skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۱۶ هزار دلار

۱۹ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

بیت‌کوین در چند روز گذشته آرامش نسبی در بازه قیمتی بالای ۲۰ هزار دلار را تجربه کرد اما این ثبات از دیروز، ۷ نوامبر، تحت تاثیر اخبار مربوط به صرافی FTX و اتفاقات پیرامون خرید آن به دست صرافی بایننس تا زیر ۱۶ هزار دلار سقوط کرد. همچنین قیمت اتریوم هم به عنوان رهبر آلت‌کوین‌ها با ریزش قیمت بیت‌کوین به پایین‌ترین حد خود در چهار ماه گذشته، به زیر ۱۶ هزار دلار سقوط کرد.

به گزارش پیوست، با وجود نزولی شدن قیمت‌ها در بازار رمزارزها در چند ماه گذشته، قیمت بیت‌کوین تحت تاثیر اخباری مربوط به صرافی FTX و بایننس در ۲ روز گذشته افت شدیدی را تجربه کرد و دیگر ارزهای این بازار هم به دنبال بیت‌کوین افت قیمت شدیدی را تجربه کردند.

به نظر می‌رسد این کاهش ارزش نتیجه همزمانی دو موضوع انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا و مسائل مربوط به صرافی FTX و بایننس باشد. با توجه به برگزاری انتخاب میان‌دوره‌ای در آمریکا و احتمالات گوناگون پیرامون تحولات سیاسی تحت تاثیر نتیجه این انتخابات بسیاری از سرمایه‌گذاران منتظر نهایی شدن و اعلام نتایج هستند.

همچنین در روزهای اخیر صحبت‌هایی در مورد احتمال خرید صرافی FTX به دست بایننس مطرح شده بود اما با اعلام خبر لغو این طرح از طرف صرافی بایننس، فضای معاملات رمزارزی هم متاثر از آن روند کاهشی در پیش گرفت.

صرافی بایننس در مورد خرید FTX از صحبت‌ها و تعهدات خود برای خرید این صرافی عقب نشینی کرد و در بعدازظهر روز چهارشنبه در توییتی اعلام کرد که دیگر به دنبال خرید FTX نخواهد بود. این عقب نشینی در حالی انجام شد که ترازنامه صرافی FTX از بدهی بالای این صرافی و احتمال بالای ورشکستگی آن خبر داد.

توییت بایننس

خبر خرید FTX توسط بایننس در ابتدا از سوی معامله‌گران و سرمایه‌گذاران با استقبال خوبی مواجه شد و بعد از صحبت‌ها در مورد عدم اطمینان از امکان پرداخت بدهی‌ها و جایگاه قانونی FTX که در نهایت به عقب نشینی بایننس منجر شد، ذهنیت فعالان حوزه رمزارزها را تحت تاثیر قرار داد. به گفته تحلیل‌گران این نوسانات با توجه به اسقبال اولیه و نگرانی‌های پیش‌ آمده، موضوعی تعجب‌آور نیست و کاملا قابل انتظار است.

اما در روز گذشته تنها رمزارزها با کاهش قیمت مواجه نشدند و دامنه کاهشی شدن نمودارها به بازار سهام هم رسید. شاخص‌های S&P 500 و Nasdaq Composite به ترتیب با ۲.۱ و ۲.۵ درصد کاهش بسته شدند. عدم اطمینان از آینده نرخ‌های صندوق‌های فدرال در کنار مشخص نبودن نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای در آمریکا دلیل اصلی نگرانی معامله‌گران است.

بسیاری از کاربران و تحلیل‌گران کاهش قیمت بیت‌کوین و رمزارزها را نشانه مثبت برای شروع فصل افزایش قیمت‌ها می‌بینند و اعتقاد دارند که این کاهش‌ها فرصت‌های خرید بسیاری خوبی را فراهم کرده است. با این حال در بازار آزاد رمزارزها و با وجود بازیگران بزرگی هچون بایننس همیشه احتمال بروز نوسانات قیمتی شدید وجود دارد و بهتر است از انجام معاملات براساس احساسات اجتناب کرد.

https://pvst.ir/di3

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو