skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

درآمد مخابرات از محل تلفن ثابت نزدیک ۲۶۶ میلیارد تومان افزایش یافت

میثم قاسمی تحریریه

۱۴ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۵ آبان ۱۴۰۱

شرکت مخابرات ایران

تعیین حداقل هزینه ماهانه برای خطوط تلفن ثابت، نزدیک ۲۶۶ میلیارد تومان در مهرماه به درآمدهای شرکت مخابرات ایران افزود؛ هرچند هنوز وزارت ارتباطات راضی به ابلاغ مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات در این رابطه نشده است.

به گزارش پیوست، موضوع حداقل هزینه ماهانه برای تلفن‌های ثابت شهری که پس از کش‌وقوس‌های فراوان در نهایت به تصویب ستاد تنظیم بازار رسید و قرار بود از ابتدای شهریورماه اجرایی شود، تاثیر خود را بر درآمدهای شرکت مخابرات ایران گذاشت و صورت‌های مالی منتشرشده این شرکت نشان می‌دهد مخابرات در مهرماه امسال ۲۶۵ میلیارد و ۷۸۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از این محل درآمد داشته است؛ اما هنوز وزارت ارتباطات این مصوبه را به مخابرات ابلاغ نکرده و مشخص نیست آیا این اعداد نهایی می‌شوند یا خیر.

نگاهی به گزارش عملکرد یک‌ماهه منتهی به ۳۰ مهر ۱۴۰۱ مخابرات نشان می‌دهد این شرکت نیز مانند دیگر شرکت‌هایی که در زمینه ارائه اینترنت فعال هستند، با کاهش درآمدهای مربوط به این بخش روبه‌رو شده است. هرچند روند کاهش درآمدهای دیتای مخابرات در شهریور نیز دیده می‌شود و می‌تواند بخشی از آن مربوط به کاهش تعداد مشترکان ADSL باشد که در گزارش فصلی رگولاتوری نیز به چشم می‌آید.

درآمد تلفنی

به رغم کاهش رقم درآمدی مخابرات در شاخص‌های مختلف، اضافه شدن ردیف حداقل کارکرد باعث شده است درآمد شرکت مخابرات در مهرماه نسبت به شهریور امسال افزایش چشمگیری پیدا کند.

درآمد مخابرات
درآمد ماهانه مخابرات از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان مهر ماه

بر اساس جدیدترین گزارش رگولاتوری در پایان شهریور امسال، نزدیک ۲۹ میلیون خط تلفن ثابت در کشور فعال بوده‌اند که اندکی بیش از ۲۵ میلیون خط در شهرها فعال هستند. مصوبه ستاد تنظیم بازار برای خطوط تلفن شهر تهران ۲۰ هزار تومان، سایر مراکز استان ۱۵ هزار تومان و سایر شهرها ۱۰ هزار تومان حداقل کارکرد تعیین کرده است؛ اما تصمیم‌گیری در مورد تلفن‌های تجاری را بر عهده کمیسیون تنظیم مقررات گذاشته و درباره حدود چهار میلیون تلفن روستایی، کلاً سکوت کرده است.

طبق این مصوبه که شرکت مخابرات مجاز بود از ابتدای شهریور آن را اجرایی کند، هر خط تلفن حداقل یک رقم ثابت در ماه پرداخت خواهد کرد. اما مصوبه ۳۲۷ کمیسیون تنظیم مقررات که ستاد تنظیم بازار بر اساس آن تصمیم‌گیری کرده بود، هنوز به مخابرات ابلاغ نشده و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌گوید تا زمانی که این مصوبه ابلاغ نشود، مخابرات حق افزایش قیمت‌ها را ندارد. با وجود این، مخابرات در قبض‌های دو دوره اخیر خود این رقم را اعمال کرده و درآمد آن نیز در صورت‌های مالی مهرماه آمده است.

https://pvst.ir/dgx
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو