skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

وزیر ارتباطات: از حضور استارلینک به شرط رعایت قواعد داخلی استقبال می‌کنیم

علی مومنی علی مومنی نویسنده میهمان

۷ دی ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پیام عیسی زارع‌پور در پیام رسان داخلی

 استارلینک طبق گفته وزیر ارتباطات در صورت پذیرش قواعد داخلی ایران می‌تواند در کشور فعالیت کند و وزارت ارتباطات از این مساله استقبال می‌کند.

به گزارش پیوست، پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌ایکس، در توییتر اعلام کرد ۱۰۰ مشترک اینترنت ماهوا‌ره‌ای در ایران از این شرکت سرویس می‌گیرند، وزیر ارتباطات بار دیگر به این موضوع واکنش نشان داد.

عیسی زارع‌پور امروز (۷ دی ۱۴۰۱) در حاشیه جلسه هیات دولت در این‌ باره گفت: «ما از فعال شدن اپراتورهای اینترنت ماهواره‌ای استقبال می‌کنیم. همین الآن هم دو سه اپراتور هستند که روستاهای دورافتاده را پوشش می‌دهند.»

او ادامه داد: «طبق قواعد بین‌المللی هر اپراتور ماهواره‌ای بخواهد در قلمرو سرزمینی کشوری فعالیت کند باید قواعد سرزمینی (Landing Right) آن کشور را رعایت کند. این را به همه اپراتورهای ماهواره‌ای از جمله استارلینک، وان‌وب و… ابلاغ کرده‌ایم. اگر این قواعد را بپذیرند استقبال می‌کنیم. هم‌اکنون نزدیک به سه هزار روستا داریم که هنوز به اینترنت متصل نیستند.»

اواخر شهریورماه امسال و پس از شروع اختلال و محدودیت در اینترنت بود که یکی از کاربران ایرانی در توییتر از ایلان ماسک خواست اینترنت ماهواره‌ای را در ایران فعال کند، ماسک در پاسخ گفته بود: «استارلینک درخواست می‌کند در این باره از تحریم‌های ایران معاف شود.» دو روز پس از این اتفاق بود که مدیرعامل اسپیس‌ایکس در پاسخ به توییت وزیر خارجه آمریکا که در مورد توسعه اینترنت آزاد و جریان آزاد اطلاعات برای مردم ایران نوشته شده بود، نوشت: «در حال فعال‌سازی استارلینک.»

https://pvst.ir/drw
علی مومنی
علی مومنینویسنده میهمان

  در دانشگاه علامه اقتصاد خوانده‌ام با اینکه هیچ گاه عاشق آن نبودم. اولین بار در میانه دوره کارشناسی بود که در یک دوره چند ساعته روزنامه‌نگاری اقتصادی شرکت کردم که البته آورده‌ای نداشت اما سودای روزنامه‌نگار شدن را به سرم انداخت. حالا در پیوست می‌نویسم و حوزه‌‌های مورد علاقه‌ام اینترنت، اقتصاد دیجیتال و عرصه‌هایی است که اینها به عالم سیاست گره می‌خورند.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو