

سوزان لی، مدیر ارشد مالی متا، می‌گوید «مردم به روشنی برای ویدیو کوتاه ارزش قائل‌اند.» او می‌گوید با اینکه متا معیاری کمی برای «پیش‌بینی افزایش مشارکت» ندارد اما «افزایش مشارکت» را مطلوب می‌شمارد.

بخش ریلز اینستاگرام، که اواخر فروردین ماه بار دیگر بروزرسانی شد، به گفته مدیران یکی از نقاط قوت این شبکه اجتماعی است اما گزارش‌های مستقل مسیر پرپیچ و خمی را برای ویدیو‌های کوتاه اینستاگرامی به تصویر می‌کشند.

وال‌استریت ژورنال در ماه سپتامبر با اشاره به مستندات داخلی متا گفت ریلز اینستاگرام در تسخیر بازار تیک‌تاک شکست خورده است و یکی از دلایل آن نبود محتوای کافی است.

در حالی که در زمان انتشار گزارش حدود ۱۱ میلیون تولید کننده محتوا در اینستاگرام بودند، اما بیشتر آنها «هیچ مشارکتی» با بخش ریلز نداشتند.

با وجود اینکه سخنگوی متا در ابتدا گزارش وال‌استریت ژورنال را به چالش کشید اما معترف بود که این شرکت برای موفقیت در بخش ریلز به کار بیشتری نیاز دارد.

وضعیت درآمدی متا

براساس گزارش متا از سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، این شرکت در سه ماهه اول ۲۸.۶ میلیارد دلار درآمد داشته است. این آمار رشدی ۳ درصدی را نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

با وجود اینکه تحلیلگران ورودی مالی ۲۷.۷ میلیارد دلار را برای این غول شبکه اجتماعی تخمین زده بودند، متا حدود یک میلیارد دلار از برآورد‌ها فراتر رفته است. علاوه بر این با وجود رکود ۲۴ درصدی سود خالص متا نسبت به دوره مشابه و گزارش آمار ۵.۷ میلیارد دلاری، بخشی از کاهش سود خالص به دلیل هزینه‌های بازسازی شده است.

 

https://pvst.ir/ep2

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو