skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اینترنت از نفس افتاد، ارتباطات زیرساخت: شکیبا باشید توسعه می‌دهیم

۲۷ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۸ دی ۱۴۰۱

سرعت اینترنت کند

اختلال در اینترنت کشور تکرار شد. پس از مشکلات شب گذشته، امروز سه‌شنبه حوالی ساعت ۱۵ نیز اینترنت نیمه شمالی کشور دچار اختلال شد. شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده است این اختلال در راستای توسعه شبکه است اما به دلیل و نوع این توسعه اشاره‌ای نشده است.

به گزارش پیوست، شب گذشته، دوشنبه بیست‌و‌ششم دی‌ماه، بعد از ساعت ۲۱ کاربران با اختلال شدید اینترنت مواجه شدند با این حال در همان زمان فیلتر پلتفرم‌هایی مانند گوگل‌پلی و دیسکورد نیز برداشته شد. امروز سه‌شنبه این اختلال مجدداً رخ داده که داده‌های سایت مرکز تبادل ترافیک تهران نشان می‌دهد میزان پهنای باند این مرکز تا ۱/۶ ترابیت بر ثانیه کاهش پیدا کرده است.

به دنبال این اختلالات، روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: به دلیل بروز مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه، شاهد افت موقت کیفیت سرویس IXP خواهیم بود. از شکیبایی شما تا رفع مشکل سپاسگزاریم.

در این اطلاعیه هیچ اشاره‌ای به نحوه توسعه شبکه و ارتباط آن با رفع فیلتر برخی پلتفرم‌ها نشده است. همچنین زمان پایان اختلال نیز مشخص نیست.

اختلالات شب گذشته اینترنت از حدود ساعت ۲۰ آغاز شد و بعد از ساعت ۲۱ به اوج خود رسید. نمودارهای پهنای‌باند در مرکز تبادل ترافیک تهران نیز این اختلال را نشان می‌دهند ضمن اینکه مراکز تبادل ترافیک در نیمه شمالی کشور شامل مراکز تبادل ترافیک تهران، تبریز، قم، پیام و تا حدودی بومهن شاهد این اختلال بودند و در مراکز تبادل ترافیک شیراز و اصفهان مشکلی دیده نمی‌شود.

در زمان ارسال این خبر به نظر می‌رسد مشکل برطرف شده است با این حال طبق اطلاعیه شرکت ارتباطات زیرساخت، کیفیت وضعیت اینترنت در ساعات آینده مشخص نیست.

https://pvst.ir/dys

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو