skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

افزایش قیمت تلفن ثابت اجرا شد/قبض تلفن تهرانی‌ها به بالای ۲۰ هزار تومان رفت

میثم قاسمی تحریریه

۱۲ مهر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۱۳ مهر ۱۴۰۱

تلفن

جدیدترین قبض تلفن ثابت مشترکان شهری با اعمال قیمت‌های جدید صادر شد و بدین ترتیب هیچ قبض تلفن شهری‌ای در کشور، مبلغ زیر ۱۰ هزار تومان ندارد. قبوض تلفن تهرانی‌ها به بالای ۲۰ هزار تومان رسید. این قیمت‌ها بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار از ابتدای شهریورماه امسال اعمال شده‌اند.

به گزارش پیوست، ستاد تنظیم بازار در جلسه ۲۶ مرداد تصویب کرد برای تلفن‌های ثابت شهری مبلغی به عنوان حداقل کارکرد ماهانه در نظر گرفته شود و بر این اساس هر خط تلفن تا رقم مشخص‌شده می‌تواند کارکرد داشته باشد و همان رقم را بپردازد. اعداد تعیین‌شده برای خطوط تلفن ثابت در سه سطح مختلف تعیین شده که بالاترین رقم برای شهر تهران است.

در جدولی که ستاد تنظیم بازار به تصویب رسانده، برای شهر تهران رقم ۲۰ هزار تومان، سایر مراکز استان‌ها ۱۵ هزار تومان و سایر شهرها ۱۰ هزار تومان در ماه تعیین شده و هر خط تلفن در ازای پرداخت این رقم می‌تواند کارکرد مشخصی داشته باشد که در شهر تهران بیش از ۴۴۰۰ دقیقه مکالمه است.

قبض تلفن ثابت
قبض تلفن ثابت شهریور ۱۴۰۱ در تهران

در جدیدترین قبض تلفن صادرشده که مربوط به شهریورماه می‌شود، اعداد مصوبه ستاد تنظیم بازار منظور شده‌اند و با احتساب حق اشتراک، عوارض و مالیات، صورت‌حساب هر ماه مشترکان تهرانی به بیش از ۲۰ هزار تومان در ماه رسیده است.

مبالغ جدید کارکرد تلفن ثابت در حالی اعمال شده‌اند که به رغم مصوبه ستاد تنظیم بازار، هنوز مصوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات منتشر نشده است. همچنین به دنبال انتشار خبر مصوبه ستاد تنظیم بازار، مدیران شرکت مخابرات ایران در نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد چون هنوز مصوبه رگولاتوری به این شرکت ابلاغ نشده، اثر آن را نمی‌توان در صورت‌های مالی شرکت مخابرات در نظر گرفت.

طبق گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در پایان بهار امسال شرکت مخابرات ایران اندکی بیش از ۲۵ میلیون خط تلفن شهری در حال فعالیت در کشور داشته است. همچنین صورت‌های مالی منتشرشده مخابرات در سایت کدال نشان می‌دهند این شرکت در شهریورماه امسال و پیش از افزایش قیمت‌ها از محل مکالمه تلفن ثابت ۸۳ میلیارد و ۹۲ میلیون تومان درآمد داشته و باید دید پس از افزایش قیمت‌ها درآمد مخابرات در مهرماه به چه رقمی می‌رسد.

https://pvst.ir/dar
میثم قاسمیتحریریه

  سال ۸۱ رشته مهندسی را رها کردم به شوق روزنامه‌نگاری. از همان سال تاکنون، در حوزه‌های مختلفی مانند سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، گردشگری، ورزشی و... در رسانه‌هایی مانند همشهری، حیات‌نو، توسعه، عصر ارتباط و... کار کرده‌ام. از میانه سال ۹۲ و پس از حدود ۳ سال دوری از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به پیوست آمدم و دوباره روزنامه‌نگار این رشته شدم.

  تمام مقالات

  11 نظر

  1. هر دم از این باغ یزی می رسد!!!!
   وقنی از خدمات مذکور استفاده نمی کنیم، به چه دلیل هزینه افزایش پیدا کرده در قبض شهریور ناه؟؟؟؟؟

  2. مردن شرف داره به این زندگی که برا ما درست کردید
   اون از مالیاتی که رو ۱۰۰ تا تراکنش بستید که پول خودمون رو نمی‌تونیم خرج کنیم، … به عناوین مختلف از جیب ما برمی دارین

  3. آفرین بر شما که به این راحتی از جیب مردم پول میکشید ..
   ما دو ماه خونه نبودیم برای این دوماه که اصلا استفاده نکردیم باید ۳۰هزارتومان پول مفت پرداخت کنیم … کسی هم جوابگو نیست …

  4. …. اگه راس میگین تعرفه مکالمه ببرین بالا تا هر کس استفاده میکنه پرداخت کنه نه اینکه کسی استفاده نمیکنه خوب برا خودتون میبرین و میدوزین ایشالا از گلوتون نره پایین ب نظرم با این اوضاع همه خط تلفنارو پس بدن با همون موبایل کار کنن

  5. وقتی فاقد … (درک) علمی و اقتصادی هستند آنچنان میشود که شد
   نگهداری تلفن ثابت زیاد است تعرفه مکالمات را زیاد کنید ، تلفن ثابت که جزو اشرافیت نیست ، پیرمردی تنها هستم با مستمری ماهانه دو میلیون و یکصد تومان ، نه سهم عدالتی دارم ، ماهی دویست و شصت و پنج تومان هم که برای حق معشیت
   فامیل و آشنایان زنگ می‌زنند که مرده ام یا زنده
   دلم میگیره یک زنگی میزنم حدود ده  دوازده تومان ماهی قبض میآید
   تلفن من تجاری نیست ، خانگی است برای رفع نگرانی

  6. حکومت عربستان از دو محل درآمد کشور که نفت و حج است ماهانه معادل ۲۰۸ میلیون تومان به هرنفر از ملت خود یارانه نقدی پرداخت میکند و اخیرا اعلام نموده که بعد از اتمام تعهدات بابت سرمایه گذاری های خارجی که برای دوران پس از اتمام ذخائر نفتی پیش بینی شده این رقم به دو برابر افزایش خواهد یافت .
   سهم یارانه ما که به گفته آقایان از آن تکفیری ها بهتریم و اساسا آنها را مسلمان نمی دانیم از محل فروش نفت و گاز و آلومینیوم و مس و سرب و تالک و آهن و چوب و زعفران و پسته و آب شیرین و لایه ۳۰ سانتی گل خاک و … چقدر است ؟؟؟ نخواستیم ، لطف کنید خودمان را به چشم محل درآمد نبینید ما را بس است . خواهیم دید روزی را که کنتور تنفس هوا به سر و صورتمان نصب کنند

  7. بنده فقط ی کارت خوان کم کارکرد دارم ،به هیچ وجه از خدمات صوتی روی قبض استفاده نمیکنم ،چرا باید هزینه چیزی که استفاده نکردم و باید بدم ؟

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو