skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

متوسط هزینه نگهداری خط تلفن ثابت در شهر تهران ۳۳ هزار تومان است

سمانه سمیع تحریریه

۲۰ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

علی ملک جعفریان

مدیر مخابرات منطقه تهران می‌گوید در حال حاضر هزینه نگهداری هر خط تلفن ثابت حدود ۲۵ هزار تومان است و متوسط این هزینه در شهر تهران به ۳۳ هزار تومان می‌رسد و تنها اصلاح تعرفه‌هاست که می‌تواند مخابرات را از سقوط نجات دهد.

به گزارش پیوست، سیدعلی ملک جعفریان، مدیر مخابرات منطقه تهران، در لایو اینستاگرام با موضوع «ضرورت سرمایه‌گذاری برای نگهداری، پشتیبانی ارتباطات و خدمات با کیفیت؛ در مسیر توسعه» اعلام کرد: تعرفه‌های تلفن ثابت مطابق با تورم پیش نرفته است و از سال ۸۸ با افزایش تمام هزینه‌ها، شرکت مخابرات هیچگونه افزایش تعرفه‌ای نداشته است.

ملک جعفریان متوسط هزینه خط تلفن ثابت را در استان‌ها حدود ۲۵ هزار تومان و در شهر تهران ۳۳ هزار تومان اعلام کرد و توضیح داد:  عدد فعلی پرداختی کاربران نسبت به هزینه نگهداری خطوط تلفن بسیار پایین‌تر است و همین امر باعث شده است نوسازی در خدمات و زیرساخت اتفاق نیفتد. در صورتی که افزایش قیمت‌ها و در واقع اصلاح تعرفه می‌تواند به کیفیت نگهداری شبکه و ارتقای سرویس‌دهی در دیتا منجر شود. آن‌طور که مدیر مخابرات منطقه تهران توضیح داد: از زمانی که تنظیم بازار قیمت‌ها را ابلاغ کند، رگولاتورها نیز موظف می‌شوند آن را اجرایی کنند و او احتمال داد که از این ماه تعرفه‌های جدید روی قبوض اعمال شود.

امسال ۱۰۰ هزار FTTH واگذار می‌شود

ملک جعفریان در ادامه توضیح داد: شرکت مخابرات از سال ۹۶ به شکل ۳۱ شرکت استانی و یک شرکت سیار فعالیت کرده و در حال حاضر استان تهران هفت و نیم میلیون خط تلفن ثابت دارد. او همچنین تاکید کرد با اصلاح قیمت‌ها امکان واگذاری ۱۰۰ هزار FTTH و توسعه در VDSL و ارتقای دیتا اتفاق میفتد که کاربران طی دو سال آینده ارتقای قابل توجه کیفیت خدمات را در می‌یابند.

او تشریح کرد: تمام پیشرفت‌هایی که در تمام زمینه‌ها از تاکسی‌های اینترنتی،خرید و فروش اینترنتی، اپلیکیشن‌ها و تغییراتی که در زندگی روزمره اتفاق افتاده مدیون توسعه خدمات مخابراتی و اینترنتی است و اگر بخواهیم در 5G حرفی برای گفتن داشته باشیم و از صنعت تلکام بیش از این عقب نیفتیم باید اصلاح قیمت‌ها صورت بگیرد.

سیدعلی ملک جعفریان
چهارمین لایو مخابرات؛ سید علی ملک جعفریان مدیر مخابرات منطقه تهران

کرونا قطار تکنولوژی را سرعت داد

ملک جعفریان معتقد است کرونا توانسته قطار فناوری را سرعت ببخشد و ارزش فناوری اطلاعات را به تمام مردم جهان ثابت کند، او در این رابطه می‌گوید: امسال صدهزار FTTH واگذار می‌کنیم که فعالان این حوزه می‌دانند FTTH زیرساخت پرهزینه‌ای است و چه میزان به ارتقای کیفیت خدمات کمک می‌کند.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مشکل سرقت از خدمات مخابراتی مثل کافو مسی یا کله پست‌های مخابراتی اشاره کرد و از کاربران خواست اگر در این زمینه با موارد مشکوکی مواجه شدند به پلیس اطلاع دهند و در حال حاضر نیز به کمک نیروی انتظامی بخشی از این چالش رفع شده است. او سرقت‌ از امکانات مخابراتی را باعث افت کیفیت در سرویس‌ها دانست و توضیح داد: با هزینه‌های سرسام‌آور دلاری و درآمدهای ریالی سرقت از خدمات و امکانات به شدت به کیفیت خدمات ضربه می‌زند.

ملک جعفریان همچنین در پاسخ به احتمال ورود مخابرات به حوزه‌هایی مثل بلاک‌چین و رمزارزها نیز عنوان کرد: به نظر من هر سازمان و ارگانی بهتر است روی خدمات خودش متمرکز باشد و مخابرات بهتر است از دل زیرساخت خودش درآمد ایجاد کند. ما در مخابرات ترجیح می‌دهیم زیرساخت مناسب را برای خدمات دیتاسنترها و کسب و کارها ایجاد کنیم و در شاخه شغلی خودمان توسعه پیدا کنیم.

ملک جعفریان در پایان به سرمایه‌گذاری درست، عادلانه کردن تعرفه‌ها در بخش خدمات تجهیزات و پشتیبانی زیرساخت نوآوری و بازسازی اشاره کرد و گفت عدم اصلاح قیمت‌ها در ۱۴ ساله گذشته مخابرات را زمین‌گیر کرده بود و حالا اصلاح تعرفه‌هاست که می‌تواند چرخ CT و ICT کشور را بچرخاند.

https://pvst.ir/d5s
سمانه سمیعتحریریه

  همه‌چیز از یک مطلب به اسم «اسپایدرزن» که در دوره ارشدم نوشته بودم شروع شد. درحالی که ۱۰ سال کارمند آژانس هواپیمایی بودم در همان روزها احساس کردم چقدر نوشتن را دوست دارم. از دی ۹۸ با کار در آژانس روابط عمومی پرسش و تولید محتوا شروع کردم. بعد از مدتی نوشتن بخش شرکت‌گردی پیوست را به عهده گرفتم و حالا خبرنگار ثابت پیوستم و دقیقا اینجا و در همین نقطه احساس می‌کنم از اینکه به پیوست، پیوستم خوشحالم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو