skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

رئیس‌جمهور السالوادور:‌ روزی یک بیت‌کوین می‌خریم

۲۹ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

بیتکوین السالوادور

السالوادور اولین کشوری است که بیت‌کوین را به عنوان ارز رسمی شناخته است. با این حال روند نزولی بازار باعث شده میانگین قیمت خرید بیت‌کوین برای السالوادور وضعیت خوبی را نشان ندهد و این کشور برای جبران ضرر به خرید بیشتر بیت‌کوین با قیمت پایین‌تر روی آورده است.

به گزارش پیوست، کشور السالوادور از سپتامبر ۲۰۲۱ تاکنون بیت‌کوین را به عنوان یک ارز رسمی اعلام کرده است. السالوادور در حال حاضر حدود ۲۳۸۱ سکه در اختیار دارد که ارزش این دارایی‌ها در زمان خرید حدود ۱۰۳ میلیون دلار برآورد می‌شود.

با این حال افت ارزش بازار رمزازها باعث شده ارزش سرمایه‌گذاری السالوادور تا حدود ۴۰ میلیون دلار کاهش پیدا کند. با به رسمیت شناختن رهبر بازار رمزارزها در این کشور روند خرید آغاز شد اما با شروع بازار نزولی، روند خرید از سوی السالوادور متوقف شد.

این روند با اعلام جدید رئیس‌جمهور این کشور به نظر می‌رسد از سر گرفته شده و قرار است روزانه یک بیت‌کوین به مجموع دارایی‌های این کشور اضافه شود. بر اساس اعلام  Nayib Bukele  رئیس‌جمهور السالوادور این روند از ۱۶ نوامبر آغاز شده است.

شروع خرید برای السالوادور بعد از حدود سه ماه توقف دوباره استارت خورده و برعکس دوره خرید گذشته که بازار روند صعودی را در پیش گرفته بود، این بار به یکی از کمترین قیمت‌های خود رسیده است.

آیا خرید بیت‌کوین یک اشتباه بود؟

بر اساس سوابق عمومی، کشور السالوادور دارای ۲۳۸۱ واحد بیت‌کوین است و این سکه‌ها با میانگین قیمت خرید ۴۳ هزار دلار خریداری شده است. بنابراین السالوادور با حدود ۱۰۳ میلیون دلار هزینه اکنون صاحب سرمایه‌ای ۴۰ میلیون دلاری است که این به معنی بیشتر از ۶۰ درصد ضرر است.

اما متضرر شدن السالوادور صرفاً ظاهر قضیه است و با یک نگاه عمیق‌تر متوجه می‌شویم کاهش قابل توجه هزینه حواله‌های بین‌مرزی و همچنین رونق بخش گردشگری می‌تواند بخش قابل توجهی از این ضرر را جبران کند. همچنین اقدام دوباره السالوادور به خرید بیت‌کوین در کف قیمت می‌تواند باعث شود ارزش سرمایه بیت‌کوینی این کشور تا حد قابل توجهی در ماه‌های آینده بالا رود.

گزارش‌ها نشان می‌دهد در بسیاری از نقاط گردشگری این کشور بیت‌کوین به عنوان یک روش پرداخت دیده می‌شود اما برنامه‌ها و خدمات مبتنی بر تلفن همراه هنوز نیاز به توسعه و اصلاح بیشتری برای استفاده راحت از سوی عموم جامعه دارند.

https://pvst.ir/dkw

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو