skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

ماجرای پیامک‌های مسدودی کارت‌های بانک سامان چیست؟

عاطفه چوپان نویسنده میهمان

۱۵ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۲ دقیقه

تعدادی از مشتریان بانک سامان از دریافت پیامکی مبنی بر ابطال کارت بانکی خود خبر دادند، بانک سامان در واکنش به این موضوع در اطلاعیه‌ای اعلام کرد این اقدام به دلیل استفاده از کارت مذکور در درگاه‌ها و پایانه‌های ناامن و احتمال سوءاستفاده از کارت مشتریان و به دستور فتا انجام شده است.

به گزارش پیوست، تعدادی از مشتریان بانک سامان در شبکه‌های اجتماعی از دریافت پیامکی خبر دادند که از مسدود شدن کارت بانکی آنها خبر می‌داد. این پیامک که با متن: «مشتری گرامی به دلیل ابلاغ بانک مرکزی مبنی بر استفاده کارت شما در درگاه‌های ناامن و برای حفظ امنیت کار شما غیرفعال شد.»

saman
پیامک بانک سامان

در ادامه اطلاعیه بانک سامان نیز بر انجام این اقدام به دلیل حفظ منافع مادی مشتریان تاکید شده و آمده است: «جای هیچ‌گونه نگرانی برای مشتریان نیست و آنها می‌توانند در اسرع وقت از طریق شعبه به‌ صورت حضوری یا از طریق موبایلت به‌ صورت غیرحضوری کارت جدید دریافت کنند.»

اما داستان فقط سایت‌های ناامنی نیست که تعدادشان نیز روزبه‌روز در حال افزایش است؛ به گفته یک منبع آگاه، چندی پیش یکی از پمپ بنزین‌های تهران با استفاده از دستگاه اسکیمر اقدام به کپی اطلاعات مشتریان کرد که در همین راستا کارت بانکی تمامی افرادی که از آن پمپ بنزین استفاده کرده بودند نیز مسدود شد.

https://pvst.ir/cpl
عاطفه چوپاننویسنده میهمان

  خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ و با سرویس اقتصادی ایسنا «خراسان رضوی» شروع کردم. پنج سال بعد و با اتمام دوره دانشجویی همکاری با مجموعه‌های مختلفی از جمله دنیای اقتصاد، روزنامه خراسان و شرکت خدمات روابط عمومی رادکان را تجربه کردم. یک سال مدیر رسانه شورای شهر مشهد بودم و از رسانه یک قدم عقب کشیدم و با فعالیت در روزنامه شهرآرا دوباره به خانه برگشتم. سه سال بعد و پس از مهاجرت به تهران به تجارت‌نیوز رفتم و بعد به نوشتن پرونده‌های اجتماعی در هفته‌نامه تجارت‌فردا مشغول شدم و حالا با افتخار عضوی از خانواده پیوستم.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو