skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

سلبریتی‌های مرده هم تیک آبی توییتری گرفتند

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

هفته گذشته در روز ۲۰ آوریل، توییتر تمام تیک‌های آبی قدیمی را غیرفعال کرد. این شبکه اجتماعی که از چندی پیش تیک آبی را به امتیازی برای خرید هشت دلاری توییتر بلو تبدیل کرده با اعتراض بسیاری از سلبریتی‌ها روبه‌رو شده است. منتقدان می‌گویند چنین رویکردی به افزایش حساب‌های جعلی می‌انجامد. اما به تازگی بسیاری از حساب‌هایی که بیش از یک میلیون دنبال‌کننده دارند تیک آبی خود را بدون پرداخت هزینه پس گرفته‌اند و در این بین حساب متعلق به سلبریتی‌های مرده نیز مشمول این شرایط شده است.

به گزارش پیوست، از ۲۰ آوریل پس از حذف تیک آبی قدیمی از حساب کاربران مشهور،‌ بسیاری از حساب‌های پرطرفدار از جمله جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا و حتی پاپ فرانسیس تیک آبی خود را از دست دادند.

پس از آنکه بسیاری از خرید توییتر بلو امتناع کردند و به رویکرد جدید توییتر اعتراض داشتند، ماسک مدعی شد تیک آبی و اشتراک بلو را به تعداد زیادی از سلبریتی‌ها هدیه داده است. با وجود این ادعا همچنان بخش زیادی از این افراد تیک آبی ندارند و برای اعتراض به شرایط جدید مایل به خرید اشتراک هشت دلاری این شبکه اجتماعی نیستند.

از آنجا که تیک آبی از نگاه کاربران یکی از نشانه‌های معتبر بودن کاربر به حساب می‌آید و مزایایی همچون اولویت‌دهی در جست‌وجو را به دنبال دارد، این شبکه اجتماعی به بسیاری از کاربران پرطرفدار با بیش از یک میلیون دنبال‌کننده تیک آبی را رایگان اهدا کرده است. در این بین، حساب سلبریتی‌هایی مثل کوبی براینت، بسکتبالیست آمریکایی که در سانحه سقوط هلیکوپتر خود از دنیا رفته، نیز به چشم می‌خورد.

مشخص نیست که آیا توییتر بلو به صورت رایگان برای این کاربران فعال شده است یا شخصی هزینه آن را تقبل کرده است. ماسک مدعی است بشخصه هزینه اشتراک بسیاری از حساب‌ها را تقبل کرده و در یک توییت طعنه‌آمیز گفت کمپینی برای کمک هشت دلاری به سلبریتی‌ها راه‌اندازی می‌کند.

از آنجا که پس از قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری فروش توییتر به یک شرکت خصوصی تبدیل شده است، دیگر موظف به انتشار گزارشی در مورد هزینه‌های خود نیست و اطلاعات رسانه‌ها به حدس و گمان محدود است.

 

https://pvst.ir/eo8

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو