skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

دسترسی به رابط برنامه‌نویسی ردیت، پولی می‌شود

۳۰ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

ردیت محدویدت اعمال می‌کند

پس از آنکه توییتر دسترسی شخص ثالث به داده‌های خود را محدود کرد حالا ردیت هم می‌گوید باید برای استفاده از رابط برنامه‌نویسی (API) این شرکت، هزینه پرداخت کنید. ردیت همچنین نقش هوش مصنوعی در نظارت بر محتوا و کمک به ناظران محتوایی را پررنگ‌تر می‌کند.

به گزارش پیوست، طبق اعلام ردیت، این رابط برنامه‌نویسی برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال ساخت اپلیکیشن‌ و روبات هستند و محققانی که از آن برای مطالعات دانشگاهی و غیرتجاری استفاده می‌کنند رایگان باقی می‌ماند.

استیو هافمن، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل ردیت، در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز گفت شرکت‌هایی که از ردیت برای خزش (Crawl) داده استفاده می‌کنند و هیچ بخشی از ارزش حاصل را به کاربران برنمی‌گردانند، باید هزینه آن را بپردازند.

هافمن می‌گوید: «زمان خوبی است که خودمان را جمع و جور کنیم و به نظر ما این منصفانه است.»

این اقدام در حالی انجام می‌گیرد که ردیت به دنبال راه‌های تازه‌ای برای کسب درآمد از محتوای تولید کاربران است. طبق گزارش نیویورک تایمز این محتوا بیش از پیش برای آموزش مدل‌های برجسته یادگیری ماشینی و تولید‌ متن از جمله ChatGPT و GPT-4 استفاده می‌شود. ردیت بر اساس آخرین آمار سال ۲۰۱۹ بیش از ۴۳۰ میلیون کاربر فعال روزانه و بیش از ۱.۲ میلیون جامعه با تمرکز خاص دارد که در حال حاضر ۱۳۸ هزار مورد آن فعال هستند.

هافمن در مصاحبه با نیویورک تایمز گفت طبق باور او با توجه به به‌روزرسانی مداوم داده‌های ردیت، محتوای این شبکه اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است.

او تصریح کرد: «بدنه اطلاعاتی ردیت بسیار ارزشمند است. ردیت بیشتر از هر جای دیگری در اینترنت میزبان مکالمه‌ واقعی است. بسیاری از گفته‌های این سایت را شما تنها در تراپی و جلسات می‌گویید یا حتی شاید هیچ‌وقت گفته نشود، اما قرار نیست ما تمام این ارزش را به صورت رایگان در اختیار شرکت‌های بزرگ بگذاریم.»

ردیت هنوز جزئیات قیمت رابط برنامه‌نویسی خود را اعلام نکرده است، با این حال این شرکت که خود را برای عرضه عمومی سهام در سال ۲۰۲۳ آماده می‌کند می‌گوید سرمایه‌گذاران به دنبال رشد و افزایش درآمد خواهند بود.

ردیت که در آگوست ۲۰۲۱ حدود ۱۰ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شد طبق برآورد در دو سال گذشته حدود ۳۵۰ میلیون دلار از تبلیغات درآمد داشته است. با این حال درآمد این شبکه اجتماعی مانند قطره‌ای در دریای تبلیغات است. متا تنها در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۱۳ میلیارد دلار از تبلیغات درآمد داشته است و توییتر نیز با وجود مشکلات متعدد حدود هفت میلیارد دلار از این بازار را از آن خود کرده است.

ردیت با انتشار خبر تغییر سیاست‌ رابط برنامه‌نویسی خود گفت امیدوار است هوش مصنوعی را بیشتر در فعالیت‌های سایت وارد کند و از آن برای شناسایی متن تولیدشده به وسیله هوش مصنوعی و نشانه‌گذاری نظراتی که شبیه به روبات هستند استفاده کند. ردیت همچنین در تلاش است ابزارهای نظارت بر محتوا و روبات‌های شخص ثالثی را که به نظارت کمک می‌کنند تقویت کند.

منبع: TechCrunch

https://pvst.ir/ens

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو