skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

لوگوی توییتر تغییر کرد، ایلان ماسک دوباره دوج کوین را تکان داد

۱۵ فروردین ۱۴۰۲

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

لوگوی نمادین توییتر صبح دوشنبه به وقت آمریکا در نسخه وب به لوگوی ارزدیجیتال دوج تغییر کرد. تصویر دوج (از یک شیبا اینو) بخشی از لوگوی بلاک چین و ارز دیجیتال Dogecoin است که به عنوان یک شوخی برای تمسخر سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد.

ایلان ماسک، مالک ثروتمند و شناخته‌شده توییتر بار دیگر با انتشار توییتی درمورد دوج کوین قیمت این رمزارز را تکان داد. ماسک پیش از این هم چندین مرتبه با صحبت یا توییت درمورد این میم‌کوین محبوب باعث صعود یا سقوط ارزش آن شده است. قیمت دوج‌کوین تا زمان نگارش خبر و تنها 45 دقیقه پس از توییت ایلان ماسک ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پیوست، ایلان ماسک در حالی با انتشار یک میم بازار به اوج مجدد دوج‌کوین کمک می‌کند که پیش از هم بسیاری درمورد احتمال ایفای نقش این میم‌کوین در توییتر تحت مالکیت او گمانه‌زنی می‌کردند.

ماسک دوشنبه شب با انتشار تصویر یک میم که در آن نماد دوج‌کوین (تصویر یک سگ) به چشم می‌خورد و گواهینامه‌ای با تصویر توییتر را ارائه کرده باعث شد تا بسیاری همانند دفعات قبلی سریعا برای خرید این رمزارز اقدام کنند.

با توجه به توییت بالا می‌توان طبیعی است که بسیاری از فعالان بازار با گمانه‌زنی درمورد نقش دوج‌کوین در آینده توییتری که حالا ماسک به نظر آن را بخش مهمی از توییتر می‌داند به سمت سرمایه‌گذاری روی این رمزارز بروند.

گفتنی است با وجود رضایت طرفداران این رمزارز از توییت‌های ایلان ماسک و سود برخی از فعالان بازار، بسیاری از کریپتویی‌ها از توییت‌های این چنین درمورد میم‌کوینی که پشتوانه بنیادین چندانی ندارند انتقاد کرده‌اند. منتقدان می‌گویند توییت‌های ایلان ماسک باعث نوسان شدید و درنتیجه از دست رفتن پول سرمایه‌گذاران خرد می‌شود.

بعلاوه از نگاه کریپتویی‌ها سرمایه‌ عظیمی که به سمت میم‌کوین‌های اینچنینی روانه می‌شود بهتر است روی رمزارزهای کاربردی از جمله بیت‌کوین اتریوم سرمایه‌گذاری شوند.

با این همه تاثیر ماسک بر بازار دوج‌کوین اجتناب ناپذیر است و با اینکه هدف نهایی این میلیاردر شوخ‌طبع ممکن است تنها یک شوخی ساده باشد اما بازار به توییت‌های ثروتمندترین فرد جهان واکنش نشان می‌دهد و هر بار شاهد تکان‌های شدید قیمت هستیم. پیش از این هم با نهایی شدن قرارداد خرید توییتر از سوی ایلان ماسک قیمت دوج‌کوین افزایش قابل توجهی یافت.

 

 

https://pvst.ir/ej7

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو