skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اقتصاد دیجیتال

تحریریه پیوست

وزیر رفاه از راه‌اندازی سامانه سراسری کالابرگ خبر داد

تحریریه پیوست

۴ اردیبهشت ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تقریباً سامانه کالابرگ در سراسر کشور راه‌اندازی شده و چیزی حدود ۵۰ هزار فروشگاه به این سامانه متصل شده‌ است.

به گزارش پیوست، سید صولت مرتضوی درباره آخرین وضعیت ارائه کالابرگ‌های الکترونیکی گفت: سامانه کالابرگ تقریباً در سراسر کشور راه‌اندازی شده است. چیزی حدود ۵۰ هزار فروشگاه؛ چه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و چه غیرزنجیره‌ای تا این لحظه به این سامانه متصل شده‌ است.

مرتضوی ادامه داد: همان‌طور که از قبل گفته شد مردم می‌توانند به صورت اعتباری تقریباً حدود یک ماه قبل از واریز یارانه نقدی‌شان خرید اعتباری داشته باشند.

در اسفند سال گذشته نیز وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست خبری هفتگی خود اعلام کرده بود خانوارهایی که می‌خواهند از مکانیسم کالابرگ الکترونیکی استفاده کنند این امکان را خواهند داشت که یک ماه زودتر یارانه خود را برای خرید ۱۰ قلم کالای اساسی مصرف کنند و اگر هم چیزی باقی ماند یا از کالابرگ استفاده نکردند، می‌توانند از حساب یارانه خود برداشت کنند.

پیشتر حمید فرداد، مدیر پروژه طرح کالابرگ الکترونیکی، در گفت‌وگو با پیوست درباره شبکه ملی اعتبار توضیح داد: این شبکه قابلیت تعریف حساب‌های مختلف برای هر کد ملی به شکل جداگانه را دارد و شبکه‌ای اعتباری و پرداختی به حساب می‌آید که همزمان خرید اعتباری و پرداختی را پوشش می‌دهد. بر این اساس، کاربران با استفاده از سامانه شما می‌توانند از اعتبار یارانه‌ای که به ۱۰ گروه کالایی تعلق گرفته است، از طریق کارت بانکی، USSD و اپلیکیشن موبایلی استفاده و کالاهای تعیین‌شده را خریداری کنند.

گفته می‌شود در حال حاضر چیزی حدود ۵۸ هزار کارتخوان به این سامانه متصل شده است.

https://pvst.ir/eoc

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو