skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

تیک آبی توییتر ۸ دلار در ماه

۱۱ آبان ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

پس از گذشت چهار روز از انتقال مالکیت توییتر به ایلان ماسک، مالک جدید توییتر روز سه‌شنبه ۱۰ آبان اجرای طرح دریافت هزینه برای تیک آبی را تایید و قیمت آن را ۸ دلار در ماه اعلام کرد. با این حال به گفته او قیمت تیک‌آبی با توجه به قدرت خرید کشور‌های مختلف تغییر می‌کند.

به گزارش پیوست، در حالی که چند روز پیش وب‌سایت ورج با انتشار خبری از قیمت ۲۰ دلاری برای تیک‌ آبی توییتر خبر داده بود، ماسک امروز در توییتی به گمانه‌زنی‌ها در این باره پایان داد و قیمت نهایی تیک‌آبی را ۸ دلار در ماه تعیین کرد.

او در توییتی نوشت: «سیستم ارباب و رعیتی حال حاضر برای داشتن تیک‌ آبی مزخرف است. قدرت برای مردم! بلو ۸ دلار در ماه.» ماسک در ادامه گفت قیمت این اشتراک «با توجه به قدرت خرید کشور‌ها تنظیم می‌شود».

با وجود اعتراض شدید کاربران به پولی شدن یک فرایند رایگان، دریافت تیک‌ آبی در شبکه‌های اجتماعی مختلف به منزله اعتبار و تایید هویت حساب است و بسیاری حاضرند هزینه‌های هنگفتی بابت آن پرداخت کنند. برای مثال چندی پیش پرو پابلیکا با انتشار گزارشی از بازار سیاهی چند میلیون دلاری برای خرید تیک‌ آبی اینستاگرام خبر داد.

توییت ماسک در رابطه با تیک‌ آبی نشان می‌دهد حساب چهره‌های سرشناس حتی در صورت عدم خرید اشتراک ۸ دلاری نیز با یک تگ ثانویه از دیگر کاربران تفکیک می‌شود. این تگ ثانویه در حال حاضر برای سیاستمداران مختلف فعال شده و نوشته‌ای در زیر نام این حساب‌ها ماهیت سیاسی این کاربران را به توییتری‌ها گوشزد می‌کند.

به گفته ماسک، تیک‌ آبی جدید علاوه بر تایید هویت، قابلیت‌های دیگری از جمله اولویت در پاسخ، منشن و جست‌وجو را به همراه دارد. از آنجا که ماسک پیش از این در مورد حساب‌های جعلی و روبات‌ها اظهار نگرانی کرده بود، تایید هویت تعداد زیاد کاربران می‌تواند به مبارزه با این مشکل در توییتر کمک کند.

افزون بر این، خریداران تیک‌ آبی از امکاناتی دیگری همچون انتشار «ویدئو و صوت طولانی»، «کاهش تبلیغات» و «دور زدن محدودیت‌های دسترسی» برخوردار می‌شوند.

توییتر اولین بار در سال ۲۰۰۹ با هدف افزایش اعتبار و جلب اعتماد کاربران، امکان تایید هویت حساب و دریافت تیک‌ آبی را برای کاربران فراهم کرد. این شبکه اجتماعی اشتراکی به نام توییتر آبی را نیز به قیمت ۴.۹۹ دلار در اختیار کاربران خود قرار داده است که قابلیت‌های ویژه‌ای همچون اصلاح توییتر را به همراه دارد.

https://pvst.ir/df2

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو