skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

شرکت API ،OpenAI سرویس ChatGPT را برای برنامه‌نویس‌ها عرضه کرد

مهدی خدابنده نویسنده میهمان

۱۴ اسفند ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

API هوش مصنوعی ChatGPT عرضه شد.

مدت‌ها برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان منتظر عرضه رسمی API سرویس هوش مصنوعی ChatGPT بودند و تاکنون هر سرویسی که با این نام مشاهده می‌شد یا از API خصوصی این هوش مصنوعی استفاده کرده بود یا از مدل‌های قدیمی‌تر آن بهره‌ برده بود که قطعاً به قدرتمندی جدید‌ترین API هوش مصنوعی ChatGPT نبودند.

اما حالا با عرضه رسمی این API، برنامه‌نویس‌ها می‌توانند از این هوش مصنوعی در محصولات خود استفاده کنند. در حال حاضر شرکت‌هایی از قبیل Snap (شرکت تولید‌کننده Snapchat)، شرکت Shopify‌ (برنامه خرید‌ و فروش محصولات)، شرکت Speak (پلتفرم یادگیری گفتاری زبان)، شرکت Quizlet (پلتفرم جهانی یادگیری) و شرکت Instacart (پلتفرم دستور غذا و رژیم‌های متنوع) از این API در محصولات خود استفاده کرده‌اند.

برای مثال Speak یک برنامه یادگیری زبان مبتنی بر هوش مصنوعی است که بر ایجاد بهترین مسیر برای تسلط گفتاری تمرکز دارد. برنامه Speak به سرعت در کشور کره‌جنوبی در حال رشد است و در حال حاضر از Whisper API (API تبدیل گفتار به نوشتار شرکت OpenAI) برای تقویت یک محصول جدید همراه با هوش مصنوعی استفاده می‌کند. دقت این API‌ برای زبان‌آموزان در هر سطحی، تمرین واقعی مکالمه و بازخورد بسیار دقیق را میسر می‌کند.

در مثالی دیگر شرکت Shop، در برنامه Shopify، از این API‌ استفاده کرده است. در حال حاضر ۱۰۰ میلیون کاربر برای یافتن و خرید محصولات و برندهای مورد علاقه خود از این برنامه استفاده می‌کنند. این API برای تقویت دستیار خرید Shop استفاده می‌شود. به طوری که وقتی خریداران محصولای را جست‌وجو می‌کنند، دستیار خرید بر اساس درخواست‌های آنها محصولاتی کاملاً شخصی‌سازی‌شده را به آنها پیشنهاد می‌دهد. دستیار خرید جدید Shop با استفاده از هوش مصنوعی، خرید درون‌برنامه‌ای را با اسکن میلیون‌ها محصول ساده‌تر می‌کند تا خریداران سریعاً آنچه را جست‌وجو می‌کنند پیدا کنند یا به آنها در یافتن محصولی جدید متناسب با سلیقه‌شان کمک می‌کند.

شرکت OpenAI ادعا دارد API تازه منتشرشده یعنی gpt-3.5-turbo همان مدلی‌ است که در محصول ChatGPT استفاده شده و قیمت آن ۱۰ برابر ارزان‌تر از مدل‌های فعلی از جمله مدل‌های GPT-3.5 است.

OpenAI همچنین ادعا می‌کند gpt-3.5-turbo از بهترین مدل‌های موجود این شرکت برای استفاده‌های غیر از چت است.

 

https://pvst.ir/eco

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو