skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

نگرانی کاربران لندو از بدهکاری بانکی و کاهش رتبه اعتباری+ به‌روزرسانی

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۵ شهریور ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۳ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۶ شهریور ۱۴۰۱

لندو

کاربران پلتفرم لندو می‌گویند اخیراً به رغم پرداخت اقساط اعتبار دریافت‌شده‌شان به لندو، پیامک‌هایی مبنی بر بدهکاری بانکی و تاخیر در پرداخت اقساط خود از بانک آینده دریافت کرده‌اند. لندو نیز در جوابیه خود اعلام کرده است که ۸۰ درصد موارد برطرف شده است و برای حل کاهش رتبه اعتباری مشتریان خود در حال مذاکره است.

به گزارش پیوست، اخیراً برخی کاربران مجموعه لندو در شبکه‌های اجتماعی از فرایند کاری این مجموعه انتقاد کرده‌اند. این کاربران گفته‌اند در شرایطی که اقساط خود را به طور منظم به لندو پرداخت کرده‌اند، به تازگی از بانک آینده که همکار لندو در تامین مالی برای تخصیص اعتبار است، پیامک‌هایی مبنی بر تاخیر یا عدم دریافت اقساط دریافت کرده‌‌اند. آنها نسبت به کاهش نمره اعتباری خود ابراز نگرانی جدی کرده‌اند.

یکی از این کاربران در صفحه توییتر خود توضیح داده است که لندو با اسم کاربر از بانک آینده وام دریافت می‌کند و با کارمزد اعتبار خرید تخصیص می‌دهد اما با وجود پرداخت اقساط به نظر می‌رسد این قسط توسط بانک آینده دریافت نشده یا ناهماهنگی‌هایی در پرداخت آن وجود داشته است.

از سوی دیگر از آنجا که عدم پرداخت به‌موقع اقساط منجر به دریافت نمره اعتباری منفی برای کاربر می‌شود، این گروه از کاربران معترض در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده‌اند به دلیل این ناهماهنگی نمره منفی در رتبه اعتباری‌شان لحاظ شده است و حتی در برخی موارد اشاره کرده‌اند که نتوانسته‌اند به این دلیل از سایر بانک‌ها وامی دریافت کنند.

برخی کاربران می‌گویند در نتیجه پیگیری‌ها به آنها اطلاع داده شده است که این اتفاق در پی مشکلاتی بین آنها و بانک پیش آمده و به زودی مرتفع خواهد شد؛ امیر حق‌رنجبر، مدیرعامل لندو، نیز در پاسخ یکی از این کاربران معترض در توییتر نوشته است: مدیریت حساب اقساط مشتریان در لندو بر عهده بانک است و لندو هیچ دسترسی‌ای به حساب اقساط ندارد که قصد پرداخت آن را نداشته باشد. علت این مشکل این بوده که بانک در برداشت اقساط عده‌ای یک به یک عمل نکرده است. مغایرت بسیاری از مشتری‌ها گرفته شده است و به زودی تمام اقساط یک به یک خواهند شد.

البته برخی از کاربران نیز گفته‌اند از طرف پشتیبانی این مجموعه به آنها اطلاع داده شده که این مشکل مرتفع شده است.

لندو نیز ساعاتی قبل در صفحه توییتر رسمی خود جوابیه‌ای برای شفا‌ف‌سازی در رابطه با ناهماهنگی ایجاد شده، منتشر کرد. در جوابیه لندو آمده است: در بخش مالی لندو، ۳ نوع حساب وجود دارد: حساب وام مشتری‌ها، حساب اقساط پرداختی مشتری‌ها و حساب درآمد لندو. طبق توافق انجام شده با بانک، لندو به ۲ حساب اول دسترسی ندارد. در نتیجه به لحاظ عملیاتی، لندو به هیچ‌وجه امکان برداشت از اقساط پرداختی مشتریان یا وام آنها را ندارد.

در ادامه این جوابیه اشاره شده است که روند تسویه اقساط مشتریان بر اساس گزارش‌‌های لندو به بانک صورت می‌گیرد. متاسفانه از ۱۵ خرداد تا ۱۱ مرداد ماه امسال مشتریانی که قسطی پرداخت نکرده بودند، مغایرتی با مشتریانی که در همین بازه قسط خود را پرداخت کردند، به وجود آمد و به محض اطلاع از مشکل، اولویت لندو حل و اصلاح آن بود.

لندو در جوابیه خود تاکید کرده است: تا امروز حدود ۸۰ درصد موارد برطرف شده و طی چند روز آینده، سایر موارد نیز اصلاح خواهند شد. در خصوص مشتریانی که نمره اعتبارشان بر اثر این مشکل تغییر کرده نیز در حال مذاکره برای اصلاح هستیم.

 

 

 

https://pvst.ir/d28
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  5 نظر

  1. با سلام و وقت بخیر
   من از طریق لندو وامی گرفتم و حدود ۳ ماهه از شروع اقساط میگذره و من هم همه رو به موقع پرداخت کردم.ولی متاسفانه در سیستم اعتبارسنجی بانک آینده برای من بدهی خورده.از لندو پیگیری کردم و میگوین در حال رفع هستن ولی قریب به دو هفته میشه و حل نشده.دستمون به هیچ جا بند نیست

  2. سلام
   من هم حدود یک ماه هست از پشتیبانی و مدیرعامل لندو آقای امیر رنجبر پیگیر این موضوع هستم و متاسفانه هیچ نتیجه ای نگرفتم
   نه تنها عذرخواهی صورت گرفته بلکه هنوز در سیستم اعتبارسنجی بانکی بدهی قسط معوقه دارم
   واقعا متاسفم برای این شرکت

  3. متاسفانه شرکت لندوبیش ازپنج هاهه نتونسته به تعهدات خودش نسبت به مشتریان جامعه عمل بپوشاندضمن اینکه دراین مدت مشتریان پیش پرداخت راپرداخت وقسط اول ودوم وگاهی سوم رانیزواریزنموده درصورتیکه هنوزکالابرایشان ازسوی لندواریال نشده وبدترازاینکه همین مشتریان درسیستم بانکی کشوربه عنوان بدهکارثبت شده وامکان دریافت هیچگونه تسهیلاتی راندارند.
   باعث وبانی این مشگلات فقط وفقط زیادخواهی وبی کفایتی مدیران این شرکت میباشد

  4. سلام و عرض ادب من از وب سایت لندو در تاریخ ۲۸ دی ۱۴۰۱ با در خواست وام بیست میلیونی لندو کارت رو دادم بعد از اعتبار سنجی بانکی و تمامی مراحل در تاریخ ۸ بهمن ماه پیش فاکتور یا پیش قسط شون اومد به مبلغ ۳,۰۹۶,۰۰۰ تومان بهشون پرداخت کردم بعد از گذشت هشت روز از طریف بانک آینده در تاریخ ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۴ تسهیلات من در شعبه ۷۰۰۰ بانک آینده واریز شد در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ در ساعت ۱۵:۱۸:۴۸ بن کارت من صادر شد بعد از گدشته چندین روز در تقریبا ۱۱ اسفند کارت به دستم رسید اما خالی بود با پیگیری های مکرر گفتن ۲۰ اسفند شارژ میشه ۲۰ اسفند باهاشون تماس گرفتم گفتن ۲۰ فروردین شارژ میشه با پیگیری مکرر ۲۴ اسفند ساعت ۱۵ کارتم شارژ شد این ها به کنار اقساط بانکی من از ۹ اسفند ما لحاظ شد پول در تاریخ ۹ بهمن وارد حساب لندو میشه و بعد از گذشت یک و ماه چندین روز پول خودم رو بهم دادن الان معوقه بانکی برام زدن قسط اول باید از ۹ فروردین لحاظ میشد اما از ۹ اسفند ماه برام داشتن بدهی رد میکردن نه وام به دستم رسیده بود نه کارتم و ۹ اردیبهشت اولین قسطمو واریز کردم بعد گذشت یک روز باهاشون تماس گرفتم گفتن ۷۲ ساعت بعد باز باهاشون اما متاسفانه تا تاریخ ۳۰ اردیبهشت با بانک‌تسویه نکردن بعد از گذشت ۲۱ روز از مبلغ قسط به بانک کمتر پرداخت کردن
   بعد از اون با بانک مغایرت بانکی‌دارن
   بهشون هم میگی پیگیری نمیکنن
   بعد از گذشت تقریبا نه ماه از این خبر و‌در آستانه ی بک‌سالگی این خبرتون لندو باز همون همون روال رو پیش گرفته
   https://www.karzar.net/68033

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو