skip to Main Content
محتوای اختصاصی کاربران ویژهورود به سایت

فراموشی رمز عبور

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ عضو شوید

ثبت نام سایت

با شبکه های اجتماعی وارد شوید

عضو نیستید؟ وارد شوید

فراموشی رمز عبور

وارد شوید یا عضو شوید

جشنواره نوروزی آنر

هیات عالی نظارت تصویب کرد: انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی برگزار می‌شود

الهه صالحی الهه صالحی نویسنده میهمان

۷ تیر ۱۴۰۱

زمان مطالعه : ۴ دقیقه

تاریخ به‌روزرسانی: ۸ تیر ۱۴۰۱

انتخابات

به رغم موافقت وزیر صمت با تفکیک اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، هیات عالی نظارت مصوب کرده‌ است انتخابات این اتحادیه که پیشتر لغو شده بود، برگزار شود.

به گزارش پیوست، انتخابات هیات مدیره کسب‌وکارهای مجازی قرار بود پس از چندین ماه تاخیر در فروردین ۱۴۰۱ برگزار شود اما نسبت دادن برخی تخلفات به این اتحادیه در نهایت منجر شد این انتخابات به اردیبهشت‌ماه موکول شود؛ با این حال چند روز مانده به روز برگزاری، خبر ناگهانی موافقت وزیر صمت با تفکیک این اتحادیه به دو اتحادیه توزیعی و خدماتی همه را شوکه کرد و این انتخابات در نهایت لغو و تفکیک اتحادیه حداقل به دو بخش قطعی شد تا سرنوشت این اتحادیه در هاله‌ای از ابهام باقی بماند.

حال پس از گذشت دو ماه اعلام شده است که هیات عالی نظارت مصوب کرده انتخابات این اتحادیه برگزار شود؛ گرچه اعضای هیات مدیره اتحادیه می‌گویند موضوع تفکیک همچنان از سوی بخش‌های دیگری از وزارت صمت در حال پیگیری است.

 

سعید ممبینی
سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف

سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف یعنی نهادی که پیشتر مخالفت صریح خود را با تفکیک اتحادیه به توزیعی و خدماتی اعلام کرده بود، در گفت‌وگو با سایت بازار از برگزاری انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی خبر داده و گفته است بر اساس تصمیم هیات عالی نظارت بر اصناف، مقرر شده است این انتخابات بر اساس روال‌های قانونی و در فرصت مناسب برگزار شود.

تاخیر سه‌ماهه در اطلاع‌رسانی

رضا الفت‌نسب، عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، در رابطه با اعلام خبر تصمیم هیات عالی نظارت مبنی بر برگزاری انتخابات این اتحادیه در گفت‌وگو با پیوست می‌گوید، هرچند در این زمینه ابلاغ رسمی به اتحادیه صورت نگرفته اما برگزاری انتخابات از سوی هیات عالی نظارت مصوب شده و باید تا پایان تیرماه برگزار شود.

او در این باره توضیح داد:‌ هیات عالی نظارت نزدیک به سه هفته قبل جلسه‌ای تشکیل داد و اتهامات واردشده به هیات مدیره اتحادیه را بررسی کرد. از ما برای حضور در جلسه دعوت شد و ما از خود در برابر اتهامات نسبت داده‌شده دفاع کردیم.

رضا الفت نسب
رضا الفت‌نسب، عضو هیات مدیره اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی

الفت‌نسب ادامه داد: همه موارد اتهام مشخص بود و یکسری از آنها اتهامات شکلی مانند نداشتن دفتر حضور و غیاب بود. موارد دیگر مانند یکسری نامه از ترازنامه مالی اتحادیه بود که می‌گفتند تحویل ما نشده و ما شماره نامه‌ها را ارائه کردیم. در نهایت با دفاعیات صورت‌گرفته، گویا مقرر شده به سایر اعضای هیات مدیره یک تذکر کتبی بابت رعایت شکلی موارد اعلامی داده شود.

به گفته الفت‌نسب، در ادامه این جلسه که بدون حضور اعضای هیات مدیره اتحادیه برگزار شد، مصوب شده است انتخابات اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی باید برگزار شود. با این‌ حال بحث تفکیک این اتحادیه همچنان توسط بخش دیگری در وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می‌شود.

او در ادامه توضیح داد: نتیجه در نهایت این شد که با توجه به اینکه زمان فعالیت دوره اول اتحادیه یک سال است که به پایان رسیده، باید هرچه زودتر در این‌ باره تصمیم‌گیری شود.

الفت‌نسب گفت: سه هفته از زمان جلسه هیات عالی نظارت می‌گذرد که اعضای مختلفی از وزارت کشور، وزارت بهداشت، وزارت دادگستری و بسیج اصناف در آن حضور داشتند، این یعنی شأن جلسه در سطح بالایی بود اما همین مورد بحث است که با وجود گذشت سه هفته، چرا مرکز امور اصناف و بازرگانان مصوبات این جلسه را اطلاع‌رسانی نکرده‌اند.

عضو هیات مدیره کسب‌وکارهای مجازی معتقد است اغلب کسب‌وکارها و اتاق اصناف با تفکیک اتحادیه کسب‌وکارها مجازی مخالفت کرده‌اند و بر این باورند که کار کارشناسی در این رابطه انجام نشده است. او تاکید می‌کند در اینکه اتحادیه باید تخصصی شود، شکی وجود ندارد اما باید دید آیا تفکیک می‌تواند راه صحیحی برای تخصصی شدن باشد؟

https://pvst.ir/cnt
الهه صالحی
الهه صالحینویسنده میهمان

  روزنامه نگاری یعنی رشته‌ای که آن را با جان‌ودل انتخاب کردم، برای من از دانشکده عزیز ارتباطات علامه شروع شد و در همان ماه‌های اول به نگارش یادداشت‌های طنز برای «بی‌قانون» رسید؛ با این حال معتقدم که اولین قدم‌های روزنامه‌نگاری را با کارآموزی برای مجله محبوب دوران نوجوانی‌ام، چلچراغ برداشتم و بعد از مدتی به تحریریه خبرآنلاین و سرویس اجتماعی آن پیوستم؛ در این زمان، علاوه بر خبرآنلاین به صورت پروژه‌ای با چندین رسانه در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی همکاری کردم؛ یکی از این رسانه‌ها هفته‌نامه شنبه بود که مرا با جهان جذاب استارت‌آپ‌ها و فناوری آشنا کرد و در ادامه راه من به پیوست رسید.

  تمام مقالات

  0 نظر

  ارسال دیدگاه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  برای بوکمارک این نوشته
  Back To Top
  جستجو