skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تغییرات جدید هزاردستان، سرمایه‌گذاری جوانه رو به خاموشی شنیده می‌شود جوانه شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه هلدینگ هزاردستان در حال تعطیلی است

سمانه سمیع تحریریه

۲ آذر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۵ آذر ۱۴۰۱

جوانه، بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر هلدینگ هزاردستان، طبق شنیده‌ها تا پایان سال ۱۴۰۱ با تغییراتی بنیادی، ماموریت فعلی خود را تغییر می‌دهد.

به گزارش پیوست، جوانه شرکت سرمایه‌گذاری جسورانه هلدینگ هزاردستان (مالک کافه‌بازار و بلد و دیوار) مرداد ۱۴۰۰ بود که ماموریت خود را با سرمایه‌گذاری تخصصی روی استارت‌آپ‌ها در مراحل ابتدایی و در حال رشد آغاز کرد. حالا در کمتر از دو سال زمزمه‌هایی مبنی بر تعطیلی جوانه در اکوسیستم فناوری و استارت‌آپی ایران شنیده می‌شود. زمزمه‌هایی که مدیران جوانه، آن را نه به منزله تعطیلی بلکه صرفاً یک تغییر استراتژی برمی‌شمرند.

آرین افشار در آخرین گفت‌‌وگو با پیوست به بحث کمبود نقدینگی و اینکه بسیاری از صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حال حاضر سرمایه‌گذاری نمی‌کنند اشاره کرده بود.

اکنون مدیران جوانه در گفت‌وگو با پیوست خبر تعطیلی جوانه را نادرست اما تغییر استراتژی و تغییر ماموریت‌ها و مسیر جوانه را قطعی دانستند و گفتند تا پایان آذر تکلیف ماموریت آتی جوانه روشن خواهد شد. ماموریتی که هرچند به خاموشی جوانه منجر نشود، اما به طور حتم در سال ۱۴۰۲ تیم جوانه را دستخوش تغییراتی راهبردی می‌کند. طبق شنیده‌‌ها، جوانه ممکن است تبدیل به شتاب‌دهنده‌ (Accelerator) شود و دیگر خبری از سرمایه‌گذاری‌های نقدی و کلان جوانه در کسب‌وکارها‌ی نوپا نباشد.

جوانه‌های نفس‌بریده استارت‌آپی ایران

در واقع تغییرات جوانه از شرایط فعلی جامعه ناشی می‌شود و به خودی خود، خبر از اکوسیستم نفس‌بریده استارت‌آپی ایران در این روزها می‌دهد. اختلال، قطعی اینترنت، و فیلترینگ، بسیاری از کسب‌وکارها را با ورشکستگی مواجه کرده است و گویا هلدینگ هزاردستان با هزار دست توانمندش هم از عهده این بار سنگین برنیامده است. خبر تعطیلی بلد هم گواه همین مدعاست.

حالا باید منتظر بود و دید تغییرات و تعطیلی‌هایی که قرار است در بزرگ‌ترین هلدینگ استارت‌آپی ایران یعنی هزاردستان رقم بخورد خبر از ورود بازیگران جدید در این حوزه می‌دهد یا خاموشی و تغییر مسیر کسب‌وکارهایی همچون جوانه تنها به کوچک و کوچک‌تر شدن این اکوسیستم می‌انجامد.

https://pvst.ir/dkc
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو