skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

عدالت ارتباطی در گرو توزیع متوازن زیرساخت‌های مخابراتی است

۱۹ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

عباس پورخصالیان کارشناس ارشد مخابرات و فناوری اطلاعات معتقد است لازمه عدالت ارتباطی، توزیع متوازن زیرساخت‌های مخابراتی در سراسر کشور است و در این مسیر لزوم پیش‌بینی‌های آینده‌نگر در حوزه مخابرات ضروری است.
به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات ایران، عباس پورخصالیان کارشناس ارشد مخابرات و فناوری اطلاعات در برنامه زنده اینستاگرامی مخابرات ایران با اشاره به اینکه اراده ملی برای توسعه شبکه ارتباطات ثابت تنها راه نجات مخابرات در راه توسعه است توضیح داد: اکنون تنها راه باقی‌مانده برای مخابرات، گسترش فیبرنوری است که سرمایه‌گذاری و شگردهای جدید بازاریابی را می‌طلبد.
او همچنین ادامه داد: ارتباطات یعنی برقراری عدالت ارتباطی در جامعه و بهبود ساختار رگولاتوری در بخش دولتی و خصوصی، شرط تحقق برنامه‌ها در بخش مخابرات و ارتباطات و ضامن استمرار، تاب‌آورسازی و رونق بازار و اقتصاد خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
پورخصالیان با انتقاد از شرایط کلی ارتباطات در کشور گفت: ضریب نفوذ موبایل در کشور ما بسیار بالاتر از ثابت است و این مغایر شاخص های ارتباطی در مقایسه با کشور های توسعه‌یافته است. او در این باره توضیح داد: اصلاح نظام تعرفه‌ای نگهداری تلفن ثابت شرکت مخابرات، نسبت به هزینه‌های توسعه‌ی بخش ارتباطات، تغییر حداقلی در تعرفه‌ها محسوب می‌شود که امیدواریم منجر به نگهداری شبکه با کیفیت مطلوب و متوقف نشدن توسعه شبکه شود.
او گفت: علاوه بر لزوم تغییر تعرفه تلفن، ایجاد یک نگاه عدالت‌محور و دانش‌بنیان برای پیشبرد واقعی حوزه ارتباطات ضروری است و در کنار افزایش تعرفه، شاخص عدالت ارتباطی در روستاها و در دورافتاده‌ترین نقاط کشور نیز مورد توجه قرار گیرد.

در این مجموعه برنامه‌ها که از صفحه رسمی اینستاگرام مخابرات پخش می‌شود، گفت‌وگوهای تخصصی و بررسی مسائل مختلف مربوط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار قرار دارد که در برنامه جمعه هجدهم شهریور، عباس پورخصالیان، کارشناس ارشد مخابرات و فناوری اطلاعات، با مجری‌گری آرش سروری، فعال حوزه استارت‌آپی و فناوری، چالش‌ها و راهکارهای پیش روی مخابرات ایران، چیستی و چگونگی برقراری عدالت ارتباطی را در مسیر توسعه جامعه اطلاعاتی مورد بررسی قرار دادند.

https://pvst.ir/d5l

0 نظر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای بوکمارک این نوشته
Back To Top
جستجو