skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

درگاه‌ پرداخت اقساطی به درگاه‌های پرداخت کشور اضافه می‌شود

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از فعال شدن درگاه پرداخت اقساطی و مدت‌دار روی پنجره واحد تجارت الکترونیکی خبر داد و مقرر شد از پایان مهرماه کسب‌وکارها علاوه بر اینکه هنگام دریافت نماد تجارت الکترونیکی، امکان انتخاب درگاه پرداخت را خواهند داشت، بتوانند درگاه پرداخت اقساطی را نیز به درگاه‌های پرداخت کسب‌وکار خود اضافه کنند.

به گزارش پیوست، با فعال شدن این امکان، کسب‌وکارهای بیشتری می‌توانند از امکان خرید اقساطی استفاده کنند. هم‌اکنون پلتفرم‌های وام و خرید اقساطی کالا برای اینکه بتوانند سرویس‌های خود را به مردم ارائه دهند با کسب‌وکارهای مختلف وارد مذاکره می‌شوند اما با فراهم شدن این بستر علاوه بر اینکه امکان گسترش پلتفرم‌های لندتک بازار بیشتر می‌شود، کسب‌وکارها نیز ساده‌تر می‌توانند از این سرویس‌ها استفاده کنند.

امین کلاهدوزان، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد: این مرکز طی سال جاری در نظر دارد توسعه تجارت الکترونیکی خارجی را نیز در دستور کار خود قرار دهد؛ از همین رو امضای تفاهم‌نامه برای همکاری با پلتفرم‌های سایر کشورها در دستور کار قرار دارد تا پلتفرم‌های ایرانی بتوانند از طریق آن پلتفرم‌ها محصولات خود را عرضه کنند.

امین کلاهدوزان، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی
امین کلاهدوزان، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

او با اشاره به اینکه رشد دریافت اینماد بی‌ستاره در ۵ ماه ابتدای امسال قابل توجه بوده است، گفت: در همین دوره کسب‌وکارها حدود ۳ هزار و ۸۰۰ نماد بی‌ستاره دریافت کرده‌اند و تقریبا از ابتدای ۱۴۰۰ تا مرداد ماه حدود ۱۷ هزار کسب‌وکار نماد تجارت الکترونیکی دریافت کرده‌اند.

کلاهدوزان میزان رشد پیش‌بینی شده در برنامه ششم توسعه برای بخش تجارت الکترونیکی را ۷.۵ درصد اعلام کرد و گفت: این میزان رشد برای این بخش بسیار اندک است و عملکردهای فعلی نیز نشان‌دهنده رشد بیشتری در این بخش است. هم‌اکنون در شاخص‌های مختلف تجارت الکترونیکی حداقل ۱۵ درصد رشد و حداکثر ۴۵ درصد رشد را مشاهده کرده‌ایم. او ادامه داد: به طور متوسط ۲۵ درصد رشد در شاخص‌های کلان تجارت الکترونیکی مشاهده کرده‌ایم.

همچنین محمدجواد هادی سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردها خبر از ری‌برندینگ اینماد پس از ۱۲ سال دارد.

رونمایی از لوگوی جدید ای‌نماد
رونمایی از لوگوی جدید ای‌نماد

او با اشاره به اینکه اسفندماه ۱۳۸۹ اولین نماد اعتماد الکترونیکی صادر شد اعلام کرد: از این پس نماد اعتماد الکترونیکی به نماد تجارت الکترونیکی تغییر نام خواهد داد تا مشخص شود این نماد نشان‌دهند اعتماد کامل به کسب‌وکار نیست بلکه اعتماد یک طیف را شامل می‌شود و در مقابل رتبه اعتماد در قالب ستاره‌های مختلف و در قالب رتبه اعتباری به کسب و کارهای داده می‌شود.

https://pvst.ir/d5y

مهرک محمودی روزنامه‌نگاری را از حوزه سینما شروع کرد و در مدت کوتاهی پس از آن، با این سودا که روزنامه‌نگار باید در تمامی بخش‌ها فعالیت کند براساس یک اتفاق خیلی ساده وارد حوزه اقتصادی شد و در روزنامه‌های صدای عدالت، آزاد، ابرار اقتصادی، فرهنگ آشتی، همشهری اقتصادی و غیره به عنوان خبرنگار فعالیت کرد. همانطور که زندگی همیشه براساس اتفاق‌های ساده جلو می‌رود، فعالیت خود را به صورت نیمه وقت در در هفته‌نامه عصرارتباط در حوزه تجارت و بانکداری الکترونیکی آغاز کرد و پس از مدتی این فعالیت نیمه وقت به یک فعالیت تمام وقت تبدیل و ۹ سال به طول انجامید اما باز هم براساس یک اتفاق آنجا را ترک کرد. حال سال‌هاست که پیوست خانه مهرک محمودی است؛ اما تجارت و بانکداری و دولت الکترونیکی تبدیل به حوزه‌های مورد علاقه او شده‌اند.

تمام مقالات

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو