skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

اخبار

تحریریه پیوست

وزیر ارتباطات: شبکه اینترنت موبایل اطراف حوزه‌های کنکور قطع می‌شود

تحریریه پیوست

۲۸ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

اینترنت همراه قطع می‌شود

شبکه اینترنت دیتا برای تلفن همراه در زمان برگزاری کنکور در اماکنی که محل برگزاری کنکور است، طبق اعلام وزیر ارتباطات، قطع خواهد شد ولی اینترنت ثابت در این اماکن قابل استفاده است. این محدودیت‌ها در حالی است که پس از اعلام ناگهانی سازمان سنجش مبنی بر قطع اینترنت، این تصمیم با مخالفت‌های زیادی مواجه شد. 

به گزارش پیوست، محمدحسین حاجیلو رئیس شورای حفاظت آزمون سراسری سازمان سنجش گفت، با موافقت شورای امنیت کشور و همکاری وزارت ارتباطات، اینترنت موبایل در ساعات برگزاری آزمون سراسری در روزهای پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ دی‌ماه در محل حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری با محدودیت مواجه خواهد شد.

حدود دو هفته پیش معاون آزمون‌های سازمان سنجش از قطع سراسری اینترنت کشور در زمان برگزاری کنکور سراسری خبر داد اما ساعاتی بعد وزارت ارتباط اعلامیه رسمی داد که اینترنت را قطع نخواهند کرد. حتی وزیر ارتباطات با تکذیب این خبر گفت اینترنت فقط در حوزه‌های کنکور قطع می‌شود.

بعدتر وزارت ارتباطات نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «کیفیت ارتباط مردم را قربانی خواسته‌های غیرمنطقی نمی‌کند.» اما ماجرا به همین‌جا ختم نشد. هفدهم دی‌ماه، رئیس سازمان سنجش در نشستی خبری بر قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور سراسری تاکید کرد و گفت: مصوبه این موضوع در دستور کار شورای امنیت کشور قرار گرفته است و در صورت تصویب ابلاغ می‌شود.

در سال‌های اخیر اعلام شده تصمیم‌گیری در مورد قطع اینترنت بر عهده شورای امنیت کشور است و وزیر ارتباطات نیز تاکید دارد در برقراری ارتباط اینترنت نقشی ندارد.

پلیس به حفاظت کنکور کمک می‌کند

حاجیلو با اشاره به اقدامات پلیس گفت: بر اساس اعلام پلیس سایبری کشور ۸۰ تیم تخصصی در «طرح رصد و برخورد با تارنماها، فروش سوالات کنکور، تخلف در آزمون و فروش تجهیزات تقلب در کشور» فعال بوده‌اند که در این خصوص بیش از ۳۸۵ تارنمای مجرمانه شناسایی شده و از این تعداد ۵۴ نفر از متهمان که مدیریت ۱۱۶ صفحه و کانال را بر عهده داشتند شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند و سایر گروه‌ها نیز تحت رصد پلیس و عوامل امنیتی قرار دارند.

ابزارهای شبه‌جاسوسی در کنکور

در کنکورِ گذشته از کشف ۴۸۴ مورد تخلف در کل کشور خبر داده شد که نشان از پیشرفت ابزارهای تقلب برای موفقیت در کنکور داشت؛ هندزفری کاملاً نامرئی تا خودکار و پاک‌کن‌هایی که داخل آنها سیم‌کارت جاسازی شده و امکان ارتباط با بیرون را فراهم می‌کنند.

موضوع تقلب در کنکور با انتشار سوالات کنکور تجربی در ساعت ۹:۴۵ دقیقه در حالی که داوطلبان مشغول پاسخ به سوالات بودند از مهم‌ترین حاشیه‌های کنکور پیشین است. پورعباس در این زمینه گفت: «اولین عکس از کنکور تجربی بعد از ساعت ۹:۳۰ روز آزمون بیرون آمد. عوامل بیرونی این متقلبین ساعت ۹:۴۵ دقیقه می‌خواستند سیگنال پاسخ را به داوطلبان ارسال کنند ولی از آن زمان هر تلاشی کردند تا پاسخ‌ها را ارسال کنند سیگنال‌یابی که ما استفاده کردیم توانست آنها را پیدا کند. این افراد یک تا ۱۰ سال از آزمون محروم می‌شوند.»

وزیر ارتباطات: با قطع سراسری مخالفیم

وزیر ارتباطات درباره وضعیت قطع اینترنت از فردا همزمان با برگزاری آزمون کنکور سراسری نیز اعلام کرد، با قطع سراسری اینترنت مخالفت کرده‌اند و تنها فردا و جمعه ۳۰ دی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۱:۳۰ در محدوده حوزه امتحانی کنکور تنها اینترنت همراه آن هم با اطلاع قبلی قطع خواهد شد.

https://pvst.ir/dyx

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو