skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

بانک بریتانیایی استارلینگ تراکنش‌های رمزارزی را ممنوع می‌کند

۷ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

بانک استارلینگ

مشتریان بانک بریتانیایی استارلینگ از خرید ارزهای دیجیتالی با کارت‌های بانکی خود یا دریافت حواله‌های مرتبط با رمزارزها منع شده‌اند.

به گزارش پیوست، بانک بریتانیایی استارلینگ تازه‌ترین مورد از موسسات مالی است که نقل و انتقال و فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها را برای مشتریانش در بریتانیا ممنوع کرده است. با این قوانین کاربران این بانک نمی‌توانند رمزارزهایی مانند بیت‌کوین را با استفاده از حساب خود خریداری کنند و همچنین دیگر امکان دریافت حواله از صرافی‌های رمزارزی را ندارند.

خبر ممنوعیت معاملات رمزارزی بانک استارلینگ در بیانیه و توییتر این شرکت به مشتریان اعلام شده و دلیل این اقدام هم ریسک بالای تجارت رمزارزها بیان شده است. بانک استارلینگ اعلام کرده ارزهای دیجیتالی دارای ریسک‌ بالا هستند و از در مقاصد مجرمانه از آنها استفاده می‌شود.

سخنگوی استارلینگ در مورد محدودیت‌های معاملات رمزارزی به کوین‌تلگراف گفت: بانک استارلینگ مدت‌هاست در درجات مختلف محدودیت‌های مختلفی بر تراکنش‌های مربوط به ارزهای دیجیتالی اعمال کرده است. نماینده این بانک ضمن اشاره به ممنوعیت اخیر افزود: فناوری و تفکری که پشت ارزهای دیجیتالی است مزایای بالقوه‌ و بزرگی دارد با این حال این دارایی‌ها ریسک بالایی دارند و به شدت برای مقاصد مجرمانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، به همین دلیل ما دیگر از این دارایی‌ها پشتیبانی نمی‌کنیم.

اقدامات این بانک در حالی اتفاق می‌افتد که اخبار مربوط به ورشکستگی صرافی رمزارزی FTX تمامی ندارد و ادعا می‌شود این صرافی از طریق شرکت سرمایه‌گذاری Alameda اختلاس کرده است. بر اساس داده‌های این پرونده، در حال حاضر این شرکت بیش از سه میلیارد دلار به ۵۰ طلبکار بزرگ خود بدهکار است و مجموع طلبکاران این شرکت طبق گزارش‌ها حدود یک میلیون سرمایه‌گذار است.

اما واکنش‌ها به این اقدام بانک استارلینگ متفاوت بود. برخی از کاربران اعمال میزان مشخصی از محدودیت‌های بانکی را معقول می‌دانند اما اعمال ممنوعیت کامل را بدترین راه‌حل قلمداد کرده‌اند. همچنین بسیاری از کاربران هم به این اقدام اعتراض کرده‌اند و خواستار اعمال ممنوعیت برای تراکنش‌های مخاطره‌آمیز مربوط به معاملات سهام یا قمار شدند.

https://pvst.ir/dl6

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو