skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

افزایش قیمت تلفن ثابت تصویب شد قیمت‌های جدید کارکرد تلفن ثابت از ابتدای شهریور ماه امسال اعمال خواهد شد

میثم قاسمی تحریریه

۱۵ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۶ شهریور ۱۴۰۱

ستاد تنظیم بازار، افزایش قیمت تلفن ثابت را تصویب کرد و بر اساس مصوبه این شورا، افزایش قیمت از اول شهریورماه امسال اعمال خواهد شد.

به گزارش پیوست، هرچند از خرداد سال گذشته شورای رقابت با افزایش قیمت تلفن همراه به صورت تعیین کف مصرف موافقت کرده بود، اما اعمال این قیمت‌ها منوط به توافق میان رگولاتوری و شرکت مخابرات بود. پس از حصول این توافق نیز ستاد تنظیم بازار اعلام کرد اعمال قیمت‌های جدید باید با اجازه ستاد انجام شود.

افزایش قیمت تلفن ثابت
تصویر مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص افزایش قیمت تلفن ثابت

بنا بر مدل جدید محاسبه کارکرد تلفن ثابت، هر خط تلفن یک پرداخت ماهانه ثابت خواهد داشت که کارکرد کمتر از آن مشمول همان قیمت می‌شود و چنانچه کارکرد تلفن بیشتر از میزان تعیین‌شده باشد، مشترک باید مابه‌التفاوت آن را بپردازد.

در مدل جدید محاسبه کارکرد تلفن ثابت، کشور به سه بخش تقسیم شده است که بالاترین قیمت مربوط به شهر تهران می‌شود که هر خط تلفن حداقل ماهانه ۲۰ هزار تومان پرداخت خواهد کرد. سایر مراکز استان‌ها ۱۵ هزار تومان پرداخت خواهند کرد و شهرهای دیگر نیز حداقل رقم ۱۰ هزار تومان در ماه باید بپردازند.

این مدل پرداخت که سال گذشته در جلسات متعدد میان شرکت مخابرات و رگولاتوری به‌ دست آمده بود از زمستان سال گذشته در انتظار تایید ستاد تنظیم بازار بود و مدیرعامل مخابرات در مجمع عمومی سالانه این شرکت در ۲۵ تیرماه امسال اعلام کرد اجرا نشدن مصوبه افزایش قیمت تلفن ثابت، دو هزار میلیارد تومان زیان به مخابرات وارد کرده است.

شورای رقابت در خرداد سال گذشته با افزایش قیمت تلفن ثابت به حدی که هزینه نگهداری این سرویس را تامین کند موافقت کرد. شرکت مخابرات نیز در مجمع فوق‌العاده خود مصوب کرد چنانچه از محل این افزایش قیمت، سودی برای مخابرات حاصل شود، آن را صرف توسعه زیرساخت‌ها خواهد کرد.

ثابت ماندن تعرفه تلفن ثابت در این سال‌ها منجر به زیان‌ده شدن این شرکت شده است.

https://pvst.ir/d4v
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو