skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

اختلال در اینترنت همچنان ادامه دارد وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات: در حال بررسی مشکلات در حوزه سرعت و کیفیت اینترنت و رفع آن هستیم

تحریریه پیوست

۲۸ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۴ بهمن ۱۴۰۱

وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در شرایطی در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد که در حال بررسی هستیم تا مشکلات در حوزه سرعت و کیفیت اینترنت را شناسایی و رفع کنیم که طبق داده‌های مرکز تبادل ترافیک تهران، اینترنت در بین ساعت‌های ۷ تا ۸ صبح امروز ۲۸ دی‌ماه و همچنین بعد از ساعت ۱۲ با اختلال مواجه شده است.

به گزارش پیوست، طی روزهای گذشته به صورت مرتب اختلال در شبکه اینترنت به وضوح حس می‌شود و شرکت ارتباطات زیرساخت نیز در آخرین اظهار نظر رسمی‌اش مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه را دلیل افت کیفیت اعلام کرده بود و زمان دقیقی برای بهبود وضعیت شبکه اعلام نکرد.

وضعیت قعطی اینترنت

 

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وضعیت اینترنت گفت: در حال بررسی هستیم تا مشکلات در حوزه سرعت و کیفیت اینترنت شناسایی و رفع شود. بخشی از مشکلات در حوزه‌های زیرساخت‌ها است که با توسعه شبکه فیبر نوری در سال آینده شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود. در بخش ارتباطات همراه هم با افزایش ظرفیت شبکه شاهد افزایش سرعت و کیفیت اینترنت خواهیم بود.

نظر من رفع محدودیت‌ها است

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی درباره رفع فیلتر گوکل پلی گفت: نظر من بر بازگشایی گوگل پلی هست، ولی باید کمیته تعیین مصادیق تصمیم بگیرد. کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه مسئول فیلترینگ بوده و دولت هم یکی از اعضای این کمیته است. تلاش ما این است سرویس‌هایی که واقعا نیاز مردم است و مشکل ویژه‌ای ندارند محدودیت آن برطرف شود.

وزیر ارتباطات با اشاره به فیلترینگ گسترده پلتفرم‌ها طی ماه‌های گذشته گفت: محدودیت‌ها مربوط به خارج از وزارتخانه است. بخشی از محدودیت‌ها که در دو دهه گذشته اعمال شده، شاید دلایلش از بین رفته باشد. در تلاشیم نیاز مردم به فیلترشکن را کاهش بدهیم. فیلترشکن‌ها به جز مخاطرات امینتی سرعت اینترنت را کاهش می دهد.

گیمرها در اولویت

وزیر ارتباطات از توجه به گیمرها خبر داد و گفت: سرویسی از روز گذشته راه‌اندازی و فعال شده و به عنوان یک خدمت جدید در اختیار گیمرها قرار می‌گیرد. این خدمت با همکاری بخش خصوصی، خود گیمرها و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای انجام شد که شاهد افزایش سرعت دانلود بازی‌ها و کاهش پینگ هستیم. یک رادار گیم راه‌‌اندازی شده بازیکن‌ها می‌توانند پینگ بازی‌ها قبل و بعد از راه اندازی سرویس را مشاهده کنند. همچنین به مرور بازی های جدید به آن اضافه خواهد شد و ابزارهایی طراحی شده که بازیکن‌های عزیز با دانلود آن می توانند از این ابزارها استفاده کنند. از شب گذشته که اعلام شده نزدیک 5 میلیون نفر از آن استفاده کردند و ۴۰۰ هزار نفر همزمان از این ابزارها استفاده کردند که نشان می‌دهد سرویس پرکاربردی در کشور بوده است.

اینترنت برای کنکور محدود می‌شود

زارع‌پور در مورد قطعی اینترنت در بازه زمانی برگزاری کنکور نیز به محدودیت در محل‌های برگزاری کنکور اشاره کرد و گفت: فردا از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱۳۰ تنها در محدوده‌های برگزاری کنکور، اینترنت قطع خواهد شد. البته اینترنت ثابت به هیچ وجه قطع نخواهد شد.

 

https://pvst.ir/dyy

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو